Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z wyższych kategorii wagowych
17-04-2017, 01:01 PM
Post: #831
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Niemal dwa tygodnie temu na ring powrócił ciekawy rosyjski prospekt w HW, Andriej Afonin. Jego rywal nie był nikim specjalnym, tyle że do tej pory nie przegrywał przed czasem. Pierwszą rundę Rosjanin przeboksował na dystans i badawczo, a w drugiej przeszedł już do ataku, obił korpus Gruzina, czym zniechęcił go do dalszej rywalizacji. Afonin przypomina mi Powietkina z czasów do walki z Kliczką, czyli niedużego, szybkiego HW, który niekoniecznie dysponuje pojedynczą petardą, ale ma naturalną łatwość bicia kombinacji i posiada za sobą background amatorski.


Przydałoby się podnieść poprzeczkę Afoninowi i zestawiać go z przeciwnikami, którzy wytrzymają kilka rund i będą oddawać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2017, 02:56 PM
Post: #832
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Też od początku zwróciłem uwagę na podobieństwo Afonina do Powietkina.
http://www.forum.bokser.org/thread-3028-page-4.html
Obydwaj pochodzą z Kurska i reprezentują tzw. kurską szkołę boksu (określenie zapożyczone od rosyjskich komentatorów). Wg Boxreca Afonin ma 187 cm wzrostu. Ja na oko dałbym mu ze 3 cm więcej, ale to i tak trochę mało w stosunku do pięściarzy powyżej 195 cm, którzy zdominowali dzisiejsza wagę ciężką. Rosjanie mają w tej chwili szeroką grupę obiecujących bokserów wagi ciężkiej, z których jednak niewielu dysponuje tak dobrymi warunkami fizycznymi. Władimir Tiereszkin (198 cm) i Apti Dawtajew (196 cm) są bardzo silni fizycznie, ale brakuje im techniki i motoryki. Pod tymi względami lepiej prezentuje się boksujący w USA Rusłan Szamałow (195 cm), ale on z kolei jako amator kilka razy leżał, więc jest podejrzewany o szklaną szczękę. Jest jeszcze mistrz świata w kickboxingu Basyr Abakarow, który na oko też ma jakieś 195 cm wzrostu, ale na razie w zawodowym boksie stoczył dopiero jedną walkę.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2017, 05:22 PM
Post: #833
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Z wieżowcami Afonin będzie miał problem. Widziałem jego walkę z Hrgovicem sprzed roku i nie wypadł tam najlepiej. Tym bardziej z kolei jestem ciekaw debiutu Chorwata. Mam nadzieję, że jego przejście na zawodowstwo to nie tylko pogłoski.

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2017, 10:54 AM
Post: #834
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Helenius z Chisorą walczą o WBC Silver i wg Sauerlanda, zwycięzca ma zagwarantowaną walkę z Wilderem.
Nie żeby zasłużył, ale gdzie w tym wszystkim miejsce dla Stiverne'a?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2017, 11:30 AM
Post: #835
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Miejsce dla Stiverne'a jest na emeryturze.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2017, 11:45 AM
Post: #836
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Szumenow wycofał się z walki z Dorticosem przez sraczkę... Znaczy się kontuzję (może chodzi o uraz mentalny pt. strach?). W ogóle mnie to nie dziwi, a farsa związana z Kazachem i jego wtykami w WBA powinna doczekać się jakiejś książki. Co teraz? Szumenow przejdzie do HW i z miejsca dostanie od WBA jakiś półpasiec w stylu WBA Gold Champion Emeritus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2017, 05:10 PM
Post: #837
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
IBF nakazała Iuliusowi Indongo walkę z Sergiejem Lipińcem - obowiązkowym pretendentem tej federacji. Namibijczyk prawdopodobnie zawakuje ten tytuł, co wcale mnie nie zdziwi. Julius ma swoje 5 minut i szanse na zgarnianie naprawdę fajnych pieniędzy. Z Lipińcem pewnie by nie zarobił, a ryzyko dostania po głowie jest niemałe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2017, 08:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2017 08:24 PM przez redd.)
Post: #838
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Ogląda ktoś młóćkę Smyle vs Williams? Akcja non stop, cios za cios.

Ale wojna. Bokserzy trochę surowi, ale pokazali kawał zaangażowania, serca do walki i mnóstwo wymian cios za cios.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2017, 08:30 PM
Post: #839
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Darryl Williams chyba zasłużenie wygrał. Nie widziałem pierwszych rund, ale od tej siódmej podobał mi się nieco bardziej. Widać było, że nieco lepiej radzi sobie w tej młócce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2017, 09:45 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2017 09:51 PM przez Wietnam.)
Post: #840
RE: Wieści z wyższych kategorii wagowych
Abraham -Krasniqi rozpocznie się na minutach, transmisja leci na MDR. Zobaczymy co pokaże Krasniqi z nowym
trenerem.

Wychodzą do ringu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości