Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki sportowe
14-01-2018, 09:28 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2018 09:45 PM przez Wietnam.)
Post: #1141
RE: Ciekawostki sportowe
Nasz szczypiorniak po zmianie pokolenia upada, Polska zremisowała z Portugalią i tym
samym żegna się z marzeniami o występie na mistrzostwach świata 2019. Nie zagramy
też bardzo bardzo prawdopodobnie na Igrzyskach w Tokio 2020. Żeby zagrać na
IO trzeba grać na mistrzostwach świata i zająć w nich dobre miejsce, naszej kadry
na mistrzostwach świata nie będzie, Zostanie nam więc jedna szansa
wygranie mistrzostw Europy w styczniu 2020 roku. Tylko że dziś trudno
uwierzyć, że w ogóle zakwalifikujemy się do turnieju w Austrii, i Szwecji.

Nie gramy na mistrzostwach Europy które właśnie się odbywają i nie zagramy na MŚ
2019.

Kobiety zajęły 17 miejsce na żeńskich mistrzostwach świata.

Tak jak kiedyś czekaliśmy tyle lat na awans piłkarskiej kadry na awans na mundial
która zagrała w końcu w Korei i Japonii, tak teraz poczekamy na jakieś zmiany w ręcznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2018, 01:36 AM
Post: #1142
RE: Ciekawostki sportowe
Na te ME 2020 pewnie pojedziemy, bo zwiększono ilość drużyn, więc powinniśmy się jakoś załapać. Nie zmienia to jednak faktu, że wróciliśmy do etapu sprzed 10-15 lat. I w sumie, co też smutne, nikogo to nie dziwi. No, może oprócz działaczy, którzy zamiast pracować, kiedy w naszym kraju był bum na ten sport, wylegiwali się w blasku sukcesów i pili szampana. Teraz się mówi, że wejdzie jakiś plan, który ożywi ten sport w Polsce. Co najmniej o 10 lat za późno, trochę takie ożywianie umarlaka. Ja tego nie widzę. Handbal w Polsce traci zainteresowanie, więc jak go wypromować, kiedy przespało się moment, w którym w telewizji mecze oglądało nawet 10 mln osób?

Natomiast dzisiejszy remis z Portugalią... Ja byłem zaskoczony naszą dobrą grą i tym, że potrafiliśmy przeciwstawić się Portugalii. Serio. O braku zwycięstwa zadecydowały takie detale i proste błędy, że aż żal. Byliśmy w stanie to wygrać i powinniśmy to wygrać, patrząc na to, jak układały się ostatnie minuty spotkania. Głupia strata Gębali, niewykorzystany rzut karny przez Syprzaka, zmarnowana kontra Gieraka, która mogła nas wyprowadzić na trzybramkowe prowadzenie... To zamknęłoby mecz. Przed turniejem zwycięstwo Portugalii było dla mnie pewniakiem. Jest to bardzo przyszłościowa reprezentacja, która niedługo może bić się o najwyższe trofea na światowych imprezach. Portugalczycy mają bardzo zdolnych chłopaków, którzy zdobywają nawet medale na młodzieżowych mistrzostwach świata czy Europy. Wystarczy sobie prześledzić rywalizację portugalsko-polską w juniorach, rzadko kiedy pokonują nas mniejszą liczbą goli niż 10-12...

Mistrzostwa Europy mamy z głowy, mistrzostwa świata mamy z głowy, Igrzyska Olimpijskie mamy z głowy. Następne ME również nie są pewnikiem, bowiem oprócz tych 10-12 topowych reprezentacji, jest jeszcze 12-15 na naszym poziomie. Może jakoś się załapiemy do tej "20", zobaczymy. Za 5 lat organizujemy MŚ, no tam na pewno zagramy, i pesymistycznie rzecz biorąc, może być to nasza ostatnia impreza na długie, długie lata. Nie mamy nawet młodych zawodników, żeby czekać na to, że niedługo do kadry wejdą nowe twarze i się odbudujemy.

Taka najbliższa przyszłość? Moim zdaniem warto zostawić trenera Piotra Przybeckiego. Dzisiejszy mecz był naprawdę dobry w naszym wykonaniu, zawodnicy zagrali ponad swój poziom. Spodziewałem się porażki 5-6 bramkami, a byliśmy o włos od zwycięstwa. Niech próbuje, eksperymentuje, może coś wymyśli. I tak żaden uznany trener z zagranicy do nas nie przyjdzie, a z Polski lepszego fachowca nie ma. Teraz przed nami jesienne (chyba) pre-pre elimacje do ME, a więc mecze z np. Andorem, Wyspami Owczymi czy San Marino. Trochę hardkor Big Grin

Taka myśl mnie naszła. Gdybyśmy połączyli reprezentację "Orłów Wenty" z tą ekipą, mielibyśmy skład kompletny. Arkadiusz Moryto to chyba najbardziej zdolny chłopak, skrzydłowy, jakiego tamtej reprezentacji brakowało. Syprzaka również wyżej cenię od Barka Jureckiego, razem stanowiliby idealny duet. No i wreszcie Sławek Szmal miałby dobrego zmiennika. Skład - marzenie. To zresztą pokazuje, że u nas problemem są tylko rozgrywający. Zamiana Jureckiego, Jaszki/Wleklaka i Lijewskiego (pierwszy z brzegu zestaw) na Gębalę, Gieraka i Chrapkowskiego, to tak, jakby w piłce nożnej Modricia, Krossa i Casemiro wymienić na Trałkę, Tetteha i Gajosa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2018, 01:47 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2018 01:48 AM przez Wietnam.)
Post: #1143
RE: Ciekawostki sportowe
Ha ha Big Grin Tetteh może wcale nawet nie radził by sobie gorzej niż Kross w obecnej formie ,
ogólnie rzecz biorąc, trójka z Lecha mogłaby sobie nieźle poradzić w obecnym
Realu. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 01:15 PM
Post: #1144
RE: Ciekawostki sportowe
Obecny Real jest do pyknięcia przez pierwszą lepszą drużynę Ekstraklapy Big Grin Niedługo grają w Pucharze Króla z Leganes i ciekawi mnie czy podołają Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2018, 01:58 PM
Post: #1145
RE: Ciekawostki sportowe
Ronaldo też już ma dość chyba, jego ostatnie występy to
żenada, naprawdę to Kurzawa z górnika prezentował się
lepiej w rundzie jesiennej ekstraklasy.



Ronaldinho zakończył karierę oficjalnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 01:57 PM
Post: #1146
RE: Ciekawostki sportowe
Ronaldo chciał ostatnio podwyżkę do 40mln netto, ciekawe za co, chyba to kopanie się po czole.

Masakra jak czas szybko leci. Dopiero co był 2003 rok i Ronaldinho przechodził do Barcelony, a tutaj już koniec kariery. Dla mnie największy magik w historii. Messi może być lepszy/skuteczniejszy, ale tak efektownego zawodnika jak Ronaldinho nie było i długo nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2018, 09:49 PM
Post: #1147
RE: Ciekawostki sportowe
Z jakich portali sportowych korzystaćie w celu sprawdzenia wyników, przejrzenia newsów?
Poleci mi ktoś jakiś rzetelny nie dziecinny portal w którym nie chodzi tylko o to aby dać
podchwytliwy tytuł w celu jak największej liczby "klikbajtòw" , czy pisania w kółko tego
samego przez stażystów z liceum. Korzystałem do tej pory ze sport.pl a zrobił się z tego
strasznie dziedziny portal, ze slajdami i pierdoleniem o dupie maryni, chodzi mi o portal
z rzetelnymi dziennikarzami. Z góry dzięki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2018, 11:53 PM
Post: #1148
RE: Ciekawostki sportowe
Mało jest fajnych, rzetelnych stron. Akurat do sprawdzania wyników wystarcza mi klasyczny flashscore, ale sportowe witryny "newsowe" z których najczęściej korzystam:
- ig24.pl - wszystkie informacje na tematy mniej znanych sportów, relacje z MŚ i ME seniorów i juniorów wszystkich dyscyplin olimpijskich. Niedługo Igrzyska w Pjongczang, będzie można śledzić prawie całodobową relację live, błyskawiczne informacje na temat medali/wyników polskich zawodników itd. Ogólnie warto, chłopaki odwalają dobrą robotę.
- siatka.org - najpoważniejszy, najbardziej rzetelny i aktualny portal o siatkówce.
- boxing.pl, forum.bokser.org Smile - boksy
- mmarocks - MMA
- taksiegra.pl - plan transmisji wydarzeń sportowych w polskiej telewizji, dużo newsów tematycznych
- weszlo.com - jednak najlepszy portal ogólnosportowy. Nie lubię szydery jaką uprawiają, ale pod względem wywiadów i reportaży nie mają konkurencji. Niedługo ma się pojawić sportowe radio od nich, ja tam czasami skorzystam.
- skijumping.pl - skoki narciarskie
Poza tym tradycyjnie. Twitter, Facebook (choć teraz robię sobie lekki detoks Tongue) - zawsze coś ciekawego się znajdzie.

I mam wszystko, co mnie interesuje Smile Brakuje jedynie jakiejś strony o piłce ręcznej, żadna nie jest regularnie aktualizowana, na każdej brakuje newsów i ciekawostek. Trochę nisza.

Ogólnie śledzi ktoś z was Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej i Australian Open? Dwa totalnie popieprzone turnieje, zupełnie nieprzewidywalne. W ręczną w piątkowych półfinałach zobaczymy mecze Dania - Szwecja, Francja - Hiszpania. Niespodziewanie odpadła Chorwacja, która w decydującym, jak się później okazało meczu, przegrała wysoko z grającymi mecz życia Szwedami. Sam osobiście jestem zadowolony, bowiem obejrzałem ok. 20 spotkań tego turnieju, więc nie biegnie mi on koło nosa, jak grudniowy turniej pań.

Mniej meczów (jakieś 7-8) obejrzałem z Australian Open. Półfinały zupełnie zaskakujące. U mężczyzn Kyle Edmund - Marin Cilić, Hyeon Chung - Roger Federer. Finał Edmund - Chung, to dopiero byłaby historia! U kobiet Elise Mertens - Caroline Wozniacki i Angelique Kerber - Simona Halep. Najbardziej szkoda mi Tajwanki Hsieh. Turniej życia, mecz z Kerber to arcydzieło żeńskiego tenisa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2018, 12:17 AM
Post: #1149
RE: Ciekawostki sportowe
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Już widzę że co najmniej jedna strona którą podałeś
na pierwszy rzut oka mi się podoba. Chodziło mi oczywiście o strony stricte informacyjne
z różnych dyscyplin.

Do spotów walki mam swoje strony tak jak napisałeś, mma rocks , boxing pl itp.

Piłki ręcznej teraz nie śledzę, jak nie ma reprezentacji Polski na turnieju tak spada
o ponad 80 % moje zainteresowanie turniejem. Dziś obejrzałem dopiero pierwszy mecz
Niemcy vs Hiszpania, który decydował o awansie do półfinału, pewna wygrana Hiszpanii.
Niemcy po zmianie trenera trochę inna drużyna, od tej która zdobywała tytuł mistrza Europy
u nas na turnieju. I tyle tylko wiem z tych ME. Tongue .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2018, 08:13 AM
Post: #1150
RE: Ciekawostki sportowe
@Wietnam
Mogę ci jedynie polecić dwie strony piłkarskie bo oprócz boksu i piłki to nie zaglądam na inne branżowe portale jeśli chodzi o sport. Ewentualnie jak chcę coś poczytać o innych dyscyplinach lekkoatletyce, żużlu czy NBA to wchodzę na przegladsportowy.pl

Po pierwsze: 90minut.pl - jeśli chodzi o informacje to pod tym względem jedna z najlepszych stron piłkarskich
Po drugie: pilkanozna.pl - tu oprócz wyników i informacji również trochę publicystyki

Natomiast odradzam czytanie wesz(L)o. Ten portal to prolegijna papka i szkoda na to oczu. Trochę podobnie do TVPis.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości