Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening siłowy
23-12-2011, 06:22 PM
Post: #1
Trening siłowy
Chciałbym wam polecić książkę, która pokazuje ciekawe metody treningu siłowego bez chodzenia na siłownię . Metody przedstawione w książce są dobre dla początkujących,
jak i dla zaawansowanych .

http://www.dobreksiazki.pl/b9576-trening...przetu.htm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2011, 01:37 PM
Post: #2
RE: Trening siłowy
Również polecam książka jak i metoda naprawdę godne polecenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2011, 01:42 PM
Post: #3
RE: Trening siłowy
Niektóre z tych ćwiczeń są również bardzo dobrym uzupełnieniem siłowni, lecz niektóre ćwiczenia, a konkretniej "pompki na krzesłach" wolę zrobić na siłowni na poręczach ze względu na bezpieczeństwo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2011, 02:51 PM
Post: #4
RE: Trening siłowy
Trenuję, efekty się czuje. Siła ciosu naprawdę się zwiększa przy minimalnej utracie szybkości .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2011, 03:06 PM
Post: #5
RE: Trening siłowy
Denerwują mnie osoby, którym siłownia kojarzy się jedynie z koksem i sterydami. Nie tak dawno trener mi powiedział podczas tarczowania, że dynamika ciosu mi się poprawiła odkąd chodzę na siłownię, mimo że mój staż na siłce wynosi tylko ok. 2 miesiące. Jeżeli trening na wolnych ciężarach zostanie połączony np. z bieganiem i czynnym uprawianiem boksu siłownia nie musi być zła dla uprawiania takiego pięknego sportu, jakim jest boks.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2011, 04:14 PM
Post: #6
RE: Trening siłowy
A nie zauważyłeś jak wygląda np. Bojcow? Ma uderzenie silne, na co nakłada się jego dość dobra technika oraz świetna dynamika, składająca się z jego szybkości i muskulatury. Siłownia to nie tylko "klata, biceps, klata biceps". Jeżeli stosujemy się odpowiedniego planu i nie ma części ciała, którą byśmy zaniedbali, siłownia pomaga. Miałem kolegę, sparowaliśmy dużo, ja dłużej chodziłem na boks, on miał lepsze warunki. Jak trafił to ciemno było. Nie wygląda na "nabuzowanego pakera", lecz widać że jest po prostu dobrze zbudowany, a chodzi na siłownię już z 5 lat. Duża część trenerów, zwłaszcza tych starszych, są ogromnymi przeciwnikami wolnych ciężarów. Jeszcze raz powtórzę: odpowiedni trening na siłowni pomaga w pięściarstwie! To jest wiedza życiowa, nie jest ona wyssana z palca i poparta dowodami. Ja tak samo nie chciałem chodzić na siłownię, myślałem że jedynie będę miał dzięki nie problemy z kręgosłupem i tyle z tego będzie dobrego. Trener mi mówił, że dużo pięściarzy zaczynało przygodę z boksem od treningów na siłowni. Nazwisk nie pamiętam, lecz wiem że w tej grupie osób znajdują się nie przeciętni zawodnicy, lecz mistrzowie świata, kontynentalni, olimpijczycy. Teraz sam trenerowi podziękuje, za przekonanie mnie do siłowni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2011, 05:00 PM
Post: #7
RE: Trening siłowy
Może i masz rację. Nie róbmy bezsensownych kłótni, jakie występują w dzisiejszych czasach w PZB, bo na tym tylko traci pięściarstwo. Boks - nie dzieli nas a łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2011, 10:21 PM
Post: #8
RE: Trening siłowy
Tak apropo to wcale nie trzeba być bokserem,żeby od razu chodzić na siłownie. Przecież każdy może,a nawet powinien dla własnego zdrowia i dobrej kondycji. Myślę,że to taki stereotyp :"koksików" który trwa i trwa...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 08:33 PM
Post: #9
RE: Trening siłowy
Ja chodziłem na siłownię 2 lata i mogę wymienić plusy oraz minusy chodzenia na siłownie jakie miały miejsce w moim przypadku;) Pamiętajcie, mówię o sobie.
Plusy:
-Przytyłem 20 kg i w końcu wyglądałem jak mężczyzna(wcześniej byłem chudy)
-Wzmocniłem swoją wytrzymałość
-Przyrosło mi dużo siły. (Na początku podnosiłem około 60 kg na klatkę a potem 115 kg 6 razy)
-Poprawiła się u mnie dynamika ciosów, całe moje ciało nabrało sportowej sylwetki i byłem lepszy w każdej dyscyplinie sportu nić przed siłownią
-Poprawiła się moja pewność siebie
-Siła ciosu wzrosła mi i to sporo (jeśli maszyny bokserskie dobrze pokazują wyniki;d wcześniej waliłem po 700, potem po 900. Zauważyłem to też po sparingach ze znajomymi)
Minusy:
-BRAK:D(żarcik !)
-Ból krzyża, ból niektórych stawów.
-Szybciej się męczę.
Coś by się jeszcze znalazło w minusach ale oglądam "Na wspólnej" ;d
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2012, 10:05 PM
Post: #10
RE: Trening siłowy
W moim klubie trening siłowy opiera się głównie na treningu stacyjnym. Czas pracy do czasy przerwy: 30 sekund/30 sekund. Stacje siły wyglądają następnująco:
1. Ciosy proste z hantlami, przechodzimy do:
2. Przysiad wyskok z piłką lekarską.
3. Pompki tyłem na krześle.
4. Sierpy z hantlami z przeskokami na ławce.
5. W siadzie skręty z ciężarkiem.
6. Uderzanie piłką lekarską o matę.
7. Skrętoskłony w staniu ze sztangą.
8. Przeskoki nad piłką.
9. Dół hak z hantlami.
10. Krążenia z piłką lekarską.
11. Pajacyk ze sztangą.
12. Dzwon z ciężarkiem.

Jeden obieg to 1 seria. Zazwyczaj robimy 2,3 serie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: