Forum - BOKSER.ORG
Bokserzy wagi ciężkej - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Bokserzy wagi ciężkej (/thread-1124.html)



Bokserzy wagi ciężkej - szalonyAli - 04-05-2013 09:26 PM

Obecnie w wadze ciężkiej panują niepodzielnie bracia Kliczko .Czy któryś bokserów jest w stanie Im zagrozi ?Łatwiej jest chyba odpowiedzieć na pytanie , którzy mogą powalczyć o pasy po zakończeniu ich kariery .O ile Władymir zapowiedział ,iż skończy z boksem po igrzyskach w Rio ,gdzie chce powalczyć o złoto (życzę mu z całego serca , aby dostał pozwolenie na ten występ) , o tyle Witalij z boksem pożegna się prawdopodobnie już w tym roku . Jak więc wygląda przegląd ciężkich?
1.Powietkin- mistrz Olimpijski , unikał to tej pory walki z braćmi jak ognia , ale ostatecznie do walki dojdzie ( no za duże pieniądze w końcu) .Powietkin w ostatnich walkach lekko rozczarowuje .Czy ma szansę na zwycięstwo ? Z uwagi ,że jego obóz będzie organizatorem walki , to na punkty może sprawić sensację . Ale poza tym ?Władymir nie ma w końcu jakoś specjalnie mocnej głowy , wystarczy dobrze trafić i może zrobić się ciekawie , tylko ,że działa to w obie strony . No jednak spodziewałbym się raczej defensywnej postawy Rosjanina .
2.Haye-szybki , mocne uderzenie , ma braki , ale potrafi nokautować jak mało kto . Z uwagi na szybkość i siłę jest w stanie obijać ciężkich o jego wzroście . Co to większych no lata miota się , boi się ,że dostanie zbyt mocno . Jeśli chce powalczyć z braćmi może niech powalczy sobie najpierw z Furym ,Heleniusem lub przynajmniej z Grantem .
3.Pulew-ooo , trudno powiedzieć .Jest w szybki i to się ceni ,potrafi umiejętnie wyprowadzać serie . Obił większego , niepokonanego Ustinova . Nie bał się Jego ciosu.Mógłby zrobić niespodziankę .Napewno zasługuje na wielkie walki .
4.Bermane Stiverne- w końcu pokazał to coś , zaskoczył .Arreola to nie jest bokser szczególnie wybitny , głównie to potrafi mocno trafiać .Ale na czołówkę wagi ciężkiej to w tej chwili starczało .Stiverne zdominował walkę , świetnie walczył technicznie . Ale mógł to walkę skończyć przed czasem . Jednak Stiverne zaskoczył tym bardziej ,że w walce poprzedniej nic wielkiego nie pokazał.Walka z Władymirem .No zobaczymy jak się przygotuje .Aczkolwiek może namieszać w wadze ciężkej.
5.Fury-Czemu bokserzy z Anglii to tacy powiedźmy showmani . Leżał po strzale Cunninghama , gdyby strzelił mu tak Thompson , albo Haye to było by po zawodach.
Fury miał ogromną przewagę fizyczną .No cóż trochę a nawet bardzo zlekceważył Cunninghama. Potrafi przyjąć mocniejsze ciosy jak jest skupi na walce i nie będzie pajacował.Jest wielki jak Władymir jakby go trafił mógłby nawet wygrać , ale działa to w obie strony .
6.Adamek -Kliczko Smile .A tak na poważnie brzuch to zły pomysł. Atutem Adamka powinna być szybkość , a nie siła ,bo jest w stanie nokautować jedynie seriami . I tego się trzymajmy.
7.Banks - trudno powiedzieć ,aczkolwiek w ciężkej może coś tam zrobić , bo bokserzy z niższych kategorii wagowych mają mniej siły (chodź niekoniecznie Haye ,Huck) ale są szybszy i też potrafią nokautować ciężkich
8.Pianeta -Taki Sosnowski , ale zobaczymy
9.Hellenius - duży , coś tam potrafi ,ale jakoś specjalnie od Wacha lepszy to On nie jest.Zdecydowanie przegrał z Chisorą . No sędziowie oglądali inną walkę .
10.Głazkov i Malik Scott .Pierwszy się prezentuje jako bokser , który chce się bić , a nie dmuchać balonik , ale też jakoś nie powala mimo licznych zachwytów.Malik no cóż słaby cios jak na tą wagę . Nadrabia techniką ,miał też przyzwoitych rywali , jednak musi także budzić respekt ciosem.
,,Baloniki'':
Deontay Wilder - bilans świetny , bardzo mocno bije . Ale nigdzy nie walczył z nikim więcej niż 3 rundy .Szybko się burzy , naciera , nie wydaje się zbyt mocny psychicznie .Ale według mnie wypada lepiej niż Boytsow i reszta.
2.Denis Boytsov-Jak pokona kogoś to pogadzamy poważnie .Ale nie mówię , że musi od razu być słaby.


RE: Bokserzy wagi ciężkej - BMH - 04-05-2013 10:01 PM

(04-05-2013 09:26 PM)szalonyAli napisał(a):  Deontay Wilder... Ale nigdzy nie walczył z nikim więcej niż 3 rundy .

Nieprawda...


http://www.boxing.pl/forum/bokserzy-na-wiecie/20087-herbie-hilde.html
Przypadek??


RE: Bokserzy wagi ciężkej - szalonyAli - 07-05-2013 01:34 PM

Nie wiem czy przypadek , ja konta na Boxingnews nie posiadam jeszcze póki co . W sumie to i na to konto jakoś specjalnie nie zaglądałem(to mój pierwszy post ) . Trochę z nudów ten post napisałem .Jak sądzisz ,że to plakat co możesz to sprawdzić , to mój własny post , pisany bez pomocy innych artykułów .Nie wiem dlaczego mamy taki sam nick . Po prostu taki nick sobie wpisałem i tyle :-) .
A jeśli chodzi o Wildera to prawda , ma jedną walkę z Marlonem Haysem , która trwała 4 rundy . Jednak to nie zmienia faktu ,że była to najdłuższa Jego walka , a i rywal jakoś szczególnie nie wymagający


RE: Bokserzy wagi ciężkej - szalonyAli - 07-05-2013 03:23 PM

plagiat oczywiście a nie plakat:-)


RE: Bokserzy wagi ciężkej - BMH - 07-05-2013 03:32 PM

Widocznie dziwny zbieg okolicznosci wybacz ze zawrocilem gitare.Smile

Co do Wildera, to dwukrotnie jego rywal "przezyl" do 4 rundy.


RE: Bokserzy wagi ciężkej - szalonyAli - 07-05-2013 08:19 PM

Nie ma sprawy :-) .W przeciwieństwie do mojego imiennika z Boxingnews nie piszę o kimś kogo nie znam Smile ,bo nie ma raczej wielkiego sensu kopiować czyjś artykuł robiąc przy tym błędy w nazwisku .Aby się wypowiedzieć na czyjś temat muszę najpierw zobaczyć Jego kilka walk i uzupełnić wiedzę jakimiś artykułami Smile.Co do Wildera no cóż faktycznie było ,,dwóch'' którzy tego doświadczyli , nie oglądałem Jego wszystkich walk , tylko kilka a wiedzę dotyczącą jego bilansu uzupełniłem na boxrecSmile no trochę nie dojrzałem mało tych 4Sad .