Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 20-08-2016 02:30 AM

Niestety porażka. 28:29


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 20-08-2016 10:45 AM

Ja jestem osobiście zdołowany tak minimalną porażką. Taka szkoda, porażka po tak równym meczu zawsze boli, a co dopiero w półfinale Igrzysk Olimpijskich. No serducho boli, jak patrzyło się na tych chłopaków po spotkaniu, te łzy w oczach tak wielkich i zasłużonych sportowców. To nie dla mnie, zbyt brutalne...

Co do samego meczu to najbardziej żałuję drugiej części regulaminowego czasu gry. Mieliśmy w bramce tak genialnie grającego Wyszomirskiego, a w ataku graliśmy największą padakę w turnieju. Kiedy wyszliśmy na prowadzenie 19:17, przez 10 minut nie mogliśmy rzucić bramki. I co gorsze, nie wynikało to z tego, że Landin rozgrywał wielki mecz, ale z tego, że jeden drugiemu zagrał w nogę czy wyrzucił piłkę na aut... Gdybyśmy wtedy odskoczyli... Bałem się tego początku dogrywki, bo często lubi po takiej euforii (gol Daszka) przyjść lekkie załamanie. No i przyszło. Szybkie 0:3 i praktycznie mecz rozstrzygnięty. Tym bardziej szkoda, że przecież graliśmy ten czas w przewadze zawodnika... Potem staraliśmy się nadrabiać, było blisko, ale Landin pokazał wreszcie, dlaczego jest uważany za najlepszego bramkarza na świecie. Swoją drogą w dogrywce to my dochodziliśmy do lepszych sytuacji, ale byliśmy nieskuteczni. Do teraz ciężko mi na sercu. Oby chłopaki się ogarnęli jeszcze na mecz o 3. miejsce. Byłoby niesprawiedliwe, gdyby ci chłopcy kończyli swoje reprezentacyjne kariery z 4. miejscem na Igrzyskach Olimpijskich...

Jeszcze słówko o czeskich sędziach. Oczywiście ogólnie nie można mieć większych zastrzeżeń i pretensji. Trochę jednak nie mogę im wybaczyć, kiedy Mikkel Hansen półtorej minuty przed końcem meczu z nerwów uderzył w twarz jednego z naszych zawodników. Jakob Gojun w analogicznej sytuacji w meczu ćwierćfinałowym z nami został ukarany czerwoną kartką i tutaj decyzja powinna być podobna. Po raz kolejny na tych Igrzyskach (ten wyścig kolarstwa górskiego co Zieliński walczył o medal i specjalny dodatkowy bieg dla ameryskańkiej sztafety) okazało się, że są równi i równiejsi. Gojuna wyrzucić łatwo, ale kiedy podobne wykroczenie zrobi najlepszy piłkarz ręczny na świecie, należy odwrócić wzrok w drugą stronę i udać, że nic się nie widziało... Szkoda, mieliśmy piłkę, doszłyby dwie minuty dla Duńczyków i czerwona kartka dla ich lidera... Nie zwalam tutaj oczywiście winy na sędziów, ale zawsze wkurza mnie takie wybiórcze traktowanie zawodników bez różnicy czy to dotyczy Duńczyka czy Polaka.

Francja jest chyba za mocna na Danię. Już w grupie pokazali większą jakość, a teraz są chyba w jeszcze lepszej formie. Duńczycy jakby słabną... Jeśli "Trójkolorowi" nie wygrają, będę bardzo zaskoczony. A mecz o 3. miejsce. Serce: Polska, rozum: Niemcy...

Dzisiaj mecze finałowe pań. Myślę, że emocji może być niewiele. Norweżki i Rosjanki raczej pewnie wygrają swoje spotkania.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 20-08-2016 02:01 PM

Po brązach Nowickiego (rzut młotem) i Nowackiej (pięciobój nowoczesny) uciułaliśmy w Rio już 10 medali. Czyli powtórzyliśmy wynik z Aten, Pekinu i Londynu. A szanse jeszcze są: Jóźwik (bieg na 800m), Włoszczowska (kolarstwo górskie) i ręczni ale tu raczej medalu nie będzie.


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 20-08-2016 02:07 PM

Ale tylko dwa złote Martin i dlatego dopiero 28 miejsce w klasyfikacji medalowej

Ogólnie spójrzmy na dorobek takich małych krajów jak

Węgry -14 medali 7 złotych
3 srebrne i 4 brązowe, 12 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Holandia- 18 medali 8 złotych 6 srebrnych 4 brązowe 10 miejsce w klasyfikacji.

Chorwacja 8 medali ale 5 złotych.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 20-08-2016 03:13 PM

Być może uda nam się nawet przebić ilość medali z Londynu czy Pekinu, ale ogólnie rzecz biorąc jestem i tak mocno zawiedziony ogólną postawą reprezentantów Polski. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Dzisiaj nasz dorobek może się powiększyć. W medal Joanny Jóźwik nie wierzę, bo rywalki na 800 metrów to jest po prostu inna galaktyka i genetyka niż Europejki, ale Maja Włoszczowska może powalczyć, choć też będzie potrzebowała wiele szczęścia. Może jeszcze wpadnie coś w zapasach? Czytam, że niejaki Zbigniew Baranowski wyeliminował w 1/8 finału jednego z faworytów do medalu.


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 20-08-2016 03:32 PM

Kenijka czy Semenya nie chce tutaj nikogo obrażać ale niedaleko im do Tzw mutanta.

Baranowski przed chwilą przegrał z Azerem 0:7.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 20-08-2016 04:22 PM

Baranowski ma już pozamiatane, bo Azer przegrał z jakimś Ruskiem 1:8. Szkoda walki tego drugiego Polaka w ćwierćfinale. Przegrał 2:3 z Amerykaninem, a gdyby w 1. rundzie wytrzymał 3 sekundy dłużej przy "grze pasywnej" rywala to miałby 1-0, a nie 0-2. W repasażach raczej nie wystąpi, ten Amerykanin w półfinale przegrałby by chyba z samym sobą, taki zmęczony Wink


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 20-08-2016 06:06 PM

No i Maja ze srebrem, pięknie walczyła!


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 21-08-2016 01:44 AM

Lićwinko już zakończyła konkurs skoku wzwyż, trzy spalone próby na 1.97 i ostatecznie 9 miejsce.

Joanna Jòźwik 5 we finale 800m.


RE: Ciekawostki sportowe - Wilczekstepowy - 21-08-2016 11:36 AM

(21-08-2016 01:44 AM)Wietnam napisał(a):  Joanna Jòźwik 5 we finale 800m.

Co do Jóźwik to mam nadzieję, że za jakiś czas władze olimpijskie się ockną i zdyskwalifikują te trzy pierwsze hermafrodyty i przyznają naszej pięknej Polsce srebrny medal. Powaga, nie wiem, jakbym musiał być narąbany a i tak z żadną z tych pań nie dałbym się namówić na randkę.
Oczywiście przykre jest to, że wyglądają tak jak wyglądają, być może sport dla nich to jakaś jedyna pociecha, w życiu musiały mieć ciężko ale te biegi są w kategori kobiet i te osoby z tak wyraźnie zawyżonym testosteronem po prostu nie powinny być dopuszczane do zawodów w kategoriach kobiecych.