Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 16-09-2014 10:12 PM

Ło kur**, dużo jeszcze takich meczów będzie? Po prostu jakaś totalna masakra. Następny mecz będę musiał z jakimś lekarzem w pokoju oglądać Smile ALE JEST!!!!!!!

To co jutro chyba trzeba Ruskim kibicować, no nie? Tongue

Sander
Jeśil @Martin nie lubi siatkówki nic mi do tego Smile Nie prowokuje mnie ktoś kto nie lubi tego co ja, ale ten kto się zupełnie nie zna, a udaja większego ekspera od Wojtka Drzyzgi Smile


RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 16-09-2014 10:19 PM

Dokładnie. Rosjanie wygrywając z Brazylią eliminują ją całkowicie i dają nam bardzo duże szanse na finał.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 16-09-2014 10:38 PM

Raczej nierealne wydaje mi się zwycięstwo Rosji nad Brazylią. Canarinhos dziś w ogóle nie siedziałą zagrywka, siadła tylko w 3. secie i widzieliśmy co się działo. Jednak zadecydowała w tym meczu taka błahostka jak zamiana sali, w której grali Brazylijczycy. Nie czuli serwisu zupełnie. Fajnie, że cudem to wykorzystaliśmy.
Jestem ciekaw jak jutro poukłada zespół trener Sbornej. Muserski na ataku? Fajnie brzmi, ale oprócz pamiętnego finału IO nigdy takie rozwiązanie się nie sprawdziło. Załatanie dziury na pozycji atakującego przez Rosjan może w ogóle mieć kluczowe znaczenie dla całego turnieju.

I taka mała nadzieja, jeśli chodzi o czwartkowy mecz z sąsiadami... Nowakowski -> rezerwowy...


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 17-09-2014 11:51 AM

(16-09-2014 10:12 PM)kubala1122331 napisał(a):  To co jutro chyba trzeba Ruskim kibicować, no nie? Tongue

Troche dziwnie kibicować ruskim 17 września...Śmiech historii w tle.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 17-09-2014 02:14 PM

Martin
Ja staram się oddzielać sport od historii czy polityki... Niewiele wspólnego mają wojska, które nas zaatakowały w 39' z dzisiejszą drużyną siatkarzy Smile


RE: Ciekawostki sportowe - Pakman - 17-09-2014 02:37 PM

Dokładnie. Sport jest właśnie dlatego piękny, bo nie ma w nim polityki, a przynajmniej jest jej bardzo mało w porównaniu z innymi dziedzinami życia. Niestety, niektórzy choćby redaktor Zimoch nakłaniający do przynoszenia na mecz koszy z jabłkami tego nie rozumieją.


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 17-09-2014 06:36 PM

Kubala:

" Nie ma takiej konkurencji, gdzie aż tak decydowała by dyspozycja dnia."
Futbol amerykański, finaliści prawie się nie powtarzają bo o wszystkim decyduje jeden mecz Wink

ale mniejsza Tongue

" Ale po kolei, może się uda Smile"

Luzik, luzik. Szansa była jak 1:122331, ale ogólnie przekonałeś mnie. Przekonuje mnie motyw, że drużyna która wygra mniej meczów osiągnie więcej bo jej siądzie dyspozycja dnia w konkretnym momencie.

I szkoda przegranych ćwierćfinalistów.

Co jednak nie zmienia faktu, że
a) trzeba na tę imprezę raz na cztery lata przygotować tak formę, żeby jej zwyżka przyszła w play-off
b) faktycznie, system z siatkówki jest trochę kulawy w porównaniu z tym z koszykówki

Ogółem spoko, dzięki za odpowiedź Smile


"No niby co grają? Serwis - odbiór - ścina/blok, serwis - odbiór - ścina/blok, i tak wkoło macieju..."

Haha, jakbym siebie słyszał kiedy oglądałem mistrzostwa świata w Japonii (Polska tam dotarła do finału, ale wtopiła z Brazylią z tego co kojarzę) > to było moje ostatnie podejście do siatkówki, nic tylko się pod tym podpisać.
Tak schematycznej gry zespołowej to chyba nie ma...
oczywiście może się to komuś podobać i chwała kibicom za to, bo akurat kibicie odwalają świetną reklamę i przyjemnie się widzi, że sport może pozytywnie łączyć Wink

Nigdy nie zapomnę, jak przez jedną z głównych ulic w centrum Katowic przechodził sobie spokojnie kibic Brazylii, a wokół masa Polaków w ogródkach piwnych i pełen spokój. Big Grin


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 17-09-2014 10:33 PM

Cytat:"No niby co grają? Serwis - odbiór - ścina/blok, serwis - odbiór - ścina/blok, i tak wkoło macieju..."

Na pierwszy rzut oka tak to wygląda, ale taktycznie i psychologicznie jest to najcięższy ze wszystkich sportów zespołowych.

Rosja dziś nie powalczyła z Brazylią. Ale nie miała argumentów. Canarinhos zagrali kosmos. Takiej drużyny nie zatrzymałby nikt. Sborna trochę dziś grała na stojąco, oni jednak chyba czekali na mecz z nami, bo wiedzieli, że większych szans na sukces nie mają. A więc jutro gramy o awans. Wystarczają nam dwa sety, ale uważam, że będzie piekielnie trudno je ugrać. Trzeba liczyć na nasze nakręcenie i grę Rosji nie na swoim poziomie, czyli taką jak chyba przez cały ten turniej. Jestem średnio optymistycznie nastawiony i uważam, że kluczowy będzie pierwszy set. Jeśli go wygramy mamy autostradę do półfinału, jeśli go przegramy, zaczną się nerwy, a Sborna będzie grała coraz luźniej...

W drugiej grupie za to dziś Niemcy rozwalili Iran 3-0. I to dobrze dla nas Smile Jeśli jutro pokonamy Rosjan, trafimy na sąsiadów w półfinale. O łatwiejszym rywalu na tym etapie moglibyśmy tylko pomarzyć, a teraz pojawia się realna szansa na to. Iran zupełnie bez sił, opadł fizycznie i w niczym nie przypominał zespołu z poprzednich faz. Niemcy z kolei mieli Grozera. Gość jest niesamowity, najlepszy siatkarz świata. Przy stanie 12-8 w 3. secie dla Persów, posłał 6 asów, odrzucił ich od siatki i zrobił 12-17. Ale to jest tylko jeden zawodnik. My mamy za wiele atutów, żeby nam Niemcy mogli zagrozić. Ale najpierw Rosja...


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 18-09-2014 12:12 PM

Wg chinskiej CCTV w piatek tryumfatorka AO i RG, Na Li oglosi zakonczenie kariery. Problemem sa przewlekle problemy ze zdrowiem.


RE: Ciekawostki sportowe - Sander - 18-09-2014 12:15 PM

Ha ha, jebłem Tongue

Wiecie kto jest najlepszym blokującym MŚ w siatkówce?

Zygmunt Solorz Big GrinBig Grin