Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 11-04-2015 10:24 PM

Gogolius
Czyli wszystko zgodnie z planem. Mało oglądałem samego turnieju, praktycznie jedynie Linette z Giorgi, gdzie Polka postawiła się Włoszce duuużo bardziej niż dziś Aga.
Włączenie Navratilovej do sztabu to był imho błąd. Czy naprawdę Słowaczka myśli, że zrobi z Polki zawodniczkę atakującą?... Nie ten styl oraz postura fizyczna. Aga musi grać technicznie, wiadomo, z niektórymi tenisistkami nie ma szans, ale mecze, które ma wygrać, wygra... Taką Giorgi jeszcze rok temu je na śniadanie 6-3, 6-3.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 19-04-2015 02:42 PM

Ale mecz Uli Radwańskiej z Martiną Hingis. Już jedną nogą spadliśmy z Pucharu Federacji, Martina prowadziła 1-0 i 5-2 i nagle Polska zaczęła grać jak nie ona. Jest 1-1 i jeszcze spora szansa na utrzymanie!


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 19-04-2015 10:31 PM

No i Polki ostatecznie przegrały ze Szwajcarkami, ale mecz stał na kapitalnym poziomie emocjonalnym. Decydujący debel był kapitalnym spotkaniem, ale wydaje mi się, że Helwetki wygrały całkiem zasłużenie. Choć kto wie, co by było, gdyby przy serwisie Alicji Rosolskiej przy stanie 7:7 Adv Polska, Ala skończyła dość prosty smecz. Nie byłoby przełamania i może udało by się to wygrać...
Ale uczciwie trzeba powiedzieć, że Polki były słabsze. Bacsinszky jest niesamowite - eksperci przewidywali, że może być odkryciem z roku. Podchodziłem do tego z dystansem, ale z taką grą kto wie...

No i Polacy w hokeja na lodzie przegrali inauguracyjny mecz z Włochami w II lidze MŚ. Ogólnie Biało - Czerwoni byli lepsi, ale proste błędy w obronie zadecydowały. Strata bramki grając w przewadze to po prostu coś niesamowitego. Moim bohaterem Rafał Rembiszewski, który zabawił się w Fonfarę Big Grin


RE: Ciekawostki sportowe - Gogolius - 24-04-2015 09:43 PM

Radwańska rozstała się z Navratilovą za porozumieniem stron. Panie uzgodniły, że skoro Martina nie może zaangażować się na 100% to współpraca nie ma sensu. Martina nie spodziewała się, że tyle czasu może jej ten projekt zabrać.

Jak było naprawdę - nie wiadomo.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 25-04-2015 06:27 PM

Już za chwilę hokejowa reprezentacja Polski zagra mecz o awans do elity mistrzostw świata. Rywalem - Węgrzy. Nie jestem ani wielkim kibicem hokeja ani specjalnie się na tej dyscyplinie nie znam, ale myślę, że fajnie byłoby mieć czołową drużynę hokejową chociaż na poziomie europejskim. Dlatego dzisiejszy mecz jest kluczowy. Aby awansować Polska musi odnieść zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. Czyli nie może być dogrywki. Hokej nie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju, a mimo to mecz w Krakowie obejrzeć ma ok 12 tys. kibiców!


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 25-04-2015 06:52 PM

Oglądamy! Smile Powiedziałbym, że nie jestesmy bez szans. Na pewno nasi są lepiej przygotowani do tego turnieju niż Węgrzy. Gramy lepszy hokej, posiadamy szczelną defensywę i świetnych bramkarzy. Madziarzy są jednak od nas bardziej doświadczeni i to może mieć kluczowe znaczenie. Oby nasi chłopcy wytrzymali jednak presję, sportowo są w stanie awansować do elity.
Martin, jeśli wygramy ten mecz awansujemy nie do czołówki drużyn na poziomie europejskim, ale światowym. Jak to jest z hokejem, wiadomo. MŚ rozgrywane są bez zawodników z NHL, ale jednak i USA i Kanada biorą w nich udział. Rywalizacja z najlepszą "16" jeszcze rok temu była marzeniem, a teraz jest na to spora szansa. Oby się udało!


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 25-04-2015 08:38 PM

(25-04-2015 06:52 PM)kubala1122331 napisał(a):  Oglądamy! Smile

Nie no oglądać to oglądamy szlagier tej kolejki czyli mecz Lecha ze Śląskiem. W Poznaniu na razie bez bramek, a w Krakowie Węgrzy strzelili bramkę Sad. To chyba nic z tego nie będzie...


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 25-04-2015 09:21 PM

No niestety przegraliśmy 1-2. Szkoda, nie lubię oglądać ustawionych meczów jeszcze w hokeja na lodzie. Ale i tak brawa dla naszych chłopaków, zasłużyli na to drugie miejsce, choć byli kandydatami do spadku. Super!


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 25-04-2015 09:24 PM

Dupa w Krakowie i dupa w Poznaniu...
Grając u siebie przy pełnej hali kibiców to kogo jak kogo, ale jeśli chcemy coś znaczyć to Węgrów trzeba pokonać. Swoją drogą gdy na chwilę przełączyłem na TVP Sport i zobaczyłem tylu Madziarów na trybunach to aż się zdziwiłem.
A w Poznaniu druga połowa zdecydowanie dla pyr, Śląsk poza poprzeczką Machaja z wolnego nie zrobił nic. Zasłużone zwycięstwo poznaniaków, niestety...

(25-04-2015 09:21 PM)kubala1122331 napisał(a):  Szkoda, nie lubię oglądać ustawionych meczów jeszcze w hokeja na lodzie.

Poważnie ten mecz był ustawiony?


RE: Ciekawostki sportowe - Sander - 25-04-2015 09:28 PM

Kuba to widzę lubuje się w tych ustawiankach, to już nie pierwszy raz, jak wspomnę sobie Katar... Big Grin