Forum - BOKSER.ORG
Ciekawostki sportowe - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Sport (/forum-20.html)
+---- Wątek: Ciekawostki sportowe (/thread-1296.html)



RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 07-08-2016 03:08 PM

Frapująco rozpoczynają się turnieje panów w siatkówce i piłce ręcznej. W tej pierwszej dyscyplinie Włosi przejechali się po Francuzach, deklasując ich w każdym elemencie. Italia jest w wielkiej formie, ale i tak o tym, czy osiągną sukces zadecyduje ich 6. mecz w turnieju. Na ten moment, lepiej na nich (i na Brazylię) nie trafić. Sądzę, że najbardziej optymalnie byłoby podjąć rękawice z Francuzami w 1/4 finału.

W handballu zaś Katar rozjechał Chorwację, a ja zaniemówiłem. Ciekawe, jak to się dalej rozwinie, ale można już mówić, że nawet jeśli Polacy wygrają grupę to w ćwierćfinale czeka ich horror. Liczyłem, że Katar będzie słaby, ale skoro pokonał Chorwację 30:23 to słaby nie jest.


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 07-08-2016 03:19 PM

Oba mecze sparingowe przed RIO przegraliśmy, z Kolonią Katarską bo tak to trzeba nazwać,
kupili sobie jednych z najlepszych zawodników na świecie, płacą im petrodolarami,
a ci robią swoje, świetne akcje z Chorwatami.

Dziś my jednak interesujemy się naszymi Gladiatorami. Wink
21.40 tvp 2 Polska vs Brazylia.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 07-08-2016 08:19 PM

Polacy dość łatwo rozprawili się z Egiptem. Nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków, bo Egipcjanie są bardzo słabi, ale widać w tych naszych akcjach tempo i potencjał.

Jeśli ktoś mi powie, że boks jest brutalnym sportem, to powinien zobaczyć ten wyścig pan w kolarstwie. Najpierw liderka zaliczyła tak fatalny upadek, że aż podskoczyłem (nie chciałbym tego oglądać) i do teraz mam wątpliwości czy żyje (jak pokazywali minutę po tym wypadku przejeżdżającą grupkę to leżała w tym samym miejscu i w tej samej pozycji...), po czym trzy panie dogonili biedną prowadzącą Amerykankę, która walczyła sama jak lwica. Mało tego, dogonili ją jakieś 100 metrów przed metą i zostawili bez medalu. Boli. Ała.

Podobno żyje, uff Tongue


RE: Ciekawostki sportowe - Terminator - 07-08-2016 08:46 PM

To w Polsce nie ma rozgrywajacego ze taki Krajewski wychodzi w 1 skladzie?

4-0 Brazylia. Typowy poczatek w wykonaniu naszych


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 07-08-2016 09:16 PM

Janowicz dotrzymał kroku Piśi.


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 07-08-2016 09:31 PM

Terminator
Nie mamy rozgrywającego. Wszyscy nam się wysypali, Tkaczyk skończył karierę, a Jurkiewicz jest kontuzjowany. Najlepszy na ten moment jest Łukasz Gierak, więc Dujszejbajew musiał szukać jakieś bardziej pewnej alternatywy i postawił na Krajewskiego, który w karierze grał trochę na środku.

Mecz póki co nie najlepszy w naszym wykonaniu. To dopiero początek igrzysk, ale mam wrażenie, że ten mecz będzie ciężko uratować. Brazylijczycy są nakręceni, a my idealnie nie gramy. Może być ciężko wyjść z grupy, choć wierzę, że damy radę.

Wietnam
Ja bym jednak nie porównywał. Janowicz porządnie powalczył, a przypominam, że ostatni mecz zagrał pół roku temu (nie licząc sparingu w jakimś ITF).


RE: Ciekawostki sportowe - Wietnam - 07-08-2016 09:38 PM

Kubala
No właśnie, rozgrywający brak Jurkiewicza totalnie.
Szmal gra dziś wyśmienicie , ale on tylko może bronić,
brakuje nam też kilku takich Dzidźiuśiòw Tongue

Krajewski w pierwszej najlepszy nasz zawodnik, Brazylia
nakręcona +, ci niesamowici kibice.

Gramy drugą, myślę że nasi wygrają ten meczyk dwoma
bramkami.

Slabiutko to wygląda, potrzeba zwycięstwa bo później będący na fali mistrzowie
Europy Niemcy, którzy w pierwszym meczu pokonali Szwedów będą rywalami
naszych.


RE: Ciekawostki sportowe - Terminator - 07-08-2016 09:57 PM

Ja bym gral z Jureckim i Bieleckim jednoczesnie przynajmniej sila rzutowa bylaby


RE: Ciekawostki sportowe - kubala1122331 - 08-08-2016 08:20 AM

Jednak główną rolą środkowego rozgrywającego w piłce ręcznej nie jest rzucanie bramek, a rozgrywanie piłek do kolegów i wypracowywanie im sytuacji. Jest to bardzo specyficzna pozycja, a Karol i Michał Jurecki byli tam próbowani za Bieglera i nie szło im kompletnie. Krajewski zagrał wczoraj dobrze, zresztą w ofensywie naprawdę gra wyglądała fajnie. Nie mieliśmy za to defensywy. Nie mam pojęcia co robi w tej kadrze Mateusz Kus. Chłopak nie dorasta do poziomu PGNiG Superligi, nie mówiąc już o igrzyskach olimpijskich. Wczoraj, na początku drugiej połowy pięć razy z rzędu dał się minąć jednym zwodem i pozwolił wyjść Brazylijczykowi sam na sam ze Szmalem. Gość jest tak drętwy i mało zwrotny, że każdy środkowy rozgrywający robi z niego wiatrak. Naprawdę nie wiem, co widzi w nim trener Dujszejbajew. Przecież taki Piotrek Grabarczyk to 2-3 klasy wyżej.

Pierwsza porażka boli, ale nie ma co robić dramatu. Mamy jeszcze 4 mecze i choć będzie ciężko, to jesteśmy w stanie wygrać nawet wszystkie te spotkania. Ta grupa posiada pięć bardzo wyrównanych zespołów (a Egipt w nocy pokazał, że też nie położy się przed nikim). Brazylia może nie jest uznaną marką, ale w ostatnich latach poczyniła olbrzymie postępy. Pamiętam mistrzostwa świata w Katarze, gdzie naprawdę grali rewelacyjnie. W Polsce nieco się ich lekceważyło i panowało przekonanie, że mogą coś ugrać tylko dzięki temu, że grają u siebie i będą mieć po swojej stronie sędziów. A oni pokazali super handball i będą groźni dla każdego. My walczymy dalej, teraz Niemcy. Faworytem nie będziemy, ale kto wie! Musimy walczyć, choć uważam, że najważniejsze będą spotkania ze Szwecją i Egiptem.


RE: Ciekawostki sportowe - Martin - 08-08-2016 05:02 PM

Ja jako laik jednak jestem zdziwiony porażką szczypiornistów Brazylia ma dobrych piłkarzy, siatkarzy ale ręcznych???