Forum - BOKSER.ORG
Najlepsze walki w historii - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Najlepsze walki w historii (/thread-131.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Najlepsze walki w historii - Figg - 27-01-2012 09:45 AM

Gołota vs. Bowe
Gołota vs. Bowe II

Zwłaszcza ta druga walka zawsze będzie dla mnie niesamowitym przeżyciem, a końcówka w wykonania Andrew (pomijając uczucia mnie, jako kibica), wygląda jak wyreżyserowana, niemal jak z Rocky'ego. Piękne. A i obie trzeba traktować jako nierozerwalną całość.

Trylogia Hollyfield - Bowe również ogromnie mi się podobała, znakomity pokaz umiejętności nieosiągalny dla dzisiejszych ciężkich. Przepraszam, kibiców braci Smile


RE: Najlepsze walki w historii - redd - 27-01-2012 09:53 PM

Dorzuciłbym jeszcze Alexis Arguello vs Ray Mancini. Kapitalny pojedynek. Młodziutki Mancini (wtedy 20, albo 21 lat) rzucił wyzwanie wielkiemu mistrzowi. Z jednej strony pokaz wielkiej determinacji i serca do walki Manciniego, a z drugiej mistrzowskiego rzemiosła i kunsztu Alexisa Arguello. Alexis kapitalnie rozegrał ten pojedynek, dał się Rayowi wyszumieć, w środku walki przejął inicjatywę, a pod koniec całkowicie dominował, kończąc walkę efektownym nokautem. Jak dla mnie rewelacyjny pojedynek, całe piękno boksu.


RE: Najlepsze walki w historii - Jerome - 29-07-2012 11:25 AM

Ja proponuję walkę Holyfield v Bowe I. Wydaje mi się, że to najlepsza walka jaką kiedykolwiek oglądałem w wadze ciężkiej...


RE: Najlepsze walki w historii - Sander - 26-11-2013 11:51 AM

Nie będę klasyfikował według miejsc ale na pewno wśród najlepszych walk jakie widziałem muszę wymienić :
Bowe vs Holyfield I, Cotto vs Torres, Corrales vs Castillo I, Gatti vs Ward(trylogia), Brewster vs Liakhowicz, Barrera vs Morales I.


RE: Najlepsze walki w historii - BMH - 26-11-2013 12:07 PM

Na dniach, razem z Redd'em podejmiemy sie podobnego tematu. Mamy zamiar, podzielic sie dywizjami i wybierzemy po kilka walk(powiedzmy po 5), ktore wg Nas sa najlepszymi potyczkami w roznych wagach. Redd zacznie od HW, ja CW... i tak dalej. Do opisu kazdej walki dorzucimy link z nagraniem, kilka zdan wlasnych przemyslen, nasze "gole" wyniki+ewentualnie wyniki punktowych.Wink

Z walk ktore zapadly mi w pamieci, to na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje sie Leonard-Duran I. Reszte zachowam dla siebie i wspomne o nich w temacie ktory niebawem stworzymy.


RE: Najlepsze walki w historii - Sander - 26-11-2013 01:07 PM

@BMH
Czekam z niecierpliwością. Będzie o czym pogaworzyć.


RE: Najlepsze walki w historii - Sander - 09-12-2013 04:05 PM

(26-11-2013 12:07 PM)BMH napisał(a):  Na dniach, razem z Redd'em podejmiemy sie podobnego tematu. Mamy zamiar, podzielic sie dywizjami i wybierzemy po kilka walk(powiedzmy po 5), ktore wg Nas sa najlepszymi potyczkami w roznych wagach. Redd zacznie od HW, ja CW... i tak dalej. Do opisu kazdej walki dorzucimy link z nagraniem, kilka zdan wlasnych przemyslen, nasze "gole" wyniki+ewentualnie wyniki punktowych.Wink

I jak panowie aktualna sprawa?


RE: Najlepsze walki w historii - BMH - 09-12-2013 04:37 PM

Jak najbardziej, walki mamy wybrane juz od jakiegos czasu, brakuje tylko... sam nie wiem czego. Redd, do weekendu damy rade?Smile


RE: Najlepsze walki w historii - redd - 09-12-2013 06:06 PM

Od jutra do końca tygodnia mam czas i spokojnie mogę zabrać się za robotę Wink Obgadamy na priv jak dzielimy się obowiązkami i można w weekend wrzucić zestawienie.


RE: Najlepsze walki w historii - Sander - 09-12-2013 06:26 PM

Byłoby o czym podyskutować więc zakasajcie rękawy Smile