Forum - BOKSER.ORG
III Wojna Światowa? - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Inne (/forum-25.html)
+---- Wątek: III Wojna Światowa? (/thread-151.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: III Wojna Światowa? - Metzger - 24-09-2013 08:51 PM

(24-09-2013 08:44 PM)KrychuTMT napisał(a):  Ja też cenię swoje życie , jednak bardzo kocham jak to ująłeś nasz "byt geopolityczny" i nie wyobrażam sobie życia nigdzie indziej.
Ja wolałbym mieszkać w Polsce pod zaborem niż w trumnie. Zresztą walczyć o wolność można na różne sposoby, nie tylko rzucając się z karabinem na wroga z okrzykiem "bóg, honor, ojczyzna".

(24-09-2013 08:44 PM)KrychuTMT napisał(a):  Smuci mnie to, że ludzie starsi ode mnie zatracili swój patriotyzm .
Nie wszyscy zatracili. Zrozum, że patriotyzm nie ma jednego słusznego modelu.


RE: III Wojna Światowa? - KrychuTMT - 24-09-2013 08:55 PM

@Metzger
Zupełnie inaczej odebrał bym twoją wypowiedź gdybyś napisał Polska , a nie "byt geopolityczny". Rozumiem każdy inaczej rozumie pojęcie patriotyzm , jestem młodym chłopakiem to póki co mój poziom to " bóg ,honor ojczyzna". Mógłbyś mi wymienić swoje inne sposoby ?


RE: III Wojna Światowa? - Metzger - 24-09-2013 09:10 PM

(24-09-2013 08:55 PM)KrychuTMT napisał(a):  Zupełnie inaczej odebrał bym twoją wypowiedź gdybyś napisał Polska , a nie "byt geopolityczny".
Użyłem tego sformułowania, aby pokazać jaka jest moja hierarchia wartości. Na najwyższym miejscu stawiam życie swoje i swoich najbliższych. I każde państwo jest bytem geopolitycznym.

(24-09-2013 08:55 PM)KrychuTMT napisał(a):  Mógłbyś mi wymienić swoje inne sposoby ?
Można dla ojczyzny robić mnóstwo dobrych rzeczy nie narażając własnego życia. Mimo, że interesują się historią konfliktów, wojskowością, lubię broń palną, to w razie wojny pierwsze co bym zrobił, to zatroszczył się o wywiezienie swojej rodziny tam, gdzie nie zagrażałoby jej niebezpieczeństwo. A potem mógłbym podjąć wszelkie starania o polepszenie sytuacji ojczyzny, ale bez ryzykowania życiem czy zdrowiem.


RE: III Wojna Światowa? - KrychuTMT - 24-09-2013 09:22 PM

Każdy inaczej patrzy na swoją ojczyznę , dla Ciebie to tylko byt . Masz racje państwo jest bytem , ojczyzna to coś więcej , przynajmniej dla mnie .
Nie wiem , może gdybym miał własną rodzinę to bym patrzał twoimi kryteriami ? . Ja wiem jedno , dla mnie życie bez Polski nie ma sensu.Czy to będzie zabór lub jakaś "unia".
Tutaj się urodziłem , tutaj umrę .


RE: III Wojna Światowa? - Metzger - 24-09-2013 09:28 PM

(24-09-2013 09:22 PM)KrychuTMT napisał(a):  Każdy inaczej patrzy na swoją ojczyznę , dla Ciebie to tylko byt.
Wciąż mnie nie rozumiesz. Ojczyzna jest dla mnie ojczyzną - czymś więcej niż tylko struktury państwowe. I jest w mojej hierarchii wartości w TOP10. Ale pas czempiona dzierży Moje Życie. Mógłbym żyć w Polsce pod zaborem i po cichu szkodzić najeźdźcom i/lub pomagając rodakom nie narażając swego życia. Ale ci, którzy będą umierać na polu bitwy też będą potrzebni.


RE: III Wojna Światowa? - KrychuTMT - 24-09-2013 09:37 PM

No i teraz wszystko pięknie wyjaśniłeś Wink . Źle Cie zrozumiałem i pomyślałem , że traktujesz ojczyznę tylko jako kawałek ziemi Sad. Co do hierarchii wartości każdy ma swoją , w to nie wnikam.


RE: III Wojna Światowa? - BESTIA - 24-09-2013 11:04 PM

http://www.youtube.com/watch?v=rybw1YfXKRg

Co wy o tym sądzicie, czy coś takiego jest możliwe??Chodzi mi o etniczny pocisk, materiał zaczyna się od 5 minuty.


RE: III Wojna Światowa? - Metzger - 24-09-2013 11:38 PM

(24-09-2013 11:04 PM)BESTIA napisał(a):  Co wy o tym sądzicie, czy coś takiego jest możliwe
Tak. Istnieje coś takiego. Można stworzyć broń biologiczną oddziaływającą na ludzi o jakichś wybranych cechach organizmu. Prawdopodobnie w ten sposób Rosjanie zlikwidowali jednego z dwóch najwazniejszych czeczeńskich terrorystów - Chattaba. Służby specjalne wysłały do niego zatruty list, który przeszedł przez wiele rąk zanim trafił do ostatecznego adresata, ale zmarł tylko Chattab.


RE: III Wojna Światowa? - KrychuTMT - 25-09-2013 02:19 PM

Jak widać jest to możliwe i prędzej czy później przez to dojdzie do tragedii. Czasem zaczynam się zastanawiać czy nie byłoby lepiej gdyby rozwój technologiczny stanął w miejscu .


RE: III Wojna Światowa? - BESTIA - 25-09-2013 06:33 PM

Widać bomba jądrowa to przeżytekTongue, widać rozwój technologiczny niesie bardzo dużych niekorzystnych wynalazków.Dzięki tej broni biologicznej władze państw które posiadają tę broń mogą zabić całą dowolną rasę bądź ludzi o konkretnych cechach np czarne włosy, niebieskie oczy.Strach się bać co jeszcze wymyślą.