Forum - BOKSER.ORG
III Wojna Światowa? - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Inne (/forum-25.html)
+---- Wątek: III Wojna Światowa? (/thread-151.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: III Wojna Światowa! - Crumb - 11-01-2012 10:28 PM

@Zoło-Pale-Niewybale
Myślę, że każdy z nas co by tutaj nie napisał jest po prostu laikiem w sprawach polityczno-militarnych. Nie wiemy jak jest naprawdę, tyle co przeczytamy, usłyszymy w TV i podyskutujemy. Fajnie byłoby mieć za przyjaciela Baracka Obamę lub jakichś znanych, dobrych generałów czy polityków, którzy w tajemnicy by nam ładnie wszystko opowiadali:);d


RE: III Wojna Światowa! - Deter - 11-01-2012 10:46 PM

szansepromotions
Owszem - Lwów się łapie. Ale uwierz, nie trzeba ładować tam wiele kasy, żeby to miasto było wizytówką Polski. To tylko 95 km od Przemyśla, a nie na końcu świata Smile
Moje idee są bliskie XIX-wiecznej Ameryce, która w ciągu nieco ponad stu lat stała się największą potęgą w historii świata. Akurat tak się składa, że wszędzie gdzie jest większa swoboda gospodarcza, to jest lepiej. Jednakże proces pokazywania dobrodziejstw socjalizmu zaczyna się już w kołysce. Świat za niedługo będzie się stawał właśnie wolnorynkowy. ZSRR padło, UE pada Smile
Nie chodzi o to, że ludzie sobie sami poradzą - chodzi o wolny rynek, bardzo niskie podatki i proste prawa. Liberalizm to jest prosty system. Przedziwna myśl, że państwo ma robić to, co mogliby obywatele niestety nadal jest współczesna. Zaś sama ewentualna autonomia oznaczałaby to, że Ukraińcy mieliby większe możliwości będąc w Rzeczpospolitej - tak samo Polacy tam.
Nie zapominaj, że w Polsce brakuje rąk do pracy - wystarczy zlikwidować pensję minimalną, obniżyć podatki, uprościć biurokrację co bardzo hamuje rozwój, i każdy mądrzejszy inwestor zrobi tam pieniądze - więcej optymizmu i wiary w ludzi Smile

Liść
Nigdy żaden Irakijczyk, Afgańczyk i teraz Irańczyk nie był żadnym zagrożeniem dla USA. Ameryka ma potrzebę zaatakowania, więc robi propagandę, że to konieczne.


RE: III Wojna Światowa! - Zioło-Pale-Niebywale - 11-01-2012 10:53 PM

Crumb
No wiem,ja tylko chcę uniknąć głupich tekstów typu gówno wiesz,w nogach śpisz,dla tego wolę od razu zaznaczyć że się na tych sprawach mało znam,ale są one interesujące i podywagować zawsze można.Dodam jeszcze tylko że wcześniej ktoś pisał o tym że Stany walczą tylko tam gdzie można zarobić i ja się pod tym podpisuję,nawet kiedyś na Orgu pisałem z kilkoma userami o tej kwestii,i uważam że po prostu Ameryka walczy o ropę pod kompletnie nie trafiającym do mnie sloganem typu:"Wolność dla Iraku" czy "W Imię Demokracji",czemu nie walną na Somalię??? Przynajmniej byłby spokój na wodach Adenu,ale na Somalii raczej się nie zarobi.Powiem nawet więcej,dla mnie Ameryka to największy Terrorysta tego Świata,tylko działający w dość wyrafinowany sposób.Nie wiem może to uprzedzenia,może zwykłe urojenia,ale faktem jest że to jeden z bardziej znienawidzonych prze zemnie narodów,a kiedyś tak nie było.


RE: III Wojna Światowa! - Deter - 11-01-2012 11:02 PM

Liść
Wojna z Irakiem, Afganistanem czy Iranem to również wojna o narkotyki, gdzie z tego rejonu biznes wart jest miliardy dolarów.


RE: III Wojna Światowa! - Zioło-Pale-Niebywale - 11-01-2012 11:10 PM

Deter
Irak to chyba nieco mniej Narkotyczny rejon,choć pewności nie mam,wiem natomiast że Afganistan to zdecydowanie narkotyczne rejony,opium,haszysz(czarny afgan) i bodaj Heroina.Za to na pewno Irak ma sporo ropy,zaś Iran to zdecydowanie cięższy orzech do zgryzienia,może Stany potrzebują kolejnej Zimnej Wojny??? Bo jednak Iran dysponuje poważnymi środkami militarnymi i po prostu nie wyobrażam sobie żeby Stany uderzyły w ten kraj.


RE: III Wojna Światowa! - szansepromotions - 11-01-2012 11:24 PM

Stany nie mają pieniędzy na kolejną wojnę , jeśli już ktoś uderzy na Iran to będzie to jakaś koalicja państw ,gdyż to państwo chcę zablokować kanał przez który przepływa 40 % światowej ropy


RE: III Wojna Światowa! - Crumb - 13-01-2012 02:19 PM

militarne ciekawostki z USA - Trzymajcie;)


RE: III Wojna Światowa! - Deter - 14-01-2012 01:37 PM

Beryl
Skąd to dziwaczne przeświadczenie, że jestem "fanem teorii spiskowych"? I to buńczuczne "wiem" - a niby co Ty wiesz, skoro napisałem na forum z 15 postów może? Smile Jakich to niby teorii spiskowych jestem fanem? Poza tym tylko ktoś niespełna rozumu sądzi, że na świecie nie mamy do czynienia ze spiskami. Ma to dwie przyczyny - 99% ludzi myśli jak telewizor, chociaż wydaje im się, że samodzielnie. Spiski są ukrywane nie tylko przez to, że w telewizorze o tym nie usłyszysz. Dodatkowo głosi się arcynieprawdopodobne spiski - na przykład o UFO czy innych zjawiskach paranormalnych - wtedy ludzie widząc kilka fantastycznych spisków sądzą, że wszystkie są fantastyczne.

To tylko jedna z hipotez i dodatkowe źródło miliardów dolarów. Chodzi oczywiście głównie o gaz ziemny i odcięcie od gazu Chiny - problem się zacznie wtedy, kiedy Chiny zaczną bronić Iranu - a powód oczywiście mają.
http://www.prisonplanet.pl/polityka/iraskie_bogactwo_gazu,p534386164?sid=50&sid=50


RE: III Wojna Światowa! - pyra90 - 14-01-2012 05:57 PM

Największym zagrożeniem dla wybuchu 3 wojny światowej jest Izrael !
Ten mały potwór z bronią nuklearną podsyca konflikty na bliskim wschodzie i w Afryce ,jestem pewien że do rewolucji w Libii i Egipcie i do zlikwidowania Irańskiego naukowca doprowadził Izraelski Mossad .
Ponadto Izrael ma ogromne wsparcie od Amerykańskich banków ,gdyż te de facto są w rękach amerykańskich żydów .
Zapalnikiem bedzie konflikt pomiedzy usraelem a Iranem. Tam się może rozegrać i zakończyć sielanka....
Wojna globalna nie wybuchnie w Europie czy we wschodniej Azji a na bliskim wschodzie
Rosja , Chiny ,Indie i EU żadnego większego konfliktu nie wywołają bo na wybuchu wojny za dużo by stracili .,no chyba ze w Rosji i Chinach dojdzie kiedyś do władzy psychopata pokroju Stalina .


RE: III Wojna Światowa! - Crumb - 15-01-2012 04:35 PM

Tak na prawdę nie wiemy co spowoduje konflikt między państwami całego świata. Trzeba tylko czekać na rozwój sytuacji. Miejmy nadzieję, że w ogóle czegoś takiego nie doczekamy, jednak nie ma się co łudzić.