Forum - BOKSER.ORG
Polskie P4P moje top 15 - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Boks zawodowy w Polsce (/forum-13.html)
+--- Wątek: Polskie P4P moje top 15 (/thread-1746.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Polskie P4P moje top 15 - Maverick - 11-03-2014 07:10 PM

Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie stworzenie mojego własnego rankingu P4P polskich pięściarzy, który byłbym aktualizowany co miesiąc chyba, że w tym okresie nie byłoby ciekawych walk z udziałem naszych pięściarzy to wtedy przerwa w aktualizacji wydłużyłaby się.

Kierował się będę aktualnym poziomem, znaczeniem w swojej kategorii oraz osiągnięciami. W mniejszy stopniu na potencjał co mogą osiągnąć w przyszłości.

1. Krzysztof Włodarczyk - jedyny obecnie polski mistrz świata, który chyba wszedł w swój prime. Uporał się już ze swoimi problemami pozaringowymi i kilka razy skutecznie bronił swojego tytułu WBC. Walczy trochę zbyt mało, ale nie zawsze z winy swojej czy promotora. Liczę, że w drugiej połowie roku dojdzie do dużych walk z jego udziałem.

2. Tomasz Adamek - były mistrz świata dwóch kategorii wagowych i były pretendent do tytułu mistrza świata wszechwag. Jednak w walce o tytuł w kategorii ciężkiej boleśnie przekonał się jak ciężko sztucznym ciężkim o tytuły w HW. Od tamtej walki niestety Góral niestety zanotował spory spadek formy z mały i rzadkimi przebłyskami. Widać, że już jest past prime, jednak wciąż liczy się w polskim boksie. Najbliższa walka może przesądzić czy uda mu się doczekać kolejnej dobrej wypłaty czy skończą się jego marzenia o walce z Wladimirem Kliczko.

3. Andrzej Fonfara - po słabym początku kariery i wpadce ze sterydami Fonfara zmienił kategorię wagową i powoli zaczął pracować nad swoją pozycją w rankingach. Po kolejnych zwycięstwach dostał szanse walki eliminacyjnej z Campillo rozbitym wcześniej przez Kovalieva. Polakowi szło jak po grudzie jednak potrafił wykorzystać swój mocny cios i rozbicie Campillo by przechylić losy pojedynku na swoją korzyść. W najbliższej walce zawalczy o mistrzostwo WBC z Adonisem Stevensonem i ta walka pokaże ile jest naprawdę wart. Na dzisiaj nr 3 polskiego boksu.

4. Mariusz Wach - Kilka ciekawych walk w USA z szerokim zapleczem HW. Następnie mistrzowska szansa od Kliczki. Przegrana do jednej bramki, ale bez kompromitacji w walce. Niestety kompromitacje zaczęły się po wace... Dopingowa wpadka, konflikty z promotorem... Niemal cyrk z przekładaniem kolejnych powrotów na ring. Mimo wszystko przy powrocie do formy EBU jest w zasięgu Wikinga, więc lekko na kredyt dostał 4 miejsce. Jednak jeśli w tym półroczu nie powróci na ring lub chociaż nie poda daty powrotu opuści ranking.

5. Paweł Kołodziej - Kolejna pozycja lekko na wyrost. Harnaś dostał ją gdy miała się jeszcze odbyć jego planowana walka z Hernandezem, po jego słabszych występach jeśli nie odnotuje nagłej zwyżki formy lub walki o coś nie uda mu się obronić tego miejsca.

6. Mateusz Masternak - Po podpisaniu kontraktu z Saurlandem był zdecydowanie na fali wznoszącej. Jednak już niewiele później dało się zauważyć pierwsze symptomy gorszej formy. Wyraźnym ostrzeżeniem była już walka z Corbinem, a walka z Drozdem spowodowała spadek notowań Mastera. Wygrał już na odbudowanie i jak w następnych występach znów poczyni postępy, wróci do czołówek rankingów.

7. Krzysztof Głowacki - Zastanawiałem się nawet czy nie umieścić go wyżej. Niepokonany i prezentujący wzrost formy Główka wybił się z cienia w grupie KP. Już ma kilka ciekawych nazwisk na rozkładzie. Zbliżył się do mistrzowskiej szansy. Jeszcze kilak walk z rywalami na podobnym lub lepszym poziomie i może być bardzo groźny w swojej kategorii wagowej. Dodatkowo posiada istotny atut w postaci mocnego ciosu.

8. Grzegorz Proksa - Wyszkolenie techniczne posiada na całkiem dobrym poziomie jednak ostatnio chyba coś się zacięło mentalnie i uparte podejście Proksy do stylu obrony mocno go ogranicza. Ponadto w ostatnich 6 walkach odnotował 3 porażki z czego jedna tylko była z mistrzem i dodatkowo przegrana w nienajlepszym stylu, stąd miejsce8.

9. Łukasz Janik - Dobrze zapowiadał się na amatorkich ringach i w początkach kariery zawodowej, potem został boleśnie zastopowany przez Masternaka i jego kariera wyhamowała. Ostatnio wrócił do gry paradoksalnie po przegranej nieznacznie walce z Olą Afolabim w MSG.

10. Artur Szpilka - Odważnie prowadzony z dobrymi rywalami jak na ten etap kariery, niestety również z wpadkami w czasie wygrywanych walk. Jednak w walce z Jenningsem już one nie uchodziły płazem. Szpila przegrał, ale pokazał ambicję i wole walki oraz chęć zwycięstwa bez kalkulacji, że lepiej przegrać na punkty niż zaryzykować. Na pewno spowolni to jego karierę, ale ma jeszcze czas, bo wciąż jest młody jak na wagę cieżką. Pytanie jak go wykorzysta.

11. Kamil Łaszczyk
12. Damian Jonak
13. Maciej Sulęcki
14. Rafał Jackiewicz
15. Andrzej Wawrzyk

Poczekalnia:
16. Łukasz Maciec
17. Krzystof Zimnoch
18. Paweł Głażweski
19. Dariusz Sęk
20. Marcin Rekowski

Jeśli będzie zainteresowanie moim wątkiem to chętnie dodam po krótkim opisie uzasadniającym wybór poszczególnych pięściarzy na dane miejsca.


RE: Polskie P4P moje top 15 - Joker - 11-03-2014 07:20 PM

Ja dam dyszke Wink
1.Włodarczyk
2.Adamek
3.Fonfara
4.Masternak
5.Łaszczyk
6.Głowacki
7.Proksa
8.Szpilka
9.Janik
10.Jonak
To tylko pokazuje na jak beznadziejnym poziomie stoi nasz boks...


RE: Polskie P4P moje top 15 - Sander - 11-03-2014 07:21 PM

Tak naprawdę to poza Diablo, Adamkiem i Fonfarą to nie mamy zawodowców którzy "są w grze".
A możemy powiedzieć nawet, że miejsca 4-15 to bokserska mizeria... Szpilka i Masternak to są ludzie od których wymagało/wymaga się dużo lecz ich ostatnie walki pokazały, że to jeszcze nie jest international level. Niemniej jednak w kolejnych latach do tej czołowej trójki powinni dobić (choć w przypadku Szpilki wątpię w to).

A o braku konkurencji wśród Polskich zawodowców niech świadczy fakt, że miejsce w takim rankingu znalazło się dla Rafała Jackiewicza czy Grzesia Proksy który ma ostatnio bardzo słabą passę i w praktyce nie rokuje większych nadziei na cokolwiek.


RE: Polskie P4P moje top 15 - KrychuTMT - 11-03-2014 07:31 PM

1.Włodarczyk
2.Adamek
3. Fonfara
4. Proksa
5.Masternak
6. Janik
7. Głowacki
8. Łaszczyk
9. Szpilka
10. Jonak


RE: Polskie P4P moje top 15 - Matys - 11-03-2014 07:46 PM

W trosce o rozwój forum powinienem napisać coś w stylu "Po*ebało was do reszty Januszki, Kłodarczyk na pierwszym miejscu? Kto to w ogóle jest, on Adamkowi może buty wiązać, a i to nie wiadomo, bo może zbyt drewniany do tego jest!"

No, ale niestety zgadzam się, że obecnie nr. 1 to Diablo, potem Adamek, a za nimi dałbym Fonfarę z Proksą, potem mniej więcej na równi - Master, Główka i Janik, dalej Łaszczyk i Szpilka, a na koniec za ładne rekordy - Jonak i Kołodziej.

Tak więc do czego się mogę przyczepić - ten Kołodziej na piątym, przed Proksą? No way. Wacha nie umieszczałem, bo on jest dla mnie obecnie na emeryturze.


RE: Polskie P4P moje top 15 - Maverick - 11-03-2014 07:51 PM

@Matys
Wiem, że Kołodziej dośc kontrowersyjnie, ale dziwnie mi było go dać za Głowackim i do tego jak układałem ranking to liczyłem na walkę z Hernandezem i tez trochę za wreszcie odwagę która się pojawiła dałem to miejsce. Proksa 8 bo w ostatnich 6 walkach odnotował 3 porażki z czego jedna tylko była z mistrzem i dodatkowo przegrana w nienajlepszym stylu Wink Właśnie staram się pisać takie opiso-uzasadnienia do kazdego i liczylem na polemike Wink

Co do Wacha po części się zgadzam, ale tak jak napisałem dałem mu czas do końca czerwca, potem wypada.


RE: Polskie P4P moje top 15 - BMH - 11-03-2014 08:04 PM

Ciezki mi na szybko zlozyc taki ranking, ale na 100% w top15 mialbym Lukasza Macca i Kamila Laszczyka.

ps. Rozumiem, ze brak Marcina Najmana, to jakis zart.. kieoski zart?(Prosze by nikt nie odpisywal.. jestescie uprzedzeni to widac!!!Wink)


RE: Polskie P4P moje top 15 - Martin - 11-03-2014 08:06 PM

Tak naprawdę poza pierwszą trójką, resztę pięściarzy (powiedzmy do miejsca 10-go) można ułożyć dość swobodnie. Żeby ułożyć 15-tkę trzeba się było nieco wysilić i wyróżnić takich asów jak Wawrzyk czy Jackiewicz, co niestety świadczy niezbyt dobrze o poziomie naszego pięściarstwa. Z drugiej strony gdyby stworzyć coś na wzór rankingu FIFA to bylibyśmy zapewne w czołowej 15-tce, góra 20-tce. Nawet nie chce tego porównywać do piłkarzy...Ale wracając do tematu; oto moje TOP15 (marzec 2014):

1. Włodarczyk
2. Adamek
3. Fonfara
4. Masternak
5. Głowacki
6. Łaszczyk
7. Szpilka
8. Janik
9. Kołodziej
10. Proksa
11. Jonak
12. Wach
13. Sulęcki
14. Wawrzyk
15. Jackiewicz


RE: Polskie P4P moje top 15 - Maverick - 11-03-2014 08:12 PM

@BMH
W moim rankingu Maciec był 16, wyprzedzając Zimnocha czyli nr 17 Wink


RE: Polskie P4P moje top 15 - redd - 11-03-2014 08:50 PM

1. Krzysztof Włodarczyk
2. Tomasz Adamek
3. Andrzej Fonfara
4. Mateusz Masternak
5. Kamil Łaszczyk
6. Grzegorz Proksa
7. Paweł Kołodziej
8. Artur Szpilka
9. Krzysztof Głowacki
10. Łukasz Janik
11. Maciej Sulęcki
12. Mariusz Wach
13. Damian Jonak
14. Rafał Jackiewicz
15. Łukasz Maciec

Pierwsza trójka jasna i wyraźna, reszta to tak właściwie podobny poziom.