Forum - BOKSER.ORG
Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II (/thread-1906.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - Gogolius - 12-09-2014 11:24 PM

Ważenie za nami, Maidana 146 funtów (i od razu bidon w ruch), Floyd 146,5 funta.
Obaj zrelaksowani (choć Floydowi to szczęka wypadnie jak będzie tak mocno żuł gumę).

Liczę na powtórkę z maja, czyli emocje w środku nocy Wink


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - kubala1122331 - 12-09-2014 11:46 PM

Ja podchodzę z delikatnym dystansem. Nie dość, że fightcard w porównaniu z ostatnimi galami Floyda zupełnie zamula, to jakoś nie mogę sobie wyobrazić wielkich emocji w samym main evencie. Ale obym się mylił, bo oczywiście nocka obowiązkowa Smile


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - Hugo - 13-09-2014 09:29 AM

Ta walka podnieca mnie mniej, niż dzisiejsze starcia Quigga z Jamoye'em, czy nawet Skoglunda z Abatangelo. Od lat niewiadoma w walkach Floyda sprowadza się do odgadnięcia, czy Floyd wygra wysoko na punkty, średnio na punkty, czy też nieznacznie na punkty. Realną szansę jego pokonania miał tylko Alvarez, ale zawiódł na całej linii. Jako pasjonatowi boksu wypada mi jednak wyrazić jakąś opinię w tej sprawie.

Jeśli chodzi o Maidanę, to uważam, że w poprzedniej walce wykazał się optymalną dyspozycją zarówno pod względem przygotowania, jak i taktyki. To był szczyt jego możliwości i lepszy już nie będzie. Niewiadomą jest natomiast forma Floyda i tutaj słychać różne głosy. Także takie, że nie ma nóg i wszedł w fazę schyłku. Wydaje mi się jednak, że jego daleka od optimum postawa w poprzedniej walce była spowodowana zakłóceniem cyklu treningowego z powodów osobistych. Oczekuję, że tym razem zobaczymy ponownie znacznie lepszego (przede wszystkim w zakresie motoryki) Floyda, który gładko wygra z Maidaną.


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - Tar-Ellendil - 13-09-2014 10:22 AM

Widzę wszyscy skreślają Maidane, a według mnie on będzie jeszcze lepiej przygotowany i swoim stylem może napsuć krwi, a nawet wygrać.

Floyd jest wyraźnie słabszy niż np. z walki z JMM więc porażka jest coraz bardziej prawdopodobna.


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - Martin - 13-09-2014 10:38 AM

Ja Maidany absolutnie nie skreślam. Myślę, że to nie będzie wcale łatwiejsza walka dla Mayweathera niż ich pierwsze starcie. Tak po cichu liczę na sensację, ale będzie ciężko.


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - Sander - 13-09-2014 12:38 PM

Mam nadzieję na pokaz boksu Mayweathera i pewne zwycięstwo.
Marcos to bardzo fajny i waleczny pięściarz, sposób w jaki zlał Bronera bardzo mi zaimponował. Argentyńczyk ma dość niebezpieczny i niewygodny dla przeciwnika styl, ale jest to zarazem styl nieco ograniczający samego Maidanę. Bo co więcej niż w pierwszej walce może zrobić Chino? Ktoś powie, że tym razem może po prostu czysto i mocno trafić co w pierwszej walce mu się nie udało. I ktoś taki będzie miał rację, bo jaką mamy gwarancję, że przez 36 minut walki Maidana nie trafi Floyda tak jak swego czasu dwukrotnie trafił Mosley? To jest boks, a Floyd to tylko człowiek. Jednak bardziej realny scenariusz jak dla mnie to ten w którym Mayweather ładnie chodzi na nogach, jest szybki, pewny siebie, dobrze balansuje i runda po rundzie nabiera tempa. Floyd jest zbyt inteligentny w ringu, zbyt szybki, zbyt doświadczony i po prostu zbyt dobry, by przegrać i dać się zaskoczyć pięściarzowi z którym spędził już 12 rund w ringu, prezentującemu w dodatku niewygodny lecz dosyć prosty styl.


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - RedHawk - 13-09-2014 12:50 PM

Maidana walczy dokładnie tak jak powinno się walczyć z tak genialnie wyszkolonymi bokserami jak Floyd. Przydałby się taki Maidana w wadze ciężkiej na Kliczke. Wracając do pojedynku Floyda z Maidaną, Marcos ma o tyle utrudnioną sprawę, że Floyd dysponuje nie tylko świetną obronę, ale także twardym łbem i znokautowanie go jest prawie nie możliwe, ale wygranie na pkt.... Maidana w pierwszej walce pokazał, że jest to możliwe tylko trzeba mieć końską wydolność, której w pierwszej walce niestety zabrakło. Podobno przed drugą walką skupiali się właśnie na kondycji i szybkości. Jeżeli Maidana będzie bił szybciej i częściej to myślę, że może sprawić sensację. Cała presja spoczywa na Mayweatherze bo to on ma coś do udowodnienia a nie Maidana. W programie All Access Garcia powiedział bardzo mądrą rzecz, co Floyd może zrobić lepiej przeciwko Maidanie? szybciej uciekać? w walce z Maidaną to mu nic nie da bo przed nim się nie da uciec. Swoją drogą jestem ciekawy czy Floyd brał lekcje biegania od Bolta. To chyba jedyny aspekt, który mógł poprawić w tym pojedynku, a który szczerze mówiąc na niewiele się zda jeżeli Maidana dalej będzie ruszał na niego jak byk.


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - Metzger - 13-09-2014 01:44 PM

(13-09-2014 12:50 PM)RedHawk napisał(a):  ale także twardym łbem
Jego łeb jest prawie niesprawdzony, bo wyjątkowo rzadko jest trafiany. Ale z tego co pokazali Judah i Mosley, to Floyd raczej nie jest jakimś pancernikiem.


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - Sander - 13-09-2014 02:12 PM

W walce z Mosleyem przetrwał będąc niemal znokautowanym na stojąco. Dla mnie to jest coś niesamowitego jak Mayweather sprytnie i świadomie nie pozwolił Mosleyowi zakończyć walki szczególnie przy pierwszym "naruszeniu". Floyd przyjął takiego dzwona i mimo wyraźnego kryzysu po prostu przytrzymał Mosleya.


RE: Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana II - KrychuTMT - 13-09-2014 02:15 PM

Floyd wygra tą walkę jeszcze wyraźniej niż poprzednią . Maidana urwie dwie rundy na początku, a potem zobaczymy deklasację. Jestem tak pewny zwycięstwa Money'a, że nawet nie zarwę nocki tylko zadowolę się powtórką z rana.