Forum - BOKSER.ORG
Najlepszy z najlepszych. Ankieta - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Najlepszy z najlepszych. Ankieta (/thread-194.html)

Strony: 1 2 3 4


Najlepszy z najlepszych. Ankieta - AdamekFightPL - 12-01-2012 07:58 PM

Tak jak w temacie. Ankieta dotycząca najlepszego zawodnika wagi ciężkiej wszech czasów. W ankiecie mogłem uwzględnić tylko 10 bokserów.


RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta - szansepromotions - 12-01-2012 08:46 PM

Brak Holmesa i Riddicka , więc głosuje na Lewisa .W zasadzie to wiadomo ,że wygra Tyson


RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta - Crumb - 12-01-2012 10:01 PM

Niby był już temat bardzo podobny "Najlepszy Bokser w historii " w dziale "Historia boksu" jednak nie będę Ci usuwał tego wątku bo jest minimalnie inny a i troszkę się różni i ankieta.
Ja zagłosowałem na Tysona gdyż był on zawodnikiem kompletnym - miał siłę ciosu, szybkość, dynamiczność, technikę, zawziętość, charakter i ducha walki. Temat trochę trudny - ciężko odpowiedzieć. Wielu z tych bokserów jest na podobnym poziomie, każdy był mistrzem i każdy miał swoje 5 minut.


RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta - sowka - 12-01-2012 10:26 PM

Ja głosowałem na Fraziera za moją ulubioną "kołyskę". Ostatnio Brewster mówił, że Mormeck powinien użyć tak użytecznej broni jaką jest lewy sierp, a już coraz rzadziej używaną. Sam zauważyłem podczas treningów, że lewy sierp jest bardzo dobry do skracania dystansu - korzystali z niego zawodnicy niscy tj. Tyson, Frazier. Dobry lewy prosty z wejściem jest najczęściej wyłapywany przez wyższego na otwartą prawą rękawicę na szczęce. Fraziera lewy sierpowy był jednym z najlepszych w historii i ogólnie uwielbiam tego zawodnika, który był najlepszy na świecie mimo słabych warunków fizycznych.


RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta - Maynard - 12-01-2012 11:45 PM

Dla was historia boksu to w 90% kategoria cięzka. Cóż, mam dość negatywną opinię na ten temat, ale zostawię to dla siebie. Wracając do tematu, w samej ciężkiej najlepszy był Marciano.


RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta - willow(konserwatysta) - 12-01-2012 11:50 PM

Bezwzględnie Tyson - fenomen który nigdy sie już nie pojawi.

Advocem Lewisa, co on robił, gdy jego rówieśnik Mike zdobywał pasy HW ? Kogo pokonał ? Tysona jak był już wrakiem ? nieslusznie Holyfielda etc.


RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta - BESTIA - 13-01-2012 12:27 PM

Maynard
A kto tak powiedział.
Dalej to napisz kogo pokonał by Marciano Lewisa,Tysona,Frizera,Alego chyba nie walczył czasie gdy nie było wielkich zawodników Luis był cieniem samego siebie w tym czasie i dlatego Marciano miał zero w rekordzie.
Maynard
Jedziesz na kogoś bez powodu opanuj się trochę.


RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta - Crumb - 13-01-2012 01:40 PM

Maynard
Dla mnie tak, 90% najlepszych pięściarzy właśnie z wagi ciężkiej pochodzi. Taki Mike Tyson miał szybkość z kategorii piórkowej więc dlaczego mam wybrać boksera z wagi piórkowej, który by przegrał z Tysonem w 1 rundzie. Temat to "Najlepszy bokser" a nie najlepszy z danej kategorii. Uważam, że żaden bokser z niższych wag nie dałby rady najlepszemu z ciężkiej i już.


RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta - Maynard - 13-01-2012 01:53 PM

Nigdy na nikogo tu ni jechałem, uwierz, jeśli to robię, to konkretnie. Ale spoko, przyznaję się do błędu, czasem "za głośno myślę", zedytowałem tamtego posta, żeby nie było syfu.

@Crumb, i tak się założę, że nie jesteś w stanie z głowy wymienić więcej niż 2-3 pięściarzy kategorii piórkowej sprzed 2000 roku. Ale spoko, masz prawo do własnej opinii. Dla mnie ciężka zawsze była totalnie przereklamowana.


RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta - redd - 13-01-2012 05:04 PM

Najlepszy ciężki?
Dla mnie Joe Louis. Wybrałem go bo wyprzedzał swoją epokę. Kiedy jego rywale ciągle prezentowali dosyć prymitywny boks, on walczył technicznie i wyrachowanie, co nie przeszkadzało mu w dewastowaniu swoich przeciwników.