Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka (/thread-1953.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - kubala1122331 - 06-11-2014 09:26 PM

No to jak wszyscy to wszyscy, choć w dwóch walkach mam ogromne wątpliwości, w jednej trochę mniejsze.

Rafał Kaczor - Piotr Gudel
Pierwsza ich walka była dość wyrównana i moim zdaniem punktacje nie oddaje do końca przebiegu pojedynku. Jednak widać na pierwszy rzut oka widać, że Kaczor prezentuje po prostu wyższą kulturę pięściarską. Ma więcej atutów i ja się spodziewam, że będzie to podobne starcie do pierwszego. W miarę równe, ale jednak z przewagą Kaczora. Choć oczywiście sympatia po stronie Gudela, bo Kaczor jest dla mnie zwykłym pajacem (nie chcę powiedzieć szmatą, żebym ostrzeżenia nie dostał), który ma tą walkę na tak wielkiej gali z tylko wiadomych względów.
TYP: Kaczor PTS

Łukasz Maciec - Michał Żeromiński
Faworyt jest jeden, Łukasz Maciec. Jednak mam wrażenie, że walka może być bardziej wyrównana niż wielu fanów uważa. Mam wrażenie, że Łukasz po pokonaniu Tynera myśli, że złapał Boga za nogi. Dziś jak sobie kpił z Żeromińskiego to po prostu żenada. Michał z kolei prawdopodobnie da najlepszą walkę w karierze. Dla niego to ostatnia szansa na jakiekolwiek zaistnienie w boksie zawodowym. A przecież na amatorstwie udowadniał , że boksować potrafi. Trudna walka dla obu.
TYP: Maciec PTS

Dawid Kostecki - Andrzej Sołdra
To powinna być formalność. Pytanie jedyne jest jak będzie wyglądał Cygan po wyjściu z więzienia. Jeśli nie zardzewiał do końca, powinien znokautować Sołdrę.
TYP: Kostecki TKO

Michał Chudecki - Michał Syrowatka
I zaczyna się zabawa. Mega ciekawa walka. Jeszcze 3-4 miesiące wcześniej stawiałbym na Syrowatkę. Jednak CHudecki w walce z Lorą pokazał naprawdę mega fajny, dobry i efektywny boks. Syrowatka z kolei opuścił loty,a przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie. Jeśliby tego było mało to dostał minimum jeden prezent sędziowski. To wszystko powoduje, że na dziś minimalnym faworytem Chudy, choć zgadzam się z Pinderą, że większy potencjał ma jego rywal i jeśli zawalczy na 100% i pokaże wszystko co umie może rozstrzygnąć to na swoją korzyść.
TYP: Chudecki PTS

Grzegorz Proksa - Michał Sulęcki
@Hugo wszystko zanalizował. Nic dodać nic ująć. Proksa dobry = jego łatwy win, Proksa zły = szanse dla Sulęckiego. Ja mam nadzieję, na tą pierwszą opcję i liczę na pewny win Grzesia.
TYP: Proksa PTS

Tomasz Adamek - Artur Szpilka
Pisałem już wiele o tej walce, w kilku postach zdążyłem chyba zanalizować wszystkie aspekty i jaki wyciągnąłem wniosek? Jeśli faktycznie Tomek ma zapewnioną walkę w Ameryce z wielkim rywalem, jego motywacja jeszcze wzrośnie, jednak na dziś biorąc pod uwagę wszystkie aspekty techniki bokserskiej stawiam na Szpilkę PTS, choć kibicuję i życzę zwycięstwa jednak naszemu "Góralowi".
TYP: Szpilka PTS


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - Joker - 06-11-2014 09:52 PM

Ja tam się nie obawiam i wyręcze kolege @kubala-kaczor to zwykła Szmata.
Gudel pts
Maciec pts
Chudecki pts
Kostecki pts
Proksa pts
Adamek ko/tko


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - redd - 07-11-2014 05:59 PM

Polsat Boxing Night III - wyniki ważenia:
1. Rafał Kaczor (2-0) vs Piotr Gudel (1-1) - 6 rund
Kaczor 58.25 kg, Gudel 58.15 kg

2. Łukasz Maciec (21-2-1, 5 KO) vs Michał Żeromiński (7-1, 1 KO) - 8 rund
Maciec 67.6 kg, Żeromiński 67.4 kg

3. Dawid Kostecki (39-1, 25 KO) vs Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) - 8 rund
Kostecki 76.8 kg, Sołdra 76.85 kg

4. Grzegorz Proksa (29-3, 21 KO) vs Maciej Sulęcki (18-0, 3 KO) - 10 rund
Proksa 73.7 kg, Sulęcki 73.7 kg

5. Michał Syrowatka (10-0, 2 KO) vs Michał Chudecki (10-0-1, 3 KO)
Syrowatka 62.95 kg, Chudecki 62.9 kg

6. Tomasz Adamek (49-3, 29 KO) vs Artur Szpilka (16-1, 12 KO)
Adamek 102.6 kg, Szpilka 101.2 kg


Ojjj... Tomasz ostro pojechał z wagą ;/


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - Gogolius - 07-11-2014 06:08 PM

Wow... Adamek powyżej 100kg, nieźle. Szpilka zrezygnował z tych "dziesięciu dodatkowych kilogramów mięśni".

Jak idzie o typy: wygrają panowie z lewej strony z postu redda, Kostecki przed czasem, reszta na punkty, Adamek albo KO/TKO 8-10 runda, albo na punkty.


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - Tar-Ellendil - 07-11-2014 06:14 PM

Nie podoba mi się Tomasz na tym ważeniu.


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - Sander - 07-11-2014 06:19 PM

Szpilka znów wyskakuje z myczkami... Tomku, Polska czeka.


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - redd - 07-11-2014 06:23 PM

Adamek ważący 100kg waży za dużo, a co dopiero 100+. Mam nadzieję, że nawet grubawy, podstarzały Tomasz ma w sobie chociaż tyle ikry, aby poradzić sobie ze Szpilką.


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - Krzych - 07-11-2014 06:39 PM

Słabo Tomek wypadł. Jak już usłyszałem to 102+ to od razu mi się pojawiła przed oczami walka z Chambersem. Martwić się nie ma co, bo na Szpilkę wiele nie potrzeba, ale jednak szanse pomyleńca wzrosły i to mocno. Sam okazał się nie być spasiony do 108 kg tak jak zapowiadał, a Adamek wyszedł ciężki. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, ale zbyt dobrej wersji Adamka na pewno nie zobaczymy. Nie rozumiem po co mu ta waga. Nie powinien nigdy wyjść ponad 95, nie rozumiem tego. Siły mu to nie dało żadnej, bo jeżeli ktoś nie jest ciężkim to nie jest ciężkim i koniec, a balastu do dźwigania coraz więcej.


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - Sander - 07-11-2014 06:56 PM

W pewnym wieku trudniej trzymać wagę lub ją zbijać. Tomasz dziś bazuje na tym, co wytrenował przez lata bokserskiej kariery, on już na treningach się tak nie katuje jak młodzi. Ma 102 kg i ok - czuje się dobrze, więc jest to dobra waga. Dla mnie to niech i 120 waży, ale jak będzie wygrywał, to nie mam nic do tego.

Nie kumam tego Andrzeja Sołdry. Jaką on ma mentalność? Chodzi uśmiechnięty, żadnego męskiego instynktu, on wygląda jak skazaniec, wszystko mu obojętnie. Kostecki prowokuje, rzuca jakieś hasła, a ten przebiera oczkami i się niewinnie uśmiecha, wypowiedzi też takie jak by z zakonu uciekł. Boks to wojna, a nie kółko różańcowe.


RE: Tomasz Adamek vs Artur Szpilka - Martin - 07-11-2014 06:58 PM

@Sander
Ponad 102 kg Adamka to wg Ciebie dobra waga?! Chyba jaja sobie robisz - to fatalna waga i świadczy o tym iż stary dobry Adamek to już niestety historia. Widziałeś jego brzuch?
Szpilka natomiast wygląda bardzo dobrze, coś czuje że sporo osób zdziwi się jutro wieczorem...