Forum - BOKSER.ORG
Krzysztof Głowacki - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Krzysztof Głowacki (/thread-2048.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Krzysztof Głowacki - Martin - 19-10-2014 09:53 AM

[Obrazek: glowacki_wbo_rp.jpg]


Legitymujący się rekordem (23-0, 15 KO) Krzysztof Głowacki wyrasta na jednego z najlepszych polskich pięściarzy. Wczoraj w Nowym Dworze znokautował w piątej rundzie Francuza Thierry'ego Karla, broniąc tytułu WBO Inter-Continental wagi junior ciężkiej.

Przed Krzyśkiem teraz oficjalny eliminator do tytułu mistrza świata, gdyż zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WBO. Zatem jest duża szansa by powalczył o pas z Marco Huckiem, o ile ten nie przejdzie do HW.


RE: Krzysztof Głowacki - kubala1122331 - 19-10-2014 12:37 PM

Dla mnie Głowacki to taki drugi Kołodziej, chociaż z racji na wiek i niektóre momenty widzę w nim odrobinę większy potencjał. Wczorajszy rywal to totalny bum, zero umiejętności, które dałyby mu możliwość rywalizacji na wysokim poziomie.
Nie odbieram mu za to szans mistrzowskich. Z Huckiem nie ma szans, ale zdaje się, że Bośniak zwakuje tytuł. Więc jeśli mi się dobrze wydaje (a jeśli nie to wyprowadźcie mnie z błędu) walka z Seferim będzie walką o pas? A moim zdaniem Nuri to bardzo przeciętny zawodnik i Krzysiek nie stałby na straconej pozycji. Ma fajną szansę i trzymam za niego kciuki, bo mimo takich sobie umiejętności, może osiągnąć to czego nie dokonało wielu wybitniejszych zawodników od niego.


RE: Krzysztof Głowacki - Sander - 19-10-2014 01:37 PM

@kubala
Głowacki drugim Kołodziejem? Nie, ja tego kompletnie tak nie widzę.
Główka prezentuje otwarty boks, to charakterny pięściarz, wkłada moc w sowje uderzenia, ma psychikę do tego sportu. Widzę ogromną różnicę mentalną między nimi. Czysto boksersko Głowacki też podoba mi się bardziej niż Paweł. W bezpośrednim starciu stawiałbym zdecydowanie na Głowackiego, a i szansę na ugranie czegokolwiek w skali światowej daję mu większe niż niezwykle ograniczonemu Kołodziejowi.


RE: Krzysztof Głowacki - Hugo - 19-10-2014 02:32 PM

Jeśli chodzi o charakter do boksu, to Głowacki przewyższa nie tylko Kołodzieja, ale także Włodarczyka i Masternaka. Ale jeśli chodzi o talent, to niestety, jest poniżej Kołodzieja i Janika. Poza silnym ciosem nie widzę innych poważnych argumentów po jego stronie. Co wyjdzie z takiej mieszanki fizyczno-psychicznych predyspozycji do boksu, zobaczymy. Seferi jest w jego zasięgu i jeżeli zwycięstwo nad nim da tytuł mistrzowski, to będziemy mieli mistrza świata na 1-2 walki. Odsuwając na bok sympatie i emocje, w mojej ocenie Głowacki to najwyżej druga dziesiątka wagi cruiser. W samej Rosji jest 4-5 lepszych bokserów.


RE: Krzysztof Głowacki - Martin - 19-10-2014 08:37 PM

(19-10-2014 02:32 PM)Hugo napisał(a):  Odsuwając na bok sympatie i emocje, w mojej ocenie Głowacki to najwyżej druga dziesiątka wagi cruiser.

Ciekawa opinia. Ja też klasyfikuje w tej chwili Głowackiego gdzieś w drugiej 10-tce wagi cruiser. Myślę jednak, że właśnie Krzysiek to bokser, który ma szansę osiągnąć znacznie więcej niż Kołodziej. Obok Włodarczyka, Masternaka i Janika to najjaśniejsza postać polskiego boksu jeśli chodzi o CW. Poza tym w przeciwieństwie do innych młodych utalentowanych polskich pięściarzy (Łaszczyk, Szymański, Sulęcki, Cieślak) Głowacki ma czym uderzyć i to być może zadecyduje o tym, iż osiągnie coś fajnego w swojej karierze. Liczę na niego, myślę, że to zawodnik przyszłościowy.


RE: Krzysztof Głowacki - Hugo - 31-10-2014 02:01 PM

Walka Głowacki - Seferi ma być jedynie półfinałowym eliminatorem do pasa WBA. Jako drugi półfinał ma być potraktowany pojedynek Cleverly - Bellew. To zła wiadomość dla naszego boksera. O ile Seferi jest dla niego do przejścia, to Cleverly i Bellew już raczej nie. Każdy z nich na luzie wypunktuje Głowackiego na dystans. No chyba, że któryś z Brytoli podpali się i pójdzie z Głowackim na wymianę, to wtedy zarysuje się szansa.


RE: Krzysztof Głowacki - Gogolius - 31-10-2014 02:37 PM

Skad info, ze to sa polfinalowe eliminatory?
Bokser.org twierdzi co innego: http://www.bokser.org/content/2014/10/31/013053/index_mobile.jsp


RE: Krzysztof Głowacki - Gogolius - 31-10-2014 05:10 PM

Dobra, bokser.org sie poprawil Tongue
http://www.bokser.org/content/2014/10/31/161417/index_mobile.jsp


RE: Krzysztof Głowacki - Krzych - 31-10-2014 06:00 PM

No to trochę komplikuje sytuację. O ile Seferi POWINIEN być do przejścia, bo wcale nie musi, to Cleverly to już nie te progi, mimo że to nie jest jakiś wybitny zawodnik.


RE: Krzysztof Głowacki - Gogolius - 31-10-2014 09:17 PM

Widzę, że wszyscy zakładają wygraną Cleva nad Bellew Smile

Może być jeszcze tak, że Głowacki do walki o pas się dopcha: ale będzie to walka o wakat po Hucku właśnie z Clevem/Bellew.