Forum - BOKSER.ORG
Książki (o boksie i nie tylko) - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Inne (/forum-25.html)
+---- Wątek: Książki (o boksie i nie tylko) (/thread-257.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Książki (o boksie i nie tylko) - emilio - 21-02-2012 02:30 PM

Co tam obecnie wałkujecie z książek? Może coś polecicie?

Ja obecnie czytam "Powrót z gwiazd" Stanisława Lema. Polecam jeśli lubicie SF.

Znacie może jakąś ciekawą powieść związaną z boksem? (Raczej nie chodzi mi o książki biograficzne)


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Kamil Wójcik - 22-02-2012 08:12 AM

Jest taka świetna amerykańska pisarka Joyce Carol Oates. Wielokrotnie obiła mi się o uszy jej fascynacja boksem, choćby tytuł "On boxing" - nie wiem czy już przełożony na polski.


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Jerome - 23-02-2012 12:02 AM

Przeczytałbym "Making Haye". W Polsce jeszcze nie widziałem. Nie ma ktoś może dostępu?


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Splint3rPL - 29-08-2013 01:44 AM

Książką, która zrobiła na mnie największe wrażenie i którą bardzo sobie cenię jest... "Harry Potter". Serio, nie zamierzam się tego wstydzić. Gdy przeczytałem pierwszą część tej serii byłem jeszcze w podstawówce (i to na początku). Potem dorastałem w sumie razem z Harrym. Ta książka ma w sobie coś magicznego, naprawdę przenosi do innego świata. Myślę, że teraz już nie zrobiłaby na mnie takiego wrażenia, ale gdy miałem niemal tyle samo lat co główny bohater - wsiąkałem w to uniwersum. Do tego z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że seria ta przekazuje bardzo pozytywne wartości, pokazuje siłę przyjaźni, miłości, poświęcenia.

A teraz? Cóż, czytam całkiem sporo, bardzo różne gatunki.
"Polowanie na Czerwony Październik", "Kolekcjoner", "Operacja Barracuda", "Zielona Mila", "Cmętarz zwieżąt" - błędy celowe, tak jest w oryginale, "Wiedźmin", "Trylogia Husycka", kilka książek o historii II Wojny Światowej - to w ostatnim czasie.

Obecnie czytam "Metro 2033" i zaczyna się bardzo obiecująco. Świetny klimat.
Rok 2033, Rosja, świat skażony po wojnie atomowej. Ludzie schronili się w moskiewskim metrze, podzielili na mikro-państewka o różnych ideologiach i starają się przetrwać. Tyle póki co wiem. Ciekawe realia, nie da się ukryć.
Na podstawie książki stworzono również grę wideo. Jej zwiastun całkiem nieźle wprowadza w klimat:

RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Sander - 29-08-2013 06:39 AM

Ja od dłuższego czasu zajmuję się twórczością Iana Rankina twórcy popularnych kryminałów o inspektorze Rebusie. Historia pracoholika walczącego z kryminalnymi zagadkami Edynburga.. Wciąga. Obecnie 'Czarna księga' na rozkładzie.


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Metzger - 29-08-2013 09:12 AM

(29-08-2013 01:44 AM)Splint3rPL napisał(a):  "Polowanie na Czerwony Październik", "Kolekcjoner", "Cmętarz zwieżąt" - błędy celowe, tak jest w oryginale, "Wiedźmin", "Trylogia Husycka", kilka książek o historii II Wojny Światowej - to w ostatnim czasie.

Obecnie czytam "Metro 2033" i zaczyna się bardzo obiecująco.
Widzę, że mamy podobny gust Smile "Kolekcjoner to autorstwa Jeffery'ego Deavera? Metro jest świetne, ale jakby przyszedł Ci do głowy pomysł czytania któregoś z sequeli, to lepiej sobie odpuść.

Ja z kolei polecam rewelacyjną powieść low fantasy "Pieść lodu i ognia", na podstawie której nakręcono kiepski serial "Gra o tron". Jest to monumentalna powieść o władzy, zdradach, spiskach, wojnach itp. Jak się zacznie czytać, to nie sposób się oderwać.


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - kubala1122331 - 29-08-2013 10:33 AM

Sporo dobrego słyszałem o "Metro 2033", podobno świetna książka, będę musiał ją kiedyś oblukać.

Ja preferuję raczej książkowie horrory. Bardzo cenię Stephena Kinga - "Cmętarz dla zwieżąt", "Wielki marsz", "Martwa strefa". "Lśnienie", "Regulatorzy", "Zielona mila", "Carrie" - to jest to co lubię.

Kiedyś podobnie jak Spint3rPL fascynowałem się Harrym Potterem. Naprawdę ponadczasowe dzieło, które uczy przyjaźni, miłości, a jednocześnie jest zakazane przez kościół. Pamiętam jeszcze taką serię o Tomku Wilimowskim "Tomek w krainie kangurów" itd. to było genialne, choć jak niedawno chciałem wrócić do tego, to takie dziecinne byłoTongue

Jako ciekawostkę dodam tylko, że prozę Kinga wziąłem sobie na maturę ustną z polskiego. I nie żaluję tego - 100%Smile


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Sander - 29-08-2013 10:48 AM

Aaa i jeszcze pół roku temu odświeżyłem sobie Kamienie na szaniec..
Coś pięknego.


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Matys - 29-08-2013 11:04 AM

Metro jest świetne, polecam całe uniwersum, chociaż możliwe, że 2033 jest najlepsze. Glukhovsky napisał jeszcze Metro 2034, już słabsze, ale też dobre, zwłaszcza jeśli wciągnie kogoś pierwsza część, a potem są jeszcze trzy części, różnych pisarzy - Piter, Do Światła, W Ciemność i ostatnio czytane przeze mnie - Korzenie Niebios. Polecam. Co do gier, to na podstawie pierwszej książki jest gra o nazwie Metro 2033, a Last Light to już nowsza gra, z nowym wątkiem - obie przeszedłem i też polecam Smile

Wspomniana też tutaj Gra o tron, czyli Pieśń lodu i ognia - przeczytałem też niedawno, świetne fantasy, jak będę mieć trochę czasu, to zamawiam kolejne części. Serialu nie oglądałem i na razie nie zamierzam, żeby nie psuć sobie przyjemności z czytania.


RE: Książki (o boksie i nie tylko) - Metzger - 29-08-2013 11:34 AM

(29-08-2013 11:04 AM)Matys napisał(a):  potem są jeszcze trzy części, różnych pisarzy
Cztery? Smile Jak dotąd wydano ponad 30 powieści ze świata Metro 2033.

A przy okazji. Korzysta ktoś z czytnika e-booków? Ja mam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny książek, takie urządzenie po prostu się opłaca.