Forum - BOKSER.ORG
Wypadek na treningu - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Inne (/forum-25.html)
+---- Wątek: Wypadek na treningu (/thread-2815.html)



Wypadek na treningu - johny22 - 29-02-2016 11:33 AM

Witajcie,

niestety parę tygodni temu nabawiłem się nie fajnej kontuzji. I chciałbym się dowiedzieć skąd ściągacie odszkodowanie za takie typu wypadki. Do czego mam prawo się ubiegać ? Wyczytałem gdzie nie gdzie, że za takie wypadki można się ubiegać o większe sumy i o coś takiego jak zadośćuczynienie ? Co o tym sądzicie ?


RE: Wypadek na treningu - fext - 04-03-2016 07:06 PM

Sądzę, że musisz obejść się smakiem. Jeżeli trenowałeś w jakimś klubie, to podpadasz pod tak zwane "ryzyko sportowe", w związku z którym odszkodowanie nie przysługuje. Chyba że jesteś trenerem zatrudnionym na umowę o pracę, wtedy możesz uderzyć do ZUS-u, który zbada stopień uszczerbku na zdrowiu i przydzieli symboliczne pięć stów. Jak dobrze pójdzie. Jeśli nie miałeś wykupionej odrębnej polisy, obejmującej takie zdarzenia, to możesz liczyć jedynie na figę z makiem. Albo ZUS-owską rentę inwalidzką, przy założeniu, że urwało ci nogę. Albo rękę.


RE: Wypadek na treningu - Krzych - 04-03-2016 07:35 PM

Za złamanie obojczyka i chodzenie przez miesiąc w zbroi z gipsu dostaje się mniej niż 200 zł, więc jeżeli nie masz jakiegoś mega dodatkowego ubezpieczenia to szkoda czasu. W podstawowym ubezpieczniu to chyba nawet ubezpieczenie na życie opiewa na 9 tysięcy, więc nie wiem o jaką większą sumę Ty chcesz się ubiegać z jakąś kontuzją.