Forum - BOKSER.ORG
Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: Offtop (/forum-33.html)
+--- Dział: Offtop (/forum-34.html)
+---- Dział: Gry i Komputery (/forum-24.html)
+---- Wątek: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? (/thread-2962.html)



Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - Wilczekstepowy - 20-05-2016 07:28 PM

Jakie są teraz gry strategiczne na topie? I czy są jakieś, które przypominają Age of Empire II? W coś bym sobie pograł ale nie wiem w co. Mam tylko Age of Empire II ale chyba czas na coś świeższego. Wink


RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - Krzych - 20-05-2016 08:01 PM

Dopiero wyszedł Total War: Warhammer, ale nie bardzo mnie interesują takie gry więc nie wiem czy Ci podejdzie, recenzje ma przyzwoite.


RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - Gogolius - 20-05-2016 08:49 PM

No to trochę inna bajka niż AoE. Ale jeżeli chodzi o gry podobne do AoE to obecnie takich się nie robi.

Polecam z całego serca Rise of Nations - bardzo podobna mechanika, nawet niektóre elementy interfejsu (w obu tytułach maczał palce Microsoft), ale wg mnie po prostu lepsza, bardziej złożona.
Zagrywałem w to naprawdę latami dopóki płyta mi nie umarła Wink


RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - redd - 20-05-2016 09:18 PM

Europa Universalis IV - symulator państwa w latach 1399-1819. W tę część nie grałem jeszcze, ale z tego co czytałem, to Paradox Interactive odwaliło kawał dobrej roboty w tej części i jeszcze ulepszyła mechanizm rozgrywki. Z serii EU sporo grałem i ciągle pogrywam w II i III część. Tyle, że dla kogoś, kto nie grał w to wcześniej, pierwsze zetknięcie z mechanizmem rozgrywki może być takie sobie. Sama dwójka jest całkiem skomplikowana, a w trójce doszło sporo dodatkowych opcji, nie wspominając o czwórce. Pamiętam swoje pierwsze zetknięcie z tą grą, gdy miałem 18 lat Big Grin Parę razy zbankrutowałem, inflacja szalała, a obce państwa podbijały moje prowincje. Niemniej, po odpracowaniu frycowego, sama gra wciąga i daje satysfakcję.


RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - KrychuTMT - 20-05-2016 09:26 PM

Hoho, od siebie polecam wszystkie gry serii z TOTAL WAR ( do Shoguna 2 ( na więcej pc nie pozwala :c) . Jezu, aż mi się łezka w oku zakręciła jako 8 letni dzieciak grałem z Tatą w Rome Total War po nocach Smile. Miłe wspomnienia mam z Age of Empires 3 oraz serią Empire Earth... Z RTSów polecam jeszcze Company of Heroes. No i wszystkie Cywilizacje w które grałem (4 i 5) bardzo mnie wciągały i polecam je sprawdzić.
Jeżeli interesujesz się historią i dorwiesz się do modów do ROME TW czy Medieval 2 ( Stainless Steel) to zarwiesz nie jedną nockę Big Grin


RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - Maynard - 21-05-2016 12:57 PM

(20-05-2016 09:18 PM)redd napisał(a):  Europa Universalis IV - symulator państwa w latach 1399-1819. W tę część nie grałem jeszcze, ale z tego co czytałem, to Paradox Interactive odwaliło kawał dobrej roboty w tej części i jeszcze ulepszyła mechanizm rozgrywki. Z serii EU sporo grałem i ciągle pogrywam w II i III część. Tyle, że dla kogoś, kto nie grał w to wcześniej, pierwsze zetknięcie z mechanizmem rozgrywki może być takie sobie. Sama dwójka jest całkiem skomplikowana, a w trójce doszło sporo dodatkowych opcji, nie wspominając o czwórce. Pamiętam swoje pierwsze zetknięcie z tą grą, gdy miałem 18 lat Big Grin Parę razy zbankrutowałem, inflacja szalała, a obce państwa podbijały moje prowincje. Niemniej, po odpracowaniu frycowego, sama gra wciąga i daje satysfakcję.

W czwórce zrobiłem z Rzeczypospolitej Obojga Narodów prawdziwe imperium - od Peloponezu po dzisiejszy St Peterburg i od Krymu prawie po Holandię i Bawarię Smile

Dwójka była łatwiejsza, przeciwnicy mieli mniej sztucznej inteligencji, a w czwórce kilka wojen z sojuszem rosyjsko-austriackim musiałem stoczyć naprawdę na najwyższym skupieniu. No i bardzo opłacił mi się sojusz z Francją, z którą dokonałem podziału terytoriów niemieckojęzycznychWink


RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - KOXBOX - 01-07-2016 10:51 AM

Nie wiem czy grę Soviet City można zaliczyć do typowych gier strategicznych, ale myślę, że warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ jest to polska produkcja, o raczej niespotykanej dotąd tematyce. W temacie innych strategii, ja zawsze byłem w tyle w ich temacie i wolałem starsze produkcje, dlatego na zawsze moim faworytem pozostanie Stronghold Crusader. Wink


RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - BESTIA - 02-07-2016 06:02 AM

Stronghold Crusader mega grywalna seria os czasu do czasu powracam i trochę tylko Myszka na tym traci.. :-)


RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - Czysty11 - 23-03-2018 11:49 AM

Polecam StarCraft 2 i niedawno wydany remaster StarCraft (za darmo grasz na starej grafice, za chyba 70zł masz rozdzielczości do 4K).


RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - KOXBOX - 26-03-2018 12:28 PM

StarCraft to klasyk. Jak ktoś jeszcze jakimś cudem nie grał, a uwielbia strategie to oczywiście polecam.