Forum - BOKSER.ORG
Inteligentne Rękawice7 - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: FORUM.BOKSER.ORG (/forum-4.html)
+--- Dział: Pomysły i opinie (/forum-8.html)
+--- Wątek: Inteligentne Rękawice7 (/thread-3014.html)Inteligentne Rękawice7 - filipC - 07-09-2016 10:55 AM

Witam,

Mam pomysł na inteligentne rękawice bokserskie/mma/itd połączone z telefonem które:
-pokazują wyniki zawodnika online
-pozwalają mu wprowadzić trening do tel i go odbyć
-przedstawiają statystyki z walki i postępy na treningu
-pozwalają porównywać wyniki z innymi osobami, konsultować wyniki z trenerami na odległość

Poprzez wyniki rozumiem:
-siłę uderzenia
-częstotliwość uderzeń
-porównanie lewej reki do prawej
-tępo uderzeń
-postępy w wynikach - rekordy, średnie
-spadki/wzrosty w treningu - które rundy były lepsze a które gorsze pod różnymi względami.

Proszę Was o feedback na ten temat (każda sugestia będzie dla mnie cenna)
-czy uważacie że takie coś jest potrzebne
-czy Wy byście z tego korzystali gdybyście mieli możliwość
-co należało by dodać/usunąć z tego co powiedziałem

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam,
F


RE: Inteligentne Rękawice - BESTIA - 08-09-2016 10:09 AM

Fajny pomysl, ale ile to bedzie kosztować?
Dodatkowo taki czujnik nie będzie w 50 procentach rzeczywisty nawet.


RE: Inteligentne Rękawice7 - filipC - 09-09-2016 09:16 AM

Dzięki za opinie BESTIA!

Co do kosztów to zakładam że będzie to około tyle co 2 pary "dobrych" rękawic dostępnych na allegro...nie jest to ani dużo ani mało zależy dla kogo no i ile są dla Ciebie warte takie korzyści.

Natomiast co do pomiarów to wyniki będą rzeczywiste, poprzez zamontowanie czujniki i wykonywanie do 20 pomiarów na sekundę co zapewni odrzucenie np błędów statystycznych.
Wyniki przesyłane będą na Twoje urządzenie sparowane przez bluetooth w trybie online więc nie będzie Ci to przeszkadzało, nie musisz niczego ściągać, dane są dostępne natychmiast.

Planuje też zbierać wyniki na platformie internetowej a co za tym idzie pomiarami będziesz mógł się dzielić ze swoim trenerem/znajomymi albo na odwrót jeżeli jesteś trenerem to możesz pobierać sobie dane statystyczne i oglądać je na wykresach, porównywać je dawać rady.

Osobiście uważam, że nic nie zastąpi "żywego" trenera i takie urządzenie nie ma tego robić jednak jest to całkiem Ciekawe wsparcie i źródło informacji podczas treningów.
W tej chwili jestem na etapie testów i prototypowania, jak uda mi się wykonać oficjalne wersje beta napewno się pochwaleSmile

Pozdrawiam,
F


RE: Inteligentne Rękawice7 - BESTIA - 09-09-2016 10:24 AM

Trening na worku moze sie uda, ale w walce czesto zawodnicy stykają sie rekawicami, blokuja ciosu itd.


RE: Inteligentne Rękawice7 - fext - 09-09-2016 12:47 PM

Jestem sceptyczny. Jeśli chodzi o walkę, powody wytłumaczył już Bestia. Z workiem też nie wyjdzie, bo po pierwsze taki czujnik musiałby być naprawdę bardzo wytrzymały i odporny. Nie wiem jak inni, ale ja podczas treningu na worku wyprowadzałem przeciętnie około 150 ciosów na podczas 3-minutowej rundy. Daje to 1800 uderzeń na trening, przy założeniu że ktoś boksuje 12 rund. A zdarza się i 20. To raz.

Dwa, z czasem wyniki stawałyby się niemiarodajne ze względu na zużywanie się rękawic. Ja swoje "workowe" rozpieprzam mniej więcej w pół roku a przez następne pół roku bujam się w nich dalej, bo szkoda mi kasy na nowe Smile W międzyczasie sypie się z nich wypełnienie, lekko się deformują itd. Zakładam, że czujni byłby gdzieś włączany i taki włącznik byłby pewnie prowadzony kabelkiem do miejsca zapinania albo wiązania rękawicy. Nawet jeśli udałoby się stworzyć coś odpornego na ciągłe uderzenia i wilgoć, to kabel pójdzie najdalej po 3 miesiącach, nie ma bata. Poza tym jak chcesz go zasilać? Akumulatorkiem? Baterią w stylu baterii CMOS na płytach głównych?

Tymczasem na takie rękawice musisz dać minimum rok gwarancji, bo sprzedajesz je w UE Smile Więc mogą cię zabić koszty zwrotów i reklamacji. Ogólnie pomysł jest fajny, ale sprzęt wybitnie dla zawodowców, których stać na wymianę treningowych rękawic raz na trzy miesiące albo kompletnych maniaków, których nie stać, ale oszczędzą, nie kupując czegoś innego Smile


RE: Inteligentne Rękawice7 - KOXBOX - 21-10-2016 11:07 AM

Rzeczywiście musiałyby być naprawdę bardzo trwałe, by ktokolwiek byłby nimi zainteresowany. Z reguły rękawice są w bardzo dużym stopniu narażone na zniszczenie, a co dopiero, gdyby zamontować w nich jakąś elektronikę. Do tego trzeba nieco znać się na programowaniu, żeby to wszystko ogarnąć.