Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - Metzger - 07-04-2012 01:47 PM

(07-04-2012 09:45 AM)Jerome napisał(a):  To jest po prostu żenujące, że jest on wyżej w rankingach niż nasz Tomek.
Ale w jakim rankingu? Jakiejś federacji? Jeżeli tak, to można to olać, bo te rankingi są układane tak, aby jak najwięcej zarobić, a nie tak by oddawać realny potencjał zawodników. Na Boxrecu ten Chauncy jest teraz na 61 miejscu, czyli minimalnie lepiej niż Aguilera. Starczy już tych bumów.


RE: Tomasz Adamek - willow(konserwatysta) - 07-04-2012 05:41 PM

@Kikas, żeby tylko z takim bumem jak ostatnio Adamek walczył, Szpila mial kiedyś przyjemność i co za tym idzie, sprawdził jaki jest naprawdę w szermierce na pięści.


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 07-04-2012 06:40 PM

@Metzger
WBC i chyba WBO ale to muszę sprawdzić. W WBC na bank.


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 28-06-2012 11:26 AM

Chyba połowa wpisów pod artykułami na orgu to wojenki pomiędzy fanami a hejterami Adamka. Zastanawiam się dlaczego tak jest. Czemu Adamek, postać bądź co bądź niezbyt barwna ani charyzmatyczna budzi takie emocje? Ja sam Adamka nie lubię, więc czy jestem hejterem? Postanowiłem znaleźć powody, dla których widzę go jako człowieka niezbyt sympatycznego.

Pazerność - oczywiście, że powinien zarabiać jak najwięcej, ale PPV dla swoich fanów to kurewstwo. W jednym z wywiadów powiedział też, że jeżeli ma do wyboru walkę za 100 tys. o pas i za 200 tys. bez pasa, to bez wahania wybierze kasę. Ma święte prawo do takiej decyzji, a ja jako kibic mam prawo go za to nie lubić.

Cwaniactwo - udaje, że nie ma wpływu na dobór przeciwników. Jak go pytają o to czy nie za słabego będzie miał przeciwnika, to odpowiada, że jego zadaniem jest walczyć, a sprawy biznesowe zostawia innym. Sorry, ale to oznacza, że jest marionetka w rękach Ziggego.

Dewocja - jestem Polakiem, katolikiem, wierzącym, praktykującym. Ile razy to słyszeliśmy? Brakuje tylko różańca na szyi jak u Proksy.

Przerośnięte ego - Tomek jest człowiekiem o dużej miłości własnej, którą łatwo urazić. Nie lubi mówić o innych polskich bokserach. Wszak "jednego już pobił więc kolejnych nie chce".

Brak honoru - nie potrafi przyznawać się do błędów. Stosuje żałosne wymówki, typu sraczka (Dawson) czy aklimatyzacja (Witek). Ucina wszelkie rozmowy o słabszej postawie (Chambers).

Skąd więc takie zamieszanie wokół efektywnego choć niezbyt efektownego boksera? Częściowo stąd, że po Gołocie nie mieliśmy żadnego rodaka w HW i dlatego z takim entuzjazmem (IMHO niezasłużonym) powitaliśmy Adamka. Na szczęście na horyzoncie pojawił się ktoś, kto ma charakter, ma jaja i jeżeli nie przestanie się rozwijać, to będzie o niebo ciekawszym bokserem niż Tomcio Paluch. Mówię oczywiście o Szpilce.

PS Niektórzy teraz powiedzą, że jestem zawistnym polaczkiem, którego boli sukces innych, ale dlaczego wówczas byłem fanem Gołoty i Michalczewskiego, którzy odnosili znacznie większe sukcesy?


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 28-06-2012 05:08 PM

@Metzger
Pazerność= Jestem zaskoczony takim wyborem. Wydawało mi się, że jemu bardzo zależy na tym pasie np. w HW. Z drugiej strony większej kasy niż od Klitschków nie dostanie a przy okazji walczy o pas. Chyba tylko walka z Haye'em, Chisorą lub Povietkinem (ale tylko w Polsce) mogłaby przynieść podobne zarobki.

Cwaniactwo= Ja też zawsze się wkurzam jak On "nic nie wie". Zawsze odsyła do Ziggiego. No i jeszcze mówienie, że Maddalone i McBride to twardzi przeciwnicy. Bo Medalion ma czym uderzyć a McBride to duży facet. No litości.

Dewocja= Ja jestem ateistą i wkurzam się jak słyszę o wierze w telewizji czy gdziekolwiek o charakterze publicznym. Jak ktoś sobie wierzy to niech to robi na linii Ja-Bóg a nie przez połowę świata pośredników. Nie jara mnie to, że Adamek jest głęboko wierzący. Niech będzie dobrym człowiekiem i wystarczy. Dlaczego tak jest nie każdy musi wiedzieć.

Przerośnięte ego= Polaków za dużo z topu nie ma więc te walki to o kant dupy rozbić. Ze Szpilką tylko bym go chętnie obejrzał ale to za duże ryzyko dla obu. Moim zdaniem większe dla Tomka.

Brak honoru= Powiem tak. Tomek po Dawsonie powiedział, że był gorszy ale podał też powód czyli zbijanie wagi. Ok. Przegrał cóż. Tylko dlaczego później niepytany mówił o powodzie (wtedy się człowiek usprawiedliwia) a nie o tym, że był gorszy. Ja powiem tak. Mógł nie walczyć. Tak samo jak Eddie z (rzekomo) kontuzjowaną ręką tak samo źle się czujący Adamek mógł nie walczyć. Co do Vitka (piszemy przez V!) to nie sądzę, żeby dobrze zaaklimatyzowany Adamek obrócił zupełnie obraz tej walki. No, może by wytrzymał do końca ale i tak niemiłosiernie skatowany. No i fakt, że nie widział kontuzji u Eddiego to jest szok! Tak jak mówisz, to była słabsza postawa.. albo może nie słabsza ale niewystarczająca do wykorzystania tej ogromnej przewagi.

Co do Artura to zgadzam się w 100% z tym, że do Tomka wciąż zwracałbym się Adamek a nie paluch.


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 28-06-2012 06:51 PM

(28-06-2012 05:08 PM)Jerome napisał(a):  (piszemy przez V!)
Niby czemu? To jest polskie forum, a Witek jest Ukraińcem, więc jego imię i nazwisko powinniśmy zapisywać w wersji polskiej lub ukraińskiej. Nie widzę powodów, aby stosować transkrypcję angielska czy niemiecką.

(28-06-2012 05:08 PM)Jerome napisał(a):  do Tomka wciąż zwracałbym się Adamek a nie paluch.
Po prostu nabijam się z jego maniery do pozowania z wystawionym palcem wskazującym Smile


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 28-06-2012 07:37 PM

@metzger
No niby tak ale wtedy też musielibyśmy pisać Dawid Haye, Piotr Manfredo.

Co do palucha to już rozumiem Tongue Tongue


RE: Tomasz Adamek - Adammobp - 29-06-2012 06:57 AM

(28-06-2012 06:51 PM)Metzger napisał(a):  
(28-06-2012 05:08 PM)Jerome napisał(a):  do Tomka wciąż zwracałbym się Adamek a nie paluch.
Po prostu nabijam się z jego maniery do pozowania z wystawionym palcem wskazującym Smile

Jerome chyba ostatnio pisał, że chciałby Adamka w klanie Mayweatherów Big Grin

Wtedy Adamek zamiast palec wskazujący, pokazywałby fuckera Big Grin


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 29-06-2012 08:19 AM

(28-06-2012 07:37 PM)Jerome napisał(a):  @metzger
No niby tak ale wtedy też musielibyśmy pisać Dawid Haye, Piotr Manfredo.
Nie. Powinniśmy pisać wersję polską lub oryginalną. Strasznie mnie irytuje powszechne w polskim internecie zapisywanie rosyjskich nazwisk w angielskiej transkrypcji, jakbyśmy własnego języka nie mieli.


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 29-06-2012 12:00 PM

@metzger
Ja nie lubie jak komentatorzy mówili w walce Haye v Valuev, że np. Dawid (dosłownie Dawid, nie Dejwid) trafił Nikołaja (też dosłownie Nikołaja nie Nikolaja). Ja mówię Dejwid Hej i Nikolaj Waluew i uważam, że w przypadku chociaż tego pierwszego powinno się tak mówić. Co do Klitschki to się jednak zgadzam. Na wiki jest Witalij Kłyczko więc zwracam honor. Moje przykładi Dawida Haye'a i Piotra Manfredo też były zbędne. Zwracam honor.