Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 01-08-2012 09:26 PM

@Jerome
A najlepsze było to, że jak miało być face to face to wyłączyli streama Big Grin


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 01-08-2012 10:06 PM

(01-08-2012 09:26 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Jerome
A najlepsze było to, że jak miało być face to face to wyłączyli streama Big Grin
Ale niefart, bo wtedy dopiero się zaczęło. Adamek z Walkerem zaczęli się przepychać i doszło do rękoczynów. Ziggy chciał ich rozdzielić, ale Walker tak go strzelił w zęby, że ten wyleciał z butów. Trener Walkera rozbił na głowie Adamka krzesło, ale chwilę później został znokautowany przez Rogera, który jednym kopem z półobrotu położył również Travisa. Sam też oberwał, bo gdy zaczęło się zamieszanie, to Góral złapał statyw od kamery i niechcący trafił w łeb własnego trenera. Po wszystkim, Roger zbeształ Adamka mówiąc, że bije jak baba i nie przykłada się do nauki, oraz zapowiedział, że musi zwiększyć masę, aby poprawić siłę ciosu.


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 01-08-2012 10:58 PM

@Metzger
Jak zawsze potrafisz mnie rozbawić Big Grin

Są wreszcie fotki. Oczywiście mądrali nie brakuje ale nie czytajcie tego proszę.
Nie wiem czy Tomek znów nosi ree-zigi czy po prostu Travis okazał się mniejszy niż przypuszczano. Miał być rywal wysoki Pani Duva i co teraz? Obciach nie? Tongue Konferencji nie oglądałem i choć spodziewam się milusiej atmosferki to pomęczę się jak tylko będzie mi dane. Aha i przepraszam za to, że się czepiam ale polówki Tomka i Rogera wieśniackie... Travis też się nie popisał.

http://www.bokser.org/content/2012/08/01/223657/index.jsp


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 02-08-2012 09:26 AM

@Jerome
Wzrost się zgadza, Adamek ma 187-189 cm a Travis 195 cm. Wszystko zależy od tego jak kto stanie, jakie buty mieli z jakimi podeszwami. Jeżeli ta walka ma być pokazywana w Polsce za pomocą PPV to ja dziękuje, ale to są jaja. Mogli by organizatorzy gali chociaż RAZ się wysilić i jakaś oprawę zorganizować.... powinni zachęcać ludzi wykupieniem właśnie takimi myczkami... wynik walki z góry znany, Adamek UD...


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 14-08-2012 10:13 PM

http://www.ringpolska.pl/tomasz-adamek/20634-roger-bloodworth-od-adamka-bedzie-latwiej-dostac

Czytaliście? Hehehe ;] Polecam komentarze z dołu^^

Roger Bloodworth: "Adamek trafiony jest bardzo groźny. Pięściarze myślą, że Tomek dostał celny cios, to już są w ogródku, mogą iść do przodu z odbezpieczonymi pistoletami. A tu się nagle okazuje, że dostają kontrę i jest zdziwienie."
Komentarz 1: "Rodżi masz absolutną rację do dziś pamiętam jak Adamek po pamiętnym ciosie w 2 rundzie od Vitalija stał się bojowy i groźny do końca walki, wcale nie tańczył makareny przy linach, a jakże ukąsił Kliczko potężną kontrą."
Komentarz 2: "No Roger... w tej wadze to Adamek po prawym puknieciu Granta zamienil sie w Otylie Jędrzejczak i możliwe iż tylko gong uratował mu HW kariere, a z kolei odchudzony Vitali, ktory postawil na szybkosc kosztem siły, dobrze że go oszczedzał rannego w 2 rundzie, bo inaczej bylaby szybka porażka przez nokaut."

I jeszcze kilka dobrych pytań z jednego komentarza:
1) Dlaczego Tomek waży 102kg, co działa na jego niekorzyść poniewaz jest to zawodnik, który powinien bazowac na mobilnosci?
2) Czy uważa Pan ze całkowite przestawienie tak doswiadczonego boksera jak Adamek na styl amerykanski jest mozliwe i czy zasadnym jest porownywanie go z FMJ?
3) Czy prawda jest, ze w trakcie walki z Chambersem naroznik nie przekazal Tomkowi informacji o kontuzji rywala, jezeli tak to dlaczego tak doswiadczony trener jak Pan tego nie zauwazyl?
4) Czy nie lepiej byloby poczekac az Witek przejdzie na emeryture i piac sie w gore rankingu WBC zamiast dostac wyplate i wpierdol od mlodszego z braci?
5) Jaki jest sportowy sens walki z Walkerem?

Chciałbym, aby Roger odpowiedział na te pytania.

EDIT: Od razu mówię, że nie podpisuję się w 100% pod wstawionymi przeze mnie tekstami. Artykuł wydał mi się interesujący a komentarze zabawne - czytajcie niżej.


RE: Tomasz Adamek - Mastrangelo - 14-08-2012 11:40 PM

Tak przy okazji, bo widzę że też tam w komentarzach jest takie podejście, a ostatnio to chyba Jerome(popraw mnie jeśli nie) takie rzeczy pisze, że Adamek nie powinien celować w Klitschkę, Wach też nie powinien walczyć bo to skok po kasę.
Dla mnie to głupota, jak można zawodnika krytykować za to, że chce walczyć z najlepszym i najtrudniejszym rywalem? Niby lepiej byłoby jakby unikał najlepszych bo niby nie ma szans i czekał na łatwą drogę do tytułu? W boksie wielkich zawodników nie tworzą pasy które wygrał, ale zawodnicy których pokonał. Pokonanie jakiegoś buma o wakujący tytuł zrobiłoby historycznie z Adamka papierowego mistrza który wygrał jakiś tam tytulik. Pokonanie Klitschki zamieniłoby go w legendę wchodzącą do hali sław w pierwszej serii. Naprawdę, nie krytykujcie zawodników za wiarę w siebie i ambicję.


RE: Tomasz Adamek - Szakal - 15-08-2012 11:06 AM

@Jerome
Co prawda Rogerem nie jestem, ale spróbuję odpowiedzieć na trzy z tych pytań z perspektywy fana boksu, któremu Adamek jest (zaznaczam) CAŁKOWICIE OBOJĘTNY.
1)Naprawdę nie lubię krytykować trenerów i ich myśli szkoleniowej, ale dla mnie to jest błąd Bloodwortha. Obejrzałem niedawno jeszcze raz walkę Adamka z Arreolą i tam ważący około 98kg Tomasz był moim zdaniem bokserem lepszym od Tomasza ważącego 102kg w walce z Chambersem.
4) Głupota z dwóch powodów: po pierwsze, to o czym wspomniał @Mastrangelo. Po drugie: a jaką pewność ma Adamek że dopcha się do walki o ten wakat? Może być tak, że albo Witalij nie zakończy kariery i po prostu pasa nie zwakuje, albo jeśli Kliczko odejdzie na emeryturę, to Tomasz po prostu nie zdąży się wspiąć dostatecznie wysoko w rankingu, albo złapie kontuzję podczas przygotować do ostatecznego eliminatora do tego wakatu, albo jeszcze coś innego. Czekanie na wakat to dobre wyjście dla takiego boksera jak Bojcow: młodego boksera (26 lat), który nawet jeśli nie dopcha się do tego wakatu, to będzie miał jeszcze X szans walk o tytuł ze względu na młody wiek. Pamiętajcie, że Adamek młodzieniaszkiem nie jest i ponoć w 2014 chce kończyć karierę.
Walka z Władimirem to pewna (ale i ostatnia) szansa walki o tytuł. Przegra? Okej, przegrał z wielkim mistrzem, ważne że spróbował. No i na walce z młodszym Bratem zarobi o wiele więcej niż na walce o wakat.
5)Sens sportowy? Druga pozycja w rankingu IBF zbliżająca Tomka do upragnionej, ponownej walki o pas. Swoją drogą, to wydaje mi się, że wybór Walkera na rywala Adamka jest tak krytykowany przez to, że Travis był sparingpartnerem Szpilki, który PODOBNO (bo dowodów brak) robił z nim co chciał. Szpilka mówi że Walker był co chwilę podłączony, Wasilewski to potwierdza, ludzie to łykają i nagle okazuje się, że Walker to zwykły bum wyłowiony z ulicznej łapanki. Jestem pewien, że gdyby tych sparingów ze Szpilką nie było, to ludzie byliby zadowoleni z wyboru Travisa, "bo lepszy niż McBride czy Maddalone". Poza tym jest jeszcze jedna, bardziej prozaiczna kwestia: nie wymagajmy od Adamka walki z czołowymi ciężkimi co parę miesięcy. Wiadomo, byłoby świetnie, ale niestety to jest boks. W czerwcu był tak wychwalany Chambers, więc teraz Tomasz po prostu ma prawo zawalczyć z kimś słabszym.

(14-08-2012 11:40 PM)Mastrangelo napisał(a):  Pokonanie Klitschki zamieniłoby go w legendę wchodzącą do hali sław w pierwszej serii. Naprawdę, nie krytykujcie zawodników za wiarę w siebie i ambicję.
Dokładnie.


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 15-08-2012 12:12 PM

@Szakal i Mastrangelo
Chłopaki. To że tu wstawiłem ten artykuł i kilka komentarzy to nie znaczy, że się pod nimi w 100% podpisuję. Chciałem, żebyście sobie przeczytali, bo artykuł wydał mi się interesujący a komentarze zabawne. Nie sądziłem, że wywołam tym jakąś burzę.

@Mastrangelo
Ja nie mówiłem, że walka Wacha to skok na kasę. AdamekFightPL tak mówił bodajże ale nie jestem pewien (popraw mnie jeśli się mylę). Mówiłem jednak, że walka Tomka z Władimirem to głupota. Zgadzam się, że prawdziwego Mistrza czyni to kogo pokonał a nie pas jednak wszyscy wiedzą, że Tomasz nie ma żadnych szans, stąd taka a nie inna moja opinia. Nie mogę więc mieć do Tomka jakiegoś szacunku za chęć podejmowania wyzwania ponieważ On chce się podjąć niemożliwego. Itd itd.

@Szakal
Tak jak już mówiłem, nie podpisuję się w 100% pod tym co wstawiłem jednak niektóre pytania są bardzo trafne. Mianowicie numery 1 i 3. Numery 2 i 4 to już trochę nadmierne dogryzanie oraz kwestia o której mówi Mastrangelo. Numer 5 czyli pytanie o Walkera uważam za niestosowne ponieważ tak jak powiedziałeś - walka jest o nr2 w rankingu IBF a do tego po wszystkich perypetiach z Toney'em a na końcu zamieszaniem z Ustinovem to Walker jest świetnym rywalem. Ja jestem z niego bardzo zadowolony.


RE: Tomasz Adamek - Szakal - 15-08-2012 12:44 PM

@Jerome
Oczywistym jest, że wstawienie przez Ciebie danego artykułu nie oznacza, że się z nim w stu procentach zgadzasz. Moim zdaniem nie wywołałeś żadnej burzy. Ja po prostu tak jak napisałem odpowiedziałem na te pytania z perspektywy kibica, któremu Adamek jest obojętny. Moje odpowiedzi były kierowane ogólnie, nie tylko do Ciebie.


RE: Tomasz Adamek - Jerome - 15-08-2012 01:28 PM

@Szakal
Dobrze dobrze. Nie chciałem Ci jakoś upominać czy coś w tym stylu. Wszystko jasne. Ciesze się.