Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - Sander - 20-04-2013 01:01 PM

Adamek na celowniku Chisory podobno .
Myślę, że to realna opcja. Dereck dziś zrzuci rdzę i będzie chciał iść w górę w rankingach. Adamek też potrzebuje wygranej z kimś poważnym. Może ten termin na HBO wykorzystają?


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 20-04-2013 04:27 PM

@Sander
To raczej Chisora na celowniku Adamka. Co jak co, ale w zestawieniu tych dwóch zawodników to Adamek rozdaje karty. Na prawdę nie sądzę aby do tej walki doszło... Adamkowi wygrana z Dereckiem nie da nic, a Chisora pogrąży się jeszcze bardziej w praktycznie 5 porażkach (prawie) z rzędu... a po co skoro może pokonać kogoś słabszego, zbudować pozycje w rankingach i ew. starać się o walkę z Władimirem. Z Kliczką Dereck z pewnością da lepszą walkę niż z takimi rywalami jak Adamek czy Haye. Oczywiście nie twierdzę, że Chisora przegrałby z Adamkiem, ale szanse rozkładam 60/40 na korzyść Tomka. Chisora tak na prawdę to rywal stworzony dla Adamka. Jest wolniejszy, słabszy technicznie, Dereck wydaje mi się ma co prawda lepszą kondycję, ale zużywa jej bardzo dużo na ciągłym balansowaniu. Nie ma też pojedynczego ciosu, który mógłby Tomkowi zrobić krzywdę. Ogólnie większość atutów jest po stronie Tomka, ale jak mówi klasyk to jest heavyweight, jeden cios i po zabawie Big Grin


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 20-04-2013 04:51 PM

Zaintrygowało mnie te zdjęcie.
http://tomaszadamek.com.pl/upload/images/img_1991mini.jpg
Grant na tym zdjęciu ma zegarek marki Jacob & Co za ~5000$. Z identycznym (tym samym?) modelem później wielokrotnie był fotografowany Adamek. Czy panowie założyli się przed walką na zegarki?

Wiem, że dziwnych rzeczy się dopatruję, ale zegarki to moje hobby Smile


RE: Tomasz Adamek - Sander - 20-04-2013 04:51 PM

Adamek jest coraz wolniejszy, cios słaby a Dereck to fizyczna, agresywna bestia. Adamkowi goście wywierający presję nie leżą. Adamek tak rozdaje karty że rywala nie może znaleźć.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 20-04-2013 05:00 PM

@Metzger
A możesz dać linka do zdjęcia, na którym Adamek ma taki zegarek? zaciekawiłeś mnie Big Grin

@Sander
Adamek jest coraz wolniejszy, ale przy Derecku to i tak będzie demon szybkości. Pamiętaj, że Adamek wydawał się wolny tylko w walkach z cruiserami ważącymi 10 kg mniej czyli Chambers,Cunningham. Dereck ciosu mocnego też nie ma więc siła ciosu na remis. A czy Adamkowi nie leżą rywale wywierający presję i nacierający to pokazał chociażby w walce z Arreolą... Dlaczego Adamek nie może znaleźć jeszcze odpowiedniego rywala dla siebie? na pewno główną przyczyną są wymagania finansowe. Nie wiemy czy to Adamek a raczej jego przedstawiciel czyli Ziggy proponuje jego rywalom tzw. ochłapy czy może to kandydaci na przeciwnika Adamka mają duże wymagania. Natomiast wracając jeszcze do Twojego poprzedniego postu i zdania o walce na HBO. Tomek nie walczy już tak widowiskowo jak kiedyś, nie sądzę aby HBO było nim zainteresowane a tym bardziej Chisorą, który przegrał ostatnie 4 walki. Musiałby się chyba Tomek pobić na konferencji z Dereckiem, wtedy zainteresowanie (zwłaszcza w Polsce) było by bardzo duże.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 20-04-2013 05:26 PM

To że Dereck przegrywa to żaden problem. Robi show. Gołota też wszystko przegrywał a dostawał kolejne wielkie walki. Czy ja wiem czy różnica szybkości tak bardzo na plus dla Adamka?
Co do Arreoli to to był najlepszy Adamek w HW jakiego widzieliśmy. Dziś tamtego boksera nie przypomina. A co do finansów - pamíętasz sytuację z Pulewem? Może rywale chcą więcej a może a raczej na pewno więcej chce Adamek.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 20-04-2013 05:35 PM

@Sander
Z tego co wiem sytuacja z Pulevem wyglądała tak, że chciał on podziału zysków 50/50 mimo, że to Adamek tak na prawdę wnosił do tej walki swoje nazwisko itd. Pulev mimo wszystko słabo znany zawodnik. Gołota a Dereck to dwa różne światy... Gołota prezentował nie porównywalnie lepszy poziom od obecnego Chisory. Zresztą mimo wszystko Gołota nie miał rekordu 14-4...


RE: Tomasz Adamek - Sander - 20-04-2013 05:43 PM

Chisora po prostu szybko olał bumów i walczył z poważnymi bokseramí : Fury , wygrana z Heleniusem, trudną walkę dał Vitovi nieporównywalnie trudniejszą niż Adamek i z genialnym Hayem porażka wyraźna. Adamek przegrał z Cunnem i kto wie czy nie z jednorękim Chambersem.


RE: Tomasz Adamek - Metzger - 20-04-2013 05:44 PM

(20-04-2013 05:00 PM)AdamekFightPL napisał(a):  @Metzger
A możesz dać linka do zdjęcia, na którym Adamek ma taki zegarek? zaciekawiłeś mnie Big Grin
Proszę http://www.dziennik.com/images/made/uploads/news/polusa-2-Ojciec-Micha%C5%82-i-Adamek_750_563_80.jpg
Jednak znalazłem też zdjęcia z tym zegarkiem sprzed walki z Grantem, a więc raczej nikt nikomu sikora nie zajumał, co najwyżej Adamek dał mu przymierzyć lub zbiegiem okoliczności mieli takie same.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 20-04-2013 05:54 PM

@Metzger
Hehe, pewnie dał mu przymierzyć Big Grin

@Sander
Sam widzisz, jakie by te porażki nie były, na razie obaj nie zasługują na walkę na HBO. Skoro nawet walką Haye z Dereckiem HBO się nie zainteresowało to tym bardziej Adamka z Chisorą.

PS. Tak przyjrzałem się Twojej sygnaturze i Rahman wygląda na niej zupełnie jak Cunnigham Big Grin