Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - Sander - 28-05-2013 02:48 PM

Niech raz zaboksuje to będzie dobrze. Nie jest to żaden łakomy kąsek na rynku a gdyby nie ten słynny termin na HBO to już wogóle lipa. Coś idzie nie po myśli Adamka skoro tak długo nie ma rywala. Argument odpoczynku i łapania glodu boksu już mnie nie przekonuje.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 28-05-2013 06:27 PM

@Sander
Co jak co, ale Adamek to zdecydowanie jeden z największych łakomych kąsków w wadze ciężkiej. Inna sprawa, że ten ''łakomy kąsek'' ma swoją cenę.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 28-05-2013 06:53 PM

Czy ja wiem...Myślę, że gdyby był taki łakomy to by już się ktoś na niego połasił - no chyba ta przerwa nie wynika z tego, że go unikają boksersko Wink Swoją drogą absolutnie nie wierzę w walkę Adamka na HBO jesienią. Jak się mylę to fajnie bo życzę mu jak każdemu rodakowi walk na antenie tej stacji ale Adamka tam szybko nie zobaczymy według mnie... Nie pierwszy raz Adamek chwali się terminem u nich a jakoś za często go tam nie oglądaliśmy. Ale obym się mylił.
Nie wziął walki z Pulewem może myślał, że bez trudu znajdzie dobre pieniądze z mniejszym ryzykiem porażki - niestety nie ma tak latwo.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 28-05-2013 07:23 PM

Mnie cieszy jedno... Adamek w końcu zrozumiał, że jest coraz słabszy. Tak jak kiedyś mówił o kolejnej walce o pas tak teraz przystopował, na swoim blogu chyba nawet napisał, że z Kliczkami obecnie nie ma nikt szans. Nawet Ziggy w jednym z wywiadów mówił ''Zobaczymy w kolejnej walce co z Tomka jeszcze zostało''. Chciałbym żeby Adamek dał jeszcze ze 2 ciekawe walki, dobił do 50 wygranych i dał sobie spokój z boksem albo.... zbił jakimś cudem wagę do cruiser i zdobył pas CW w walce z Włodarczykiem o ile ten będzie go jeszcze posiadał. To byłoby piękne zakończenie kariery. Z takim Guillermo Jonesem też Tomek dałby spokojnie radę. Z Huckiem tym bardziej.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 28-05-2013 07:32 PM

Jeśli fizyczne możliwości Tomka będą spadały w szybkim tempie to z tym ciosem mało komu zrobi krzywdę w HW. Co do powrotu do cruiser to chyba już nie ten wiek.. Zanim by doczłapał do walki o pas.. Następna walka wiele wyjaśni.


RE: Tomasz Adamek - redd - 28-05-2013 09:54 PM

(28-05-2013 07:23 PM)AdamekFightPL napisał(a):  Mnie cieszy jedno... Adamek w końcu zrozumiał, że jest coraz słabszy. Tak jak kiedyś mówił o kolejnej walce o pas tak teraz przystopował, na swoim blogu chyba nawet napisał, że z Kliczkami obecnie nie ma nikt szans. Nawet Ziggy w jednym z wywiadów mówił ''Zobaczymy w kolejnej walce co z Tomka jeszcze zostało''. Chciałbym żeby Adamek dał jeszcze ze 2 ciekawe walki, dobił do 50 wygranych i dał sobie spokój z boksem albo.... zbił jakimś cudem wagę do cruiser i zdobył pas CW w walce z Włodarczykiem o ile ten będzie go jeszcze posiadał. To byłoby piękne zakończenie kariery. Z takim Guillermo Jonesem też Tomek dałby spokojnie radę. Z Huckiem tym bardziej.

Oj, wątpię. Adamkowi zaczyna w ringu brakować szybkości rąk i nóg, na tyle że nie wyróżnia się tym znacząco na tle innych HW. W Cw bokserzy są znacznie szybsi i bardziej ruchliwi. Do tego Adamek, który na co dzień waży pewnie około 105kg musiałby naprawdę zrzucać bardzo dużo i na pewno odbiłoby się to bardzo negatywnie na jego ogólnej dyspozycji. Zupełnie tego nie widzę, w tym wieku takie eksperymenty na 99% nie wypalają.

Z Jonesm takiego Adamka zupełnie bym nie widział. Guillermo to kawał strasznego skurczybyka, może w ringu wygląda nieporadnie i zadaje ciosy "koślawie", ale właśnie w tej nietypowości tkwi jego moc. Ma ciągle bardzo dobre oko, żelazną kondycję i umiejętność zadawania ciosów w kombinacji z różnych płaszczyzn. Do tego nie znam drugiego boksera, który swoimi ciosami siałby tak straszne spustoszenie na twarzy rywala. Lebedev to nie wyjątek, Brudov, czy Arslan kończyli podobnie, porozcinani i rozbici. Myślę, że mało ruchliwy, wymęczony Adamek zostałby przez Jonesa ubity. Panamczyk zdecydowanie "ładniej" się postarzał, myślę że byłaby wojna, ale pierwszym który by spasował byłby Tomek.

A z Huckiem to kto wie. Jest on niespecjalnym mistrzem, od Prime Adamka dostaje do jednej bramki, ale teraz po jego stronie jest młodość, a Tomasz z miesiąca na miesiąc staje się słabszym pięściarzem. Do tego najprawdopodobniej walka odbyłaby się w Niemczech...

Myślę, że Tomasz zawalczy z kimś z trójki Fury, Mitchell, Banks.


RE: Tomasz Adamek - kubala1122331 - 28-05-2013 11:32 PM

Nie ma szans, by Adamek przeszedł do CWSmile W walce z Jonesem czy Huckiem faworytem Tomek by nie był. Ale on jest specyficznym zawodnikiem, jakby poczuł krew walka rozgorzałaby na dobre. Na pewno toczyłby ciekawsze pojedynki w CW.
A dziś? Wydaje się, że na porządną walką trzeba będzie czekać do jesieni. A po walce Banks - Mitchell, potencjalnych rywali będzie dwóch: Fury i zwycięzca tej walki.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 28-05-2013 11:38 PM

Adamek dziś bez szans z topem i ciężkiej i cruiser.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 29-05-2013 12:38 PM

@Sander
Z całym szacunkiem do Ciebie, ale bzdura. Nie chcę bronić Tomka, ale mimo wszystko nawet w tej beznadziejnej formie prezentował się z Cunninghamem lepiej niż wasza gwiazdeczka Fury... a z czołówką szansę ma. I kategorii ciężkiej i junior ciężkiej. W tej drugiej zwłaszcza. Jones czy Włodarczyk są jak najbardziej w jego zasięgu, ale obaj to mega twarde skurczybyki z solidnym ciosem, mimo to obaj nie są zawodnikami klasy Adamka...


RE: Tomasz Adamek - Sander - 29-05-2013 01:29 PM

TOP HW : Wlad, Vit, Haye - Adamek bez szans. A nie byłby też faworytem w walkach z Fury'm czy Pulewem.
TOP CRUISER : Huck, Lebiediew, Hernandez/Jones - Adamek no powiedzmy bez większych szans( oczywiście po zbiciu wagi w tym wieku nie mówię o prime Adamku z cruiser).
Masz prawo się nie zgadzać ale dzisiejszy Tomasz Adamek to może 60 % tego co było w cruiser czy walce z Arreolą.