Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - Sander - 17-06-2013 08:10 AM

@Splinter
Podpisuję się pod tym co napisałeś. Widzę to bardzo podobnie.


RE: Tomasz Adamek - BMH - 17-06-2013 03:46 PM

(17-06-2013 06:54 AM)Splint3rPL napisał(a):  Może i był przemęczony w zeszłym roku, może stoczył za dużo walk, ale czasu się nie oszuka.

Wydaje mi sie, ze sprawa przemeczenia, to taki "trick", aby sie usprawiedliwic z slabych wystepow, a swiadczyc o tym moze, ze przed kazda z ostatnich walk byla forma zycia/swietne przygotowanie/rewelacyjny oboz z Rogerem.Wink


RE: Tomasz Adamek - kossmiczny - 18-06-2013 07:46 PM

Myślę, że gorsza dyspozycja Tomka to nie sprawa przemęczenia,ani wieku. Po prostu źle się prowadził, zapewne olał treningi, do tego zła dieta. On ciągle powtarza, że wcina wszystko co się da bo jest w wadze ciężkiej. To tak nie do końca , nie wiem dlaczego nie ma dietetyka, można więcej jeść ale porządne węgle, takie jak ryż i gotowane mięso, ryby, płatki owsianeWink itp.

Jak Tomek przyłożył się do treningów, ma dobrą dietę, wyjdzie w wadze max 98 kg,dla niepoznaki może się napić 5 litów wody, żeby zawyżyć wagęWink to jestem pewny, że zobaczymy dobrego Adamka.

Przykładem jest George Edward Foreman. Miał wtedy 38 lat! Ludzie chwytali się za głowę ze zdumienia kiedy to po 10 latach George Foreman postanowił wrócić na ring. Swoją decyzję tłumaczył tym, iż zbiera fundusze na zbudowanie Kościoła. Większość znawców, decyzję o powrocie do boksu po tylu latach, uznawało za niedorzeczną i nie wróżyli nic dobrego Foremanowi. Pierwszym przeciwnikiem po powrocie był bokser polskiego pochodzenia Steve Zauski, którego znokautował już w czwartej rundzie


Nawiązując do powyższego Foreman po powrocie miał nawet porażki i tak dopiął swego i po 20 latach od straty tytułu ponownie go zdobył. Takiego odstępu czasowego jeszcze nigdy nie było. W dniu walki miał 45 lat, 9 miesięcy i 26 dni. Więc wiek nie ma dużego znaczenia.
Trening, dieta, talent, zawzięcie. To Tomek dostanie jeszcze szanse o pas.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 18-06-2013 08:00 PM

Wiek ma znaczenie. Zależy ile wcześniej dostałeś po głowie no i też każdy organizm jest inny. Ktoś ma 35 lat a rusza się jak emeryt i na odwrót. A tak naprawdę to po części wszystko składa się na dyspozycję w ringu.


RE: Tomasz Adamek - kossmiczny - 18-06-2013 08:15 PM

Przekonamy się niedługo.
Jak dla mnie to wystarczy, że spełni poniższe.

Zawziętość, ambicja - na plus dla Tomka, nawet największy talent świata bez tego do niczego nie dojdzie
Talent - nie można mu odmówić
Dieta- jeśli poprawił to będzie ok z wagą
Trening - to oczywiste 100% zaangażowania
Wiek - ma znaczenia
ale jeśli Tomek powyższe punkty spełnił to nie ma co się martwić, Jeszcze ma dobry wiek. Geny ma raczej dobre.


RE: Tomasz Adamek - kubala1122331 - 19-06-2013 02:13 PM

Cytat:Masa się zwiększyła, ale siła ciosu niekoniecznie. Nowy trener nie rozwinął Adamka, tylko wręcz ograniczył.

I tu jest wg mnie klucz do słabego ostatnio Tomka. Na początku swojej drogi w HW miał imponującą szybkość, która powodowała, że silny wtedy i jeszcze nie rozbity Arreola nie miał szans. Trenerem Tomka był wtedy świetny Ronnie Shields, a Adamek wyglądał najlepiej właśnie wtedy w HW. Ale Adamek w rozmowie z Borkiem stwierdził, że zmienił on Shieldsa, bo po walce... czuł się zmęczony i nie miał siły! Noż dramat, Tomeczek się zmęczył, może spróbowałby, nie wiem, popracować w kopalni i nie mówiłby takich bzdur. Potem nastała era Rogera. Słabiusieńki to trener, ubzdurał sobie, że zrobi z Adamka punchera i napompuje go pompką od pana Kleksa. To drugie się udało, ale puncherem Tomek nie będzie. Pomimo nabrania masy mięśniowej ciosu nie przybyło, ale trudno sobie wyobrazić, by Władka Kliczkę czy choćby Granta, półciężki kładł jednym ciosem. A wiadomo, przyrost masy mięśniowej spowodował braki szybkościowe i wydolnościowe. Reasumując, cios się nie zmienił, no może trochę wzrósł, ale to za mało na HW, szybkość i wytrzymałość drastycznie spadły. Dodajmy do tego wojny w niższych kategoriach, chyba już rozbicie i wiek i mamy niedobry obraz Tomasza.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 20-06-2013 03:59 PM

@kossmiczny
Dlaczego miałby zawyżać wagę na ważeniu ? po to żeby dalej wylała się na niego fala krytyki, że idzie w masę ? myślę, że Adamek nas wszystkich miło zaskoczy wagą w okolicach 99 kg. Chociaż skoro mówił, że już teraz waży 100 kg to przy pełnym obozie treningowym powinien na luzie zbić 3-4 kg...
Ostatnio na blogu Adamka pojawiła się informacja jakoby Tomek miał zakończyć karierę w 2014 roku jednak została ona szybko zdementowana. Potwierdził się również fakt, że to nie Adamek piszę swojego bloga a jego... kolega. No cóż... pewnie kolejny polski pięściarz będzie walczył aż go ktoś całkiem skompromituje w ringu. Tomek wie, że nawet jeżeli nie dostanie walki o pas mistrza lub dostanie i ją przegra to nic się nie stanie i kasiorę dalej można trzepać ile wlezie, ale tym razem już na Polakach.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 20-06-2013 06:22 PM

Trochę parodia że bloga mu prowadzi kumpel i jeszcze takie newsy nieprawdziwe podaje.


RE: Tomasz Adamek - ManagerSilnego - 20-06-2013 07:24 PM

Cały Adamek, jego kariera w HW i jego team to parodia, gość widocznie nie umie pisać, więc zatrudnił jakiegoś polskiego murzyna typu Jeff Wojciechowski.


RE: Tomasz Adamek - Martin - 20-06-2013 07:46 PM

(20-06-2013 07:24 PM)ManagerSilnego napisał(a):  Cały Adamek, jego kariera w HW i jego team to parodia, gość widocznie nie umie pisać, więc zatrudnił jakiegoś polskiego murzyna typu Jeff Wojciechowski.

Zgadzam się z Tobą, że parodią jest wypisywanie takich "newsów"...

Natomiast nie zgodzę się z opinią, że kariera Adamka w HW jest parodią. Do tej pory pokonał go tylko Kliczko a stoczył w HW 11 walk. Dobra z Cunnem teoretycznie też przegrał...choć wygrał. Mimo wielu zastrzeżeń do jego postawy w niektórych walkach to musisz przyjąć do wiadomości, że absolutnie zdecydowaną większość z nich po prostu wygrywa...więc do parodii mamy jeszcze daleką drogę.