Forum - BOKSER.ORG
Tomasz Adamek - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Tomasz Adamek (/thread-33.html)



RE: Tomasz Adamek - Splint3rPL - 27-07-2013 02:41 AM

Wydaje mi się, że wiele osób, zbyt wcześnie skreśla Adamka w potencjalnym starciu z Jenningsem. Nawet kiepsko przygotowany, podstarzały Adamek radzi sobie całkiem nieźle. Ludzie mówią, że się skończył ponieważ niezbyt przekonująco wygrał z Chambersem, a z Cunninghamem stoczył bardzo wyrównany pojedynek (może nawet powinien nieznacznie przegrać). Cholera, to nie są pierwsze lepsze ogóry! Wbrew pozorom to są dla Adamka bardzo trudni rywale, którzy neutralizują jego największe zalety - szybkość i ruchliwość. Tomek nie jest już tak dobry jak kiedyś, ale wciąż zalicza się do ścisłej czołówki wagi ciężkiej. A z kim wygrał Jennings? Co takiego pokazał, że jest uważany za zdecydowanego faworyta w starciu z Adamkiem? Ja również uważam, że jest niezły i ma potencjał, by stać się kimś w HW. Ale uważam również, że Góral to wciąż świetny pięściarz i wcale nie musi z Amerykaninem przegrać.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 27-07-2013 06:46 AM

@Splinter
Trafiłeś w sedno sprawy. Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat.


RE: Tomasz Adamek - kubala1122331 - 27-07-2013 08:58 AM

Splint3rPL
W ostatnie zdanie chciałbym jeszcze wierzyć, ale od dwóch lat Tomek nie daje mi ku temu argumentów. Daje słabe walki i choć jak zauważasz, Cunn i Chambers to czołowi zawodnicy, ale cruiser. A co niektórzy twierdzą, że inny czołowy cruiser dostałby straszliwe bęckiTongue
Jennings nie jest dla mnie nikim specjalnym, nie lubię go oglądać, ale trzeba przyznać, że umiejętności techniczne ma spore. Nie ma nikogo specjalnego na rozkładzie i walka z Adamkiem, jak zauważyliście wcześniej, pewnie ma na celu wypromowanie Bryanta na znanym nazwisku, coś w podobie jak Adamek miał w walce z Gołotą.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 27-07-2013 09:04 AM

@kubala1122331
Ale Splinter chyba uzasadnił dlaczego walki Adamka z Chambersem czy Cunninghamem wyglądały tak słabo mimo, że byli to ''cruiserzy'' ? a co do Włodarczyka bo o niego Ci chodzi to z pewnością nie jest tak mobilny, szybki jak Chambers czy Cunningham więc ich ze sobą nie porównuj, ok?


RE: Tomasz Adamek - kubala1122331 - 27-07-2013 09:25 AM

Nie porónuję ich pod względem umiejętności tylko pod względem wagi.
Jasne, że przeczytałem i się w pełni z nimi zgadzam. Mówię o tym, że Adamka szybkość spadła nieporównywalnie i obawiam się, że teraz taki Bryant też może go zabiegać. Jak Cunn jest taki szybki czemu nie zabiegał Fury'ego, który przecież musiał być wolny? Nie zdołał bo sam już demonem prędkości nie jest.
Nie zrozum mnie źle, chciałbym za rok wejść na forum i dać ci 100 punktów reputacji za to, że jako jedyny miałeś rację na temat Adamka, że walczyłeś jak Don Kichot z wiatrakami z laikami z forum.bokser.org. Gratulowałbym ci, że nie zwątpiłeś w Tomka, jednak na razie odpuszczam sobie jakiekolwek wypowiedzi na tym forum nt Adamka, bo to jak jakieś walenie głowem w mur. Głupie i bez sensu.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 27-07-2013 09:36 AM

@kubala1122331
Tylko co waga na do rzeczy ? mimo iż Włodarczyk byłby od Adamka lżejszy o ok. 10 kg to i tak nie byłby od niego szybszy (mimo iż tak jak mówisz szybkość Adamka mocno spadła). Natomiast Cunningham postawił na bijatykę z Furym za co zapłacić przegraną przed czasem. Gdyby zawalczył tak jak z Adamkiem to mógłby to wygrać na pkt. On jednak poczuł krew po nokdaunie i zaczął się z Tysonem bić, mimo to Cunningham to obecnie jeden z 3 najszybszych zawodników w HW. On już w CW był szybszy od Adamka. I ja na prawdę nie oczekuje, że ktoś przyzna mi rację bo to nie o to chodzi. Ja po prostu piszę tak jak uważam. I to wcale nie jest tak, że ja nie zwątpiłem w Adamka. Ja wiem, ze Tomek nie jest już tym samym pięściarzem co 2 lata temu. I tutaj nie ma co się czarować, oszukiwać. Nie uważam jednak żeby Adamek zanotował aż taki spadek formy, żeby mówić o nim jak o jakimś średniaku, dawcy rekordu. Tomek wciąż może konkurować z czołowymi zawodnikami kategorii ciężkiej oprócz Haye'a i Kliczków. Każdy jest w jego zasięgu.


RE: Tomasz Adamek - Sander - 27-07-2013 09:56 AM

Faworytem ewentualnej walki Adamek vs Jennings jest dla mnie Amerykanin.
Dlatego, że ten chłopak ciągle się rozwija, ma niezłą technikę, dobrą szybkość a cios na pewno nie słabszy od Górala. Jest w ringu agresywny ale ma też spokój i opanowanie. Kolejny i kluczowy argument to obecna forma Tomka.
Zdziadział Adamek niesłychanie.. Do tego te słabe i zadawane w dziwacznych płaszczyznach ciosy (cofanie ręki zanim ta dotrze do szczęki rywala), spadająca kondycja, przeciętna dziś szybkość i brak elementu zaskoczenia w jego boksie. Powiecie, że Cunn go wypykał bo szybszy itd ale szybkość to element boksu - u Adamka pikujący w dół z walki na walkę. Eddie i USS nawsadzali mu masę ciosów, nie ten refleks i obrona. Młodszy Jennings ustępuje mu tylko doświadczeniem.
Sam Adamek wie, że leci w dół - Grano, Guinn? Przemilczę..
Adamek to dobry bokser ale w 10 HW dziś go nie ma. Kluczowe elementy jego boksu mocno tracą na jakości - życie.


RE: Tomasz Adamek - AdamekFightPL - 27-07-2013 12:16 PM

(27-07-2013 09:56 AM)Sander napisał(a):  Adamek to dobry bokser ale w 10 HW dziś go nie ma.

[Obrazek: tumblr_inline_mno9whHxap1qz4rgp.gif]


RE: Tomasz Adamek - Sander - 27-07-2013 12:28 PM

Nie ma i nie będzie.


RE: Tomasz Adamek - BMH - 27-07-2013 12:40 PM

Jakby tak Sander popatrzec, to federacje podzielaja Twoje zdanie:
WBC
1. Bermane Stiverne
2. Seth Mitchell
3. Chris Arreola
4. Magomed Abdusalamov
5. Tyson Fury
6. David Haye
7. Manuel Charr
8. Kubrat Pulev
9. Tomasz Adamek
10. Jonathan Banks
11. Fres Oquendo
12. Franklin Lawrence
13. Odlanier Solis
14. Eric Molina
15. Mark di Mori

WBA
Wladimir Klitschko
Alexander Povetkin
1. David Haye
2. Luis Ortiz
3. Dennis Boytsov
4. Seth Mitchel
5. Fres Oquendo
6. Deontay Wilder
7. Jovo Pudar
8. Ruslan Chagaev
9. Chris Arreola
10. Alexander Ustinov
11. Magomed Abdusalamov
12. Andy Ruiz Jr.
13. Travis Kaufman
14. Mark De Mori
15. Malik Scott

IBF
Wladimir Klitschko
1. Kubrat Pulev
2. NOT RATED
3. Bryant Jennings
4. Tony Thompson
5. Ruslan Chagaev
6. Robert Helenius
7. Alexander Ustinov
8. Seth Mitchell
9. Alexander Dimitrenko
10. Odlanier Solis
11. Vyacheslav Glazkov
12. Tomasz Adamek
13. Jonathon Banks
14. Malik Scott
15. Deontay Wilder

WBO
Wladimir Klitschko
1. Robert Helenius
2. Jonathon Banks
3. Denis Boytsov
4. David Haye
5. Bermane Stiverne
6. Tyson Fury
7. Deontay Wilder
8. Luis Ortiz
9. Alex Leapai
10. Christian Hammer
11. Kubrat Pulev
12. Joe Hanks
13. Carlos Takam
14. Andy Ruiz
15. Andriy Rudenko