Forum - BOKSER.ORG
Mariusz Wach - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Mariusz Wach (/thread-523.html)



RE: Mariusz Wach - Pakman - 10-09-2014 01:10 PM

@Martin

Oczywiście, że nie. Bardziej chodzi mi o to jaką hipokryzją zalatuje w tej całej sytuacji. Ja sam gdybym był promotorem Wacha, to dałbym mu takiego rywala, albo nawet gorszego. Jednak tekst "I tu się zdziwisz, bo to znany w miarę zawodnik... I na pewno nie "bum" jest po prostu kłamstwem i należy takie rzeczy nazywać po imieniu. Ogólnie nie mam nic do red. Furmana, bo dzięki niemu ten świetny portal jeszcze się kręci i można dowiedzieć się wielu rzeczy, których nie ma u konkurencji. Śmiesznie niestety brzmią takie komentarze w odniesieniu do zupełnie nieznanego szerszej publiczności Serba po tym jak wyśmiewano ( i słusznie ) "niebezpiecznych Węgrów" czy "przebojowych Łotyszy" od Wasyla.


RE: Mariusz Wach - Gogolius - 10-09-2014 01:33 PM

Jeju, czy ja cos niewyraznie napisalem?Tongue

Red. Furman nie klamal bo rywalem mial byc Pala. Sam bokser sie zgodzil, a sciana nie do pokonania byl menedzer Pali, ktory chcial za duzo kasy.

Chronologicznie: - Wach dogadany z Pala, pojawia sie tekst ze to nie bum, sporo pozniej (poczatek wrzesnia) pojawil sie tekst ze Wach wybiera miedzy trzema rywalami bo nie wszystko jest dopiete na ostatni guzik.
I dzis okazalo sie ze zaklepano tego Kurtagica z takich a nie innych powodow.

Mysle ze red. Furman piszac o tym ze to nie bum mial na mysli Pale, ktory byl wczesniej dogadany. Ale jak to w boksie bywa, nic nie est pewne (stad brak jakichkolwiek nieoficjalnych potwierdzen/nazwisk w tamtym slawnym newsie).

Tak to widze.


RE: Mariusz Wach - Pakman - 10-09-2014 01:49 PM

@Gogolius

Jeśli taka jest prawda, to zwracam honor. Jednak wydźwięk wcześniejszych artykułów był taki, że rywal jest już podpisany tylko z nieznanych przyczyn nie jest podawany do wiadomości publicznej. Wczoraj pojawia się informacja, że Wach wybiera między 3 rywalami: Kurtagiciem, Sextonem i Palą i dziś, że jednak Kurtagić. Dziwne trochę to wszystko.

Co do walki, to tak jak w przypadku Adamek vs Szpilka wolę poczekać aż obydwu zobaczę w ringu.


RE: Mariusz Wach - redd - 10-09-2014 05:55 PM

A ja napiszę inaczej - dobrze, że to Kurtagic, a nie Pala na ten moment. Wach wraca po długiej przerwie, a Pala jest rozboksowany, nieźle zaprezentował się z Pricem i Chisorą. Na mój nos tak solidny rywal mógłby pokonać Wacha w tym konkretnym pojedynku. A w wieku Mariusza porażka z kimś takim jak Pala to naprawdę kiepska perspektywa, jeżeli nie nawet beznadziejna. Kurtagic nie jest żadnym wirtuozem, ale to twardy journeyman, który nie przewraca się. Da Mariuszowi rundy, w których Polak zrzuci rdzę i złapie właściwy rytm. Tacy rywale są właściwi w walkach po długiej przerwie/porażce/itp. Wydaje mi się, że to rozczarowanie Kurtagicem wzięło się stąd, że Furmi narobił kibicom smaka na kogoś mocnego, a wyszedł z tego wszystkiego journeyman.

Jeżeli Mariusz solidnie zaprezentuje się z Kurtagicem i pewnie wygra, to bardzo chętnie zobaczyłbym z nim właśnie Palę na dystansie 10 rund. Może menadżer Czecha spuści trochę z tonu. Kto to wie? Moze stawiał takie wrunki, bo późno rozpoczęto negocjacje i do walki nie zostało zbyt wiele czasu na przygotowania?

W każdym razie nie krytykowałbym aż tak bardzo wyboru Kurtagica. Nie jestem zwolennikiem, aby Wach walczył z nie wiadomo iloma journeymanami, ale w takiej walce taki wybór jest na miejscu i nie ma mowy o jakimś skandalu.


RE: Mariusz Wach - Hugo - 11-09-2014 08:29 AM

Na przetarcie po długiej przerwie Kurtagić jest bardzo dobry dla Wacha. Nie da się go przewrócić (wcale lub łatwo) i Wach będzie musiał sobie poboksować. A z Palą byłaby albo wygrana przez ko, albo przegrana na punkty, z tym że to drugie bardziej prawdopodobne.


RE: Mariusz Wach - Martin - 19-10-2014 09:37 AM

Mariusz pewnie wygrał z Kurtagicem. Czekamy zatem na kolejne pojedynki, może coś jeszcze z Wacha będzie?


RE: Mariusz Wach - KrychuTMT - 19-10-2014 10:15 AM

Z Wacha nic nie będzie, ten człowiek jest boksersko zerem i jedyne co pozwala mu na wygrywanie walk to twardy łeb oraz siła.


RE: Mariusz Wach - Gogolius - 19-10-2014 12:13 PM

Ja słyszałem, że walka słabiutka w wykonaniu Wacha i jedyne co go usprawiedliwia to ewentualna rdza spowodowana dwuletnią przerwą. Myślę, że kolejny pojedynek odpowie nam na wszystkie pytania, choć raczej jestem pesymistą.


RE: Mariusz Wach - kubala1122331 - 19-10-2014 12:20 PM

Nie no, nie była taka tragiczna. Moim zdaniem, jak po dwuletniej przerwie Mariusz zaprezentował sie poprawnie. Nic więcej ja się nie spodziewałem, wciąż te same błędy, ta sama dynamika, a w zasadzie jej brak, ciosy z prędkością taką, że Kurtagić zdążył sobie zaparzyć herbatkę i zrobić unik. Czekam na jego kolejne starcie, w sobotę dramatu nie było i trudno wyciągać większe wnioski. Chyba, że ktoś oczekiwał Wacha w formie mistrzowskiej...
Nadziei z nią nie wiążę, ale jak mówił Pindera komentujący walkę. Mariusz może dać kilka fajnych i ciekawych pojedynków z czołówką HW, niekoniecznie wygranych, ale twardych i zaciętych. I w pełni się z tym zgadzam.


RE: Mariusz Wach - Krzych - 24-10-2014 09:29 AM

Wiadomo, że mistrza z niego nie będzie, ale jego marka po walce z Kliczko jest wystarczająca żeby sobie zarobił kilka razy przyzwoite pieniądze. Niech wróci do rankingów dwoma czy trzeba mniejszymi walkami i wtedy może sobie spokojnie przyjąć taką pracę jaką ma Thompson. Pojeździć tu i tam za przyzwoite pieniądze, czasem wygrać czasem przegrać.