Forum - BOKSER.ORG
Zagadki bokserskie - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Zagadki bokserskie (/thread-651.html)



RE: Zagadki bokserskie - Martin - 15-01-2017 12:36 PM

Brawo Hugo.


RE: Zagadki bokserskie - Wit - 15-01-2017 01:09 PM

To ja mogę zadać w podobnym klimacie:

Bokser wagi ciężkiej walczący w latach 90'. Zdobył pas EBU i skutecznie go bronił. W swojej jak się okazało ostatniej walce zaatakował pas mistrza świata, jednak przegrał walkę z ówczesnym dominatorem wysoko na punkty. Mimo to zostawił po sobie dobre wrażenie. Po walce był przymierzany do pojedynku z gościem, który właśnie tego "dominatora" parę lat później znokautował. Do walki nie doszło, boksera trapiły kontuzje i niestety bardzo wcześnie zakończył swoją karierę (pokusiłbym się o stwierdzenie, że jako prospekt). Zawodnik posiadał bardzo silny nokautujący cios i odznaczał się dość oryginalną fryzurą.


RE: Zagadki bokserskie - Joker - 15-01-2017 01:24 PM

Zeljko Mavrovic


RE: Zagadki bokserskie - Wit - 15-01-2017 02:02 PM

No to widzę, że postać dosyć znana. Big Grin Jednak nie ma na forum tematów o nim, były ze 2-3 wzmianki, trochę mało. O Ibeabuchi'm jest więcej (no też prawda, że większy kaliber), o Hide'zie coś napomknąłem. Ogólnie lubię podywagować o zmarnowanych talentach i tych niedocenianych. Moim zdaniem taki Mavrović w dzisiejszych czasach mógłby być spokojnie w top8 HW. Przecież on te krótkie sierpy miał zabójcze, aż się wierzyć nie chce. No i do tego szczęka, bo przetrwał z Lennox'em, który przecież był w gazie po KO na Gołocie i Briggs'ie.


RE: Zagadki bokserskie - Hugo - 15-01-2017 04:18 PM

Pozostańmy w wadze ciężkiej. Chodzi o pięściarza, który stoczył ponad 25 walk, z których przegrał tylko jedną. Zadebiutował jako zawodowiec ponad 10 lat temu i z pierwszych 8 walk 6 wygrał przed czasem. Walczył na ringach USA, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Polski i Rosji. Pokonał przed czasem trzech rywali, którzy w przeszłości walczyli o światowe pasy mistrzowskie w HW (liczą się 4 główne federacje). Nadal jest czynnym bokserem i ostatnich 6 pojedynków rozstrzygnął przed czasem. Co to za bokser?


RE: Zagadki bokserskie - Martin - 15-01-2017 10:31 PM

Andrzej Wawrzyk


RE: Zagadki bokserskie - Hugo - 16-01-2017 07:42 AM

Znakomicie Martin.


RE: Zagadki bokserskie - Martin - 16-01-2017 11:37 AM

Dobra to teraz może coś takiego.

Który z zawodników wagi ciężkiej broniąc mistrzowskiego pasa musiał zaprzestać walki z powodu kontuzji barku? Dodam iż walka odbyła się dawno temu.


RE: Zagadki bokserskie - Hugo - 16-01-2017 11:54 AM

Witalij Kliczko w pojedynku z Chrisem Byrdem o WBO w 2000 roku.


RE: Zagadki bokserskie - Martin - 16-01-2017 12:00 PM

To tez pasuje ale chodzi mi o kogoś innego, walka odbyła się dużo wcześniej niż pojedynek Kliczko vs Byrd.