Forum - BOKSER.ORG
Zagadki bokserskie - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Zagadki bokserskie (/thread-651.html)



RE: Zagadki bokserskie - BMH - 19-06-2013 09:45 PM

Niestety nie... tym sportem byly zapasy.

Zadam wiec nastepne pytanie.Ok?Wink
Walker Smith, lepiej znany jako Ray Robinson, nosil przydomek "Sugar"... pytanie brzmi: Kto wymyslil ten pseudonim? Dla podpowiedzi dodam, ze Xxxx Xxxx ogladaja w akcji Ray'a, powiedzial do Georga Gainforda-"on jest slodki jak cukier".


PS.Jak na przyszlosc zadam jakas zagadke, to odp dam dopiero po trzech dniach, moze w tym czasie odwiedzi forum ktos, kto bedzie znal rozwiaznie.


RE: Zagadki bokserskie - Szakal - 20-06-2013 10:21 AM

@BMH
Chodzi o Rona Borgesa?


RE: Zagadki bokserskie - BMH - 20-06-2013 10:26 AM

Niestety nie.


RE: Zagadki bokserskie - Szakal - 20-06-2013 10:39 AM

W takim razie nie mam pojęcia. Spotykałem się z wieloma wersjami powstania pseudonimu Robinsona, najczęściej z taką że ten pseudonim wymyślił sam Gainford, który po zobaczeniu pierwszy raz Raya w akcji miał określić jego styl walki jako "sweet and sugar", ale chętnie poznam odpowiedź. Może ktoś inny będzie wiedział ;]


RE: Zagadki bokserskie - Maynard - 20-06-2013 10:43 AM

To był dziennikarz, Jack Case.

"According to Ron Borges in HBO World Championship Boxing sportswriter Jack Case, who saw a young Robinson fight at the Salem Crescent Gym in New York in 1939, told Robinson's manager, George Gainford, "That's a sweet fighter you've got there." "Sweet as sugar," answered Gainford. The nickname "Sugar Ray," like manager Gainford, would be with Robinson for the rest of his career."


RE: Zagadki bokserskie - BMH - 20-06-2013 10:47 AM

Dokladnie Maynard, zadajesz nastepna.


RE: Zagadki bokserskie - Pakman - 01-07-2013 08:27 AM

To może ja wskrzeszę temat Smile

Dwóch białych bokserów pochodzących z USA. Łączy ich jeden pseudonim ringowy i to, że obydwaj byli mistrzami świata. Jeden z nich dalej walczy, drugi zakończył karierę z powodów osobistych. O kogo chodzi ?


RE: Zagadki bokserskie - BMH - 01-07-2013 09:12 AM

Na szybko, to do glowy przychodzi mi tylko Minto i Bates.


RE: Zagadki bokserskie - Matys - 01-07-2013 10:45 AM

Ale mistrzami nie byli - mi przyszło do głowy "Great White Hope" - Morrison i Kauffman, ale Kauffman mistrzem nie był i nie zanosi się by został, więc to nie to Wink To było pierwsze skojarzenie, ale drugie i chyba poprawne to Kelly Pavlik i Robert Guerrero - czyli dwa "Duchy" Smile


RE: Zagadki bokserskie - Sander - 01-07-2013 11:28 AM

A Bates nie był mistrzem świata w jedzeniu hot-dogów na czas? Big Grin Ale i tak odpada bo Minto nie był mistrzem.