Forum - BOKSER.ORG
Zagadki bokserskie - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Zagadki bokserskie (/thread-651.html)



RE: Zagadki bokserskie - saliman1 - 08-04-2015 06:50 PM

Mike Tyson, Sugar Ray Leonard, Lennox Lewis, Jeff Fenech, Larry Holmes, Ken Norton, Thomas Hearns, Roberto Duran, Azumah Nelson, Chavez, De La Hoya i Foreman.

Wszystkich na obrazku łączy to, że stali się ambasadorami zegarków firmy Hublot z serii "Unique King Power".

Osoba o którą pytałem w mojej zagadce znajduje się właśnie na tej ilustracji i zalicza się do bardziej "współczesnych" bokserów.


RE: Zagadki bokserskie - Joker - 11-04-2015 09:44 PM

Sugar Ray Leonard.


RE: Zagadki bokserskie - saliman1 - 12-04-2015 01:24 PM

No dobra, mi chodziło o De La Hoyę Smile

W takim razie inna zagadka. Który polski bokser walczył w eliminatorze do pasa posiadanego wówczas przez Manny'ego Pacquiao?


RE: Zagadki bokserskie - Melvin - 12-04-2015 06:15 PM

Rafał Jackiewicz?


RE: Zagadki bokserskie - saliman1 - 12-04-2015 06:28 PM

Nie chodzi o Jackiewicza.


RE: Zagadki bokserskie - Joker - 12-04-2015 06:49 PM

Maciej Zegan?


RE: Zagadki bokserskie - saliman1 - 12-04-2015 07:11 PM

Nie, trochę ułatwię. Ten eliminator był trochę na pół serio, gdyż obaj bokserzy nie mieli wówczas szans na walkę z Pacmanem (zwycięzca z nim nie zawalczył), ale tak czy siak, oficjalnie miał taki status. Kariera pięściarza o którego pytam w większości upłynęła pod znakiem bumobicia, ale wybił się na dwukrotnym pokonaniu przed czasem wyżej notowanego lokalnego faworyta. Po fatalnym występie w eliminatorze bokser ten zaczął męczyć się z bumami, przegrał ważną walkę na wyjeździe i zakończył karierę w wieku 32 lat.


RE: Zagadki bokserskie - redd - 12-04-2015 07:25 PM

Krzysztof Bienias?


RE: Zagadki bokserskie - saliman1 - 12-04-2015 07:40 PM

Zgadza się. Jego walka z Brookiem miała status eliminatora do pasa WBO wagi półsredniej.


RE: Zagadki bokserskie - redd - 12-04-2015 07:50 PM

Pamiętam jego walki z Parisem. Wtedy nawet w Polsce echem obeszło się, że polski bokser wygrał na wyjeździe. Paris to była 3 liga, ale skalp całkiem fajny w karierze Krzyśka.

Moja zagadka:
Podaj imię i nazwisko pięściarza, który dostał imię po trenerze sztuk walki, który w przeszłości trenował jego ojca?