Forum - BOKSER.ORG
Ban za działalność poza forum. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: FORUM.BOKSER.ORG (/forum-4.html)
+--- Dział: Pomysły i opinie (/forum-8.html)
+--- Wątek: Ban za działalność poza forum. (/thread-793.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Ban za działalność poza forum. - RSC-2 - 03-12-2012 09:36 PM

Niestety nikt mnie nie przekona do swoich racji.
Jeżeli PeterManfredo nie wywiązał się z jakichś transakcji to zgłosić to na policję.
Trzeba być całkowicie naiwnym, aby najpierw wysyłać pieniądze nie mając towaru.
[Mastrangelo
Jeżeli PeterManfredo Cię oszukał to dlaczego swoich racji nie dochodzisz na policji tylko tu na forum?]
A ponadto co to za „sądy „ gdzie oskarżony nie ma prawa do obrony?
Zamknęliście mu gębę przy pomocy „siły” i jeździcie po nim jak po starej szkapie.
Miejcie trochę honoru.
Jakiś naiwny dał się przekręcić jak dzieciak wysyłając najpierw pieniądze nie mając towaru a teraz na forum wylewa swoje żale i płacze jaki on poszkodowany.[Może jeszcze zacznie tu płakać ,że go żona bije]
Forum nie jest miejscem do wymierzania kar za przestępstwa pospolite ,które nie są udowodnione.
Przewinienie z bokser. org nie może być karane na forum. Regulamin nie przewiduje takiej ewentualności więc artykuły ,które ponoć łamały prawa autorskie to nie jest sprawa forum.
Niech bokser.org go wyrzuci jako redaktora, ale co do tego ma pisanie na forum jeżeli jako uczestnik forum nie łamie regulaminu?
Panowie wy tu sobie urządzacie samowolę i prywatny folwark.
Tu nie decyduje regulamin a własne widzimisie na podstawie uprzedzeń.
PeterManfredo nie zrobił nic na forum co uprawniałoby do zbanowania go.
Osobiście śledziłem tą całą rozmowę i wiem jak było. Wiec niech mi nikt tu nie mydli oczu.
Natomiast to co robił poza forum to jego sprawa i za swoje grzechy niech odpowiada przed odpowiednimi instytucjami.
Po co wyszukujecie jego grzechy z innych miejsc takich jak BN ,RP czy Bokser.org? Dla mnie liczy się co robił tu na forum. Nawet jeżeli gdziekolwiek zachowywał się nie fair to tu na forum nie można mu niczego zarzucić.


RE: Ban za działalność poza forum. - Maynard - 03-12-2012 10:01 PM

(03-12-2012 09:36 PM)RSC-2 napisał(a):  Niech bokser.org go wyrzuci jako redaktora, ale co do tego ma pisanie na forum jeżeli jako uczestnik forum nie łamie regulaminu?
To akurat muszę sprostować: gość nigdy nie był żadnym redaktorem bokser.org.

Pierwotną przyczyną bana były właśnie wulgarne obelgi Bandita i jego, dlatego dostali równo, po miesiącu bana. Sprawa z oszustwem wyszła przy okazji. Zresztą, facet tworząc kolejne konta skazał się sam na wieczną banicję.

Temat z mojej strony raz na zawsze zamknięty.


RE: Ban za działalność poza forum. - Metzger - 03-12-2012 10:23 PM

(03-12-2012 09:36 PM)RSC-2 napisał(a):  Panowie wy tu sobie urządzacie samowolę i prywatny folwark.
I tak ma być. Forum jest prywatną własnością, a nie dobrem publicznym. Nikt nikogo nie zmusza do odwiedzania tej strony. A samowola to by była, gdyby wprowadzono tu demokrację.


RE: Ban za działalność poza forum. - RSC-2 - 03-12-2012 10:47 PM

@Maynard
Oczywiście że obecna sprawa dożywotniego bana jest zrozumiała.
Sam napisałem ,że pisząc pod innym kontem popełnił błąd.
Natomiast ja ciągle piszę na temat pierwszego bana [tego miesięcznego] uważając go jako niebezpieczny precedens na przyszłość.
Odpowiem jeszcze Mastrangelo
Powoływanie się na te 3 pierwsze punkty regulaminu w kontekście cytatów które przytoczyłeś jest trochę przesadą
Ty też wyzywałeś go od baranów i w Twoich wypowiedziach też można znaleźć wyrazy które można zaliczyć do obraźliwych.
Po co licytować się kto był bardziej niekulturalny?

Metzger
I tu się mylisz.
Portal jest ogólnodostępny a wiec podlega pod prawo prasowe .
Forum jest także otwarte i musi działać na pewnych zasadach.
Jeżeli właściciel chce ,aby panowały tu zasady według jego uznania ,to musi zrobić forum „zamknięte” dla wybranych i ustanowić własne zasady. Wtedy forum nie może funkcjonować w przestrzeni publicznej. Poczytaj sobie prawo prasowe i internetowe a dowiesz się, że na forum nawet regulamin jest obowiązkowy i nawet prywatny właściciel forum musi się temu podporządkować.
Ja szanuję własność prywatną i uznaję „święte prawo własności” które w Polsce nie obowiązuje.
Ale szanuję także prawo do wolności i swobody wypowiedzi.


RE: Ban za działalność poza forum. - Jerome - 03-12-2012 11:01 PM

@Mastrangelo
Jeśli Twój post po moim nie był skierowany do mnie a wnioskuję to z niego, to mogłeś to zaznaczyć bo ja nie mówiłem tych rzeczy co RSC-2.


RE: Ban za działalność poza forum. - Metzger - 03-12-2012 11:20 PM

(03-12-2012 10:47 PM)RSC-2 napisał(a):  Portal jest ogólnodostępny a wiec podlega pod prawo prasowe .
W takim razie jeżeli coś jest z tym prawem niezgodne, to możesz dochodzić sprawiedliwości na drodze prawnej.

(03-12-2012 10:47 PM)RSC-2 napisał(a):  Jeżeli właściciel chce ,aby panowały tu zasady według jego uznania ,to musi zrobić forum „zamknięte” dla wybranych i ustanowić własne zasady.
jaki akt prawny to reguluje?

BTW: Powinieneś założyć jakąś partię polityczną i walczyć o naprawę kraju. Bo żal patrzeć ile energii kierujesz na błahostki w stylu forum internetowego.


RE: Ban za działalność poza forum. - RSC-2 - 03-12-2012 11:46 PM

Metzger
Oczywiście ,że swoich praw związanych z internetem można dochodzić na drodze prawnej.

Jednak Twój wpis ma nieco inne „zabarwienie” niż tylko porada dla mojej osoby.
Zapewniam Cię że ja osobiście nigdy nie wszedłbym na drogę prawną z powodu forum.
Forum jest jedynie dodatkiem do dodatków do mojego życia więc nie warto tracić czasu na sądy.

Nie mniej jednak jest to dział „Opinie” i chyba w tym dziale mogę wyrażać swoje opinie .
[Czy tego też robić nie wolno?]
Jeżeli właściciel forum umieścił na forum takie działy jak „opinie”, „zapytaj nas” , czy „pomysły” to chyba nie po to aby go tylko chwalić.
Ponadto „uczepiłem się” tej sprawy, bo nie tak dawno znalazłem się w bardzo podobnej sytuacji.
Administrator napisał na forum ,że ja i jeszcze inny forowicz to ta sama osoba, bo pisze z tego samego IP
[Co było kompletną nieprawdą].
I zbanował mnie dożywotnio.
Chciałem to wyjaśnić i chciałem aby podał numer tego IP.
Było to kompletna bzdura , ale on zamykając mi usta pisał bzdury na mój temat a wielu dawało mu wiarę i przytakiwało bojąc się jego gniewu i bana.
Możesz to sobie poczytać na konkurencyjnym portalu.
Zapewniam Cię ,że gdybyś znalazł się w sytuacji ,że ktoś pisze na Ciebie pomówienia i nie daje Ci szans obrony to wtedy zmieniłbyś zdanie na ten temat .

[Każdy zasługuje na drugą szansę i prawo do obrony.]


RE: Ban za działalność poza forum. - Adammobp - 04-12-2012 08:55 AM

(03-12-2012 11:20 PM)Metzger napisał(a):  
(03-12-2012 10:47 PM)RSC-2 napisał(a):  Jeżeli właściciel chce ,aby panowały tu zasady według jego uznania ,to musi zrobić forum „zamknięte” dla wybranych i ustanowić własne zasady.
jaki akt prawny to reguluje?
A to mnie też zaciekawiło.

A z tym IP różnie bywa. RSC-2 ma trochę racji. Np. w Vectrze w jednym mieście może mieć i kilka tysięcy osób to samo ip. Można też sprawdzać inne dane osoby - rozdzielczość ekranu i system - da się to sprawdzić. Ale też wiadomo, że jedna osoba gdyby chciała może sobie i te rzeczy zmienić.

Jednakże, jeżeli te screeny co dał Mastrangelo są prawdziwe, to dla mnie sprawa jest zamknięta. Za takie posty to raczej tylko dożywotni ban się należy.


RE: Ban za działalność poza forum. - Maynard - 04-12-2012 09:05 AM

Screeny są prawdziwe, przesłał mi je wtedy inny użytkownik, niezaangażowany w spór. Teraz Mastrangelo daje te same wypowiedzi, więc nie mam najmniejszych wątpliwości.

Co do innych portali i forów, nie moja sprawa, co tam się stało.

Dla mnie koniec tematu. Nie zamykam jednak, jeśli chcecie, możecie sobie podyskutować, cytując nawet konwencje o ochronie praw człowieka i wyroki trybunału w Strasburgu. Ja jednak zdania nie zmieniam co kilka dni. Nie ten typ.


RE: Ban za działalność poza forum. - RSC-2 - 04-12-2012 08:45 PM

@ Maynard.
Zaraz ,zaraz.
Banując PeterManfredo napisałeś ,że zostanie przywrócony po miesiącu jeżeli udowodni swoją niewinność.
Ten Twój wpis jest oczywistym stwierdzeniem, że PeterManfredo został zbanowany za oszustwa w sprzedaży walk.

Bo jeżeli powodem zbanowania były jak teraz piszesz jego wulgarne wypowiedzi to po co miałby udowadniać swoją niewinność w sprawie handlowania walkami?
Mam rozumieć ,że obecnie zmieniasz mu klasyfikację czynów z „oszustwa” na „wulgarne zachowanie”?
Bo jeżeli powodem zbanowania było jego zachowanie to trzeba było to od razu powiedzieć i wtedy moje „produkowanie się” i „nakręcanie” byłoby zbędne.
[Myślę ,że temat został wyczerpany. Obecnie już wiem ,że podrywanie żony któregokolwiek z uczestników forum może być dla mnie niebezpieczne w przełożeniu na pisanie na forum]