Forum - BOKSER.ORG
Gladiatorzy Feliksa Stamma na ringach zawodowych. - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Bokserzy (/forum-14.html)
+--- Wątek: Gladiatorzy Feliksa Stamma na ringach zawodowych. (/thread-873.html)Gladiatorzy Feliksa Stamma na ringach zawodowych. - Pakman - 06-01-2013 03:47 PM

Lata 1960-1980 to złoty czas polskiego boksu amatorskiego. Najbardziej pamiętne były Igrzyska Olimpijskie w Tokio, kiedy to jednego wieczoru po kolei złote medale zdobywali Józef Grudzień, Jerzy Kulej i Marian Kasprzyk. Z każdej wielkiej imprezy przywozilismy po kilka złotych medali. Niestety panujący ustrój nie pozwalał im na podpiasanie zawodowego kontraktu. Jak uważacie ? Czy podopieczni Feliksa Stamma zdominowaliby ringi zawodowe, czy może podzieliliby los Audleya Harrisona ?


RE: Gladiatorzy Feliksa Stamma na ringach zawodowych. - Adammobp - 06-01-2013 09:05 PM

Ciężko tu gdybać jakby się to potoczyło. Jakbyśmy mieli 2-3 dobrych amatorów w tamtych latach, to można by mówić, że kariery na ringach zawodowych by raczej nie zrobili.

Ale ta masa medalistów igrzysk, ME, potem także MŚ - od cholery i ciut ciut dobrych, bardzo dobrych i genialnych zawodników - gdybyśmy byli po innej stronie żelaznej kurtyny to moim zdaniem pewne byłoby, że dziś nie byłoby sytuacji, iż polskich zawodowych mistrzów świata liczymy na palcach jednej ręki, a dwie ręce to byłoby za mało.

Polacy to twarda nacja, do boksu się nadająca. Tylko trzeba odpowiedniego ukierunkowania, no a dziś także inwestowania sporej kasy.

Chyba każdy fan boksu i piłki nożnej obecnego młodego pokolenia czasem miewa momenty żalu, że nie urodził się trochę wcześniej, w czasach PRL, by przeżyć te piękne sukcesy sportowe Polaków z Polski Ludowej Big Grin (oczywiście sport nie może przesłonić wszystkiego, bo wiadomo, że system polityczny tamtych czasów był zbrodniczy).