Forum - BOKSER.ORG
Głowacki - Własow (10.11.2018) - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Nadchodzące pojedynki (gale) (/forum-19.html)
+--- Wątek: Głowacki - Własow (10.11.2018) (/thread-9999.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Głowacki - Własow (10.11.2018) - Gogolius - 26-09-2018 06:47 PM

W Chicago 10 listopada dojdzie do walki Krzysztofa Głowackiego z Maksimem Własowem. Będzie to ćwierćfinał turnieju WBSS w kategorii cruiser.
W drugim ćwierćfinale na tej samej gali spotka się Briedis z Gevorem.

Nie wiem która walka będzie main eventem, ale jako że Głowacki nas chyba najbardziej interesuje to on siedzi w nazwie tematu, zakładam też że prędzej Polak na gali w Chicago będzie głównym daniem, a nie pojedynek Briedisa z Gevorem.


RE: Głowacki - Własow (10.11.2018) - fext - 27-09-2018 09:28 AM

Walka ciekawa, niestety sądzę, że Głowacki w obecnej formie "psychofizycznej" ją przegra. Własow jest pięściarzem dobrze wyszkolonym technicznie i z pewnością będzie też świetnie przygotowany fizycznie/kondycyjnie oraz mentalnie. Czego nie da się powiedzieć o Polaku. Niestety, w zawodowym sporcie nie ma taryfy ulgowej. Albo dupy i imprezki, albo sukcesy. Przekonały się o tym już całe rzesze sportowców, w tym pięściarze, którzy przekonywali się boleśnie, bo obrywanie po łbie boli.

W żadnym wypadku nie chcę tu występować w roli jakiegoś "strażnika moralności" i pozaringowe życie bokserów obchodzi mnie jedynie w takim zakresie, w jakim wpływa ono na ich ringową postawę. Na Głowackiego wpływa źle, co widać po poziomie toczonych przez niego walk. Niestety, żeby trenować i walczyć na najwyższym poziomie (a taki właśnie poziom reprezentuje Własow) trzeba mieć czystą głowę i mocne zaplecze emocjonalne, umożliwiające skupienie się wyłącznie na swojej pracy. Jeśli tego brak, przegrywa się walki. O czym przekonał się nawet taki mistrz jak Władek Kliczko podczas walki z Furym.

Nie wnikając w szczegóły, w prywatnym życiu Główki panuje pierdolnik. Oczywiście pięściarz na razie nie może się równać z guru tej "dyscypliny", czyli Włodarczykiem, mimo to obecna sytuacja wystarczy, żeby walk na najwyższym poziomie nie wygrywać. Reasumując - Własow go wypyka i tyle z tego będzie. Szkoda, bo Krzysiek to wielki talent i sympatyczny facet, ale życie potoczyło się tak, jak się potoczyło. Być może Masternak da walkę życia, dzięki czemu Polacy nie będą stanowić jedynie tła dla całego turnieju.


RE: Głowacki - Własow (10.11.2018) - Hugo - 27-09-2018 09:57 AM

Do tego po stronie Własowa przewaga warunków fizycznych i korzystny układ stylów. Można tylko liczyć na jakiś lucky punch, tym bardziej, że szczęka Własowa jest lekko niepewna.


RE: Głowacki - Własow (10.11.2018) - Martin - 27-09-2018 04:58 PM

Niesamowicie ciężka przeprawa przed Krzyśkiem ale uważam, że ma szansę to wygrać. Własow to doświadczony bokser, ale nikogo wielkiego w swojej karierze de facto nie pobił. Na punkty łatwo nie będzie ale jest spora szansa na nokaut tylko trzeba odpowiednio przycelować.
Podstawową sprawą będzie jednak dyspozycja Główki a nie Własowa. Krzysiek ma większy potencjał i jeśli złapie formę to powinien sobie poradzić z solidnym ale nie wybitnym przeciwnikiem.


RE: Głowacki - Własow (10.11.2018) - Martin - 02-11-2018 10:26 AM

Rada delegatów na odbywający się w Panamie kongres federacji WBO przegłosowała decyzję o usankcjonowaniu pojedynku Krzysztofa Głowackiego (30-1, 19 KO) z Maksimem Własowem (42-2, 25 KO) jako walki o tymczasowe mistrzostwo świata kategorii junior ciężkiej.

Głowacki i Własow skrzyżują rękawice 10 listopada na gali w Chicago. Polsko-rosyjska konfrontacja będzie ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series.
http://www.ringpolska.pl/krzysztof-glowacki/62076-glowacki-wlasow-o-tymczasowe-mistrzostwo-swiata-wbo

Stawka pojedynku jest naprawdę wysoka, odpadł już "planowo" Masternak, oby Głowacki zwyciężył i szedł dalej.


RE: Głowacki - Własow (10.11.2018) - Hugo - 08-11-2018 01:26 PM

Wytypowanie prawidłowego wyniku tej walki jest naprawdę trudne. Teoretycznie bardzo dużo przemawia za Własowem: warunki fizyczne, technika, forma prezentowana w ostatnich walkach. Jednak Rosjanin ma też 2 poważne wady. Po pierwsze, niezbyt pewną szczękę (leżał z Czachijewem i Siłłachem), a po drugie nieumiejętność walki w półdystansie, a zwłaszcza przy linach. Przypominam sobie jego walkę (chyba z Donfackiem, ale pewien nie jestem), w której rzucił się dobijać przy linach zamroczonego rywala i zrobił to tak nieporadnie, że po chwili sam znalazł się w zagrożeniu nokdaunem. Głowacki w formie z Hucka/Cunninghama/Usyka będzie w stanie złapać go mocnym ciosem i znokautować. Tylko czy on będzie w takiej dyspozycji? Po Usyku boksował na 40% swoich możliwości.


RE: Głowacki - Własow (10.11.2018) - Gogolius - 09-11-2018 10:28 AM

Głowacki zapowiada formę życia, a ja mu kurde wierzę. Tak jak prognozowałem ciężką przeprawę Masternaka tak podtrzymuję swoje zdanie odnośnie pojedynku "Główki" - w dobrej formie, silniejszy, z mocnym ciosem, zagoni Własowa i upoluje go awansując do półfinału.
Im lepsza walka tym lepszy Głowacki. Od Usyka po prostu był słabszy, ale cała reszta spokojnie jest w jego zasięgu, a jakiś Własow nie jest w stanie go wypykać.


RE: Głowacki - Własow (10.11.2018) - Hugo - 09-11-2018 05:31 PM

W kogoś trzeba wierzyć, a wielkiego wyboru w polskim boksie nie ma. Sulęcki, Kownacki, Stępień, może Cieślak i finito. Nie wiadomo przy tym, czy i kiedy dostaną jakąś szansę. No więc skoro Głowacki walczy jutro i o dużą stawkę, to wręcz z patriotyzmu wypada liczyć na jego wygraną. Własow to jest rywal dobrej klasy, solidny, ale do przejścia. Podobnie zresztą, jak wszyscy pozostali w drugiej edycji WBSS w cruiser.


RE: Głowacki - Własow (10.11.2018) - kubala1122331 - 10-11-2018 07:13 PM

Wszystko zależy od Głowackiego. Całościowo jest poziom od Własowa. Wróci do swoich najlepszych czasów, wygra relatywnie pewnie. Zawalczy, jak z Rabczenką nie ma najmniejszych szans. Ale myślę, że mobilizacja inna, przygotowanie inne, więc obstawiam wygraną Głowackiego przez KO.

Natomiast Briedis - Gevor do odbębnienia. Łotysz zdecydowanym faworytem, choć niekoniecznie musi wygrać przed czasem.


RE: Głowacki - Własow (10.11.2018) - Franz - 11-11-2018 01:55 AM

Panowie, gdzie to oglądać? Bo już zgłupiałem.