Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze walki w historii
03-11-2014, 08:53 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2014 08:54 PM przez Tar-Ellendil.)
Post: #21
RE: Najlepsze walki w historii
Ostatnio sobie obejrzałem Hamed vs Kelley i jest to jedna z najlepszych krótkich walk jakie widziałem.



Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 09:07 PM
Post: #22
RE: Najlepsze walki w historii
Bardzo dobra walka, nie pamiętam już ile tam było nokadaunów, ale na pewno 4, lub 5, a może nawet więcej. Jak dla mnie pojedynek pokazujący, że Hamedowi daleko było do najwyższego poziomu, co zresztą potwierdziła walka z Barrerą, który zabrał "księcia" do szkoły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 09:18 PM
Post: #23
RE: Najlepsze walki w historii
Dla mnie najbardziej emocjonująca walka to trzeci pojedynek Joe Frazier vs. Muhammad Ali: http://www.youtube.com/watch?v=ahEjU-BFS8c

Naprawdę nie wiem, jak oni takiej kondycji się dorobili. Zabójcze tempo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 09:39 PM
Post: #24
RE: Najlepsze walki w historii
Hamed walczył bez gardy to niedziwne, że leciał na deski.

A z Barrerą był bez formy i polował na jeden cios. Gdyby był lepiej przygotowany fizycznie i taktycznie to Barrera był do przejścia bo to nie jest taki kozak jak Floyd czy Pacquiao, którzy są na wyższym poziomie niż Hamed czy Trio z Mexico.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 10:23 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2014 10:27 PM przez redd.)
Post: #25
RE: Najlepsze walki w historii
Z Barrerą nie był bez formy, bez problemów boksował cały dystans i nie widziałem u niego jakiegoś regresu szybkościowo - siłowego. Tutaj jest jeden klucz wyjaśniający całą "zagadkę" tej walki. Po prostu Hamed dostał rywala klasy p4p, z którym wcześniej się nie mierzył. I na tle takiego przeciwnika wypadł bardzo przeciętnie, został przeszkolony i nie pokazał nic poza głupimi minami. Bo nagle jego rywal okazał się twardy, bardzo dobry technicznie, z żelazną psychiką i taktyką na walkę. To było za dużo dla Hameda, który po prostu nie miał argumentów na Meksykanina. Hamed to nie był żaden geniusz, tylko bardzo dobry bokser o mega efekciarskim stylu walki i efekciarskiej otoczce okoloringowej. Często tacy pięściarze są przereklamowani i bo ich efekciarstwo jest utożsamiane przez kibiców z klasą sportową. Z Hamedem dokładnie tak było. Wyszedł do rywala klasy p4p i nagle wielce się zdziwił, że pajacują zbiera soczyście na twarz, a przy tym rywala trudniej jest trafić niż poprzednich. Nagle wszyscy się zdziwili co się stało, że wielki Hamed przegrał? A nic się nie stało, tylko dobitniej zostało ukazane to co właśnie w walce z Kellym. Barrera, czy Morales przejeżdżali się po Amerykaninie, a Hamed toczył z nim wojnę na śmierć i życie. Zresztą często tak bywa, że bokserzy, którzy wyglądają super na tle średnich rywali, gdy wskakują na wyższy poziom nie wyglądają już tak efektownie, bo rywale im po prostu na wiele mniej pozwalają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2014, 10:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2014 10:27 PM przez Gogolius.)
Post: #26
RE: Najlepsze walki w historii
Hah, Hamed i te jego uniki, a tu rywal do tej szczęki dostał więc łatwiej było przewrócić.
W sumie na sucho można rzec: Hamed wygrał przez nokaut w 4. rundzie trzykrotnie posyłając rywala na deski. Big Grin

Swoją drogą, Hamed jest jednym z rywali Michalczewskiego w głosowaniu na kolejnych członków hall of fame (jest tam jeszcze Bowe i paru innych kozaków).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2014, 02:27 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2014 03:24 PM przez Tar-Ellendil.)
Post: #27
RE: Najlepsze walki w historii
Może wejść trzech jak dobrze wiem to dałbym Głos na Hameda i Bowe i nie wiem kto jeszcze jest dostępny.

Jak sobie obejrzałem teraz Hamed vs Barrera to dalej twierdze, że to Barrera to bokser tego samego kalibru tylko z lepszą taktyką i chłodną głową i najważniejsze trzymał garde.

Gdyby Hamed walczył tamtego dnia na Floyda to byłby nokaut bo tyle czystych ciosów dostał i nie padł to nie wiem czy jest taki twardy czy Barrera nie potrafił go naruszyć. Barrera dał lekcję boksu Hamedowi, a potem sam dostał taką od Pacquiao i za to kocham boks, zawsze znajdzie się lepszy.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 04:52 PM
Post: #28
RE: Najlepsze walki w historii
Ward - Gatti I, II, III, - po prostu wojny.
Gołota - Bowe - I i II - ze względu na sentyment ale też niezłą jatkę no i kontrowersje.
Ali - Foreman - klasyk ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2015, 08:12 PM
Post: #29
RE: Najlepsze walki w historii
(28-08-2015 04:52 PM)born2kill napisał(a):  Gołota - Bowe - I i II - ze względu na sentyment ale też niezłą jatkę no i kontrowersje.

Pomijając sentyment, to te walki były po prostu świetne. Głównie nimi Andrzej zaraził swoją osobą tylu Polaków. Tak jak teraz sobie myślę co by było, gdyby Gołota ich nie stoczył... Pewnie byłby ot takim drugim Saletom w naszych oczach. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-09-2015, 06:28 PM
Post: #30
RE: Najlepsze walki w historii
(28-08-2015 08:12 PM)BOKS napisał(a):  Pomijając sentyment, to te walki były po prostu świetne. Głównie nimi Andrzej zaraził swoją osobą tylu Polaków. Tak jak teraz sobie myślę co by było, gdyby Gołota ich nie stoczył... Pewnie byłby ot takim drugim Saletom w naszych oczach. Tongue

Racja, nie tylko sentyment ale tez genialna, pełna emocji walka. Swoją drogą, do dziś zachodzę w głowę czy to ustawka mafii (tudzież innych organizacji pozarządowychTongue), słaba psychika Andrew, czy też może brak kończącego uderzenia i desperacja, doprowadziły go wtedy do porażki. Przeciez rozbijał Bowe'a okrutnie, wystarczyło, jeśli nie znokautować, to dotrwać do końca i spokojnie zainkasować zwycięstwo przez UD. Cóż, pewnie nigdy się nie dowiemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości