Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy krótkometrażowe
17-11-2014, 07:36 PM
Post: #1
Filmy krótkometrażowe
More - Mark Osborne

Jedna z tych krótkometrażówek, która wbiła mnie w ziemię. Wiem, że klimat może nie każdemu się podobać, mnie jednak spodobał się bardzo. Smile

Do tego ta muzyka w tle New Order - Elegia. Wink

http://video.anyfiles.pl/More+-+Mark+Osb...deo/122600

Jak się Wam podobał? Dla wielu może być zbyt pesymistyczny. A Wy znacie może jakieś fajne filmy krótkometrażowe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 08:10 PM
Post: #2
RE: Filmy krótkometrażowe
The Maker:





Fajna muzyczka. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 08:39 PM
Post: #3
Bug RE: Filmy krótkometrażowe
The Smile Man z Willemem Dafoe. Polecam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2016, 09:24 PM
Post: #4
RE: Filmy krótkometrażowe
LOST


Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2016, 08:01 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2016 08:02 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #5
RE: Filmy krótkometrażowe
Nietypowe anime bo o tematyce chrześcijańskiej.

My last day:



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2017, 12:16 PM
Post: #6
RE: Filmy krótkometrażowe
Serce w rozterce:





Trochę podobne do "More".

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2018, 11:51 AM
Post: #7
RE: Filmy krótkometrażowe
Polecam film Manna Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2018, 12:24 PM
Post: #8
RE: Filmy krótkometrażowe
Coraz lepsze robią te filmy krótkometrażowe. Na to jest jakaś specjalna kategoria oskarowa tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2018, 01:07 PM
Post: #9
RE: Filmy krótkometrażowe
Tak, są dwie kategorie z krótkometrażówkami: krótkometrażowe filmy animowane i krótkometrażowe filmy dokumentalne. W pierwszej kategorii wygrał film Kobe Bryanta "Dear Basketball", moim zdaniem był najsłabszy z nominowanej piątki, no ale stały za nim największe pieniądze... Można go zobaczyć tutaj:




Ogólnie stawka nie była jakaś bardzo mocna w tym roku, ale ten film najbardziej mi się podobał:
https://www.watchcartoononline.io/revolt...s-part-one

Jeśli chodzi o dokumenty krótkometrażowe, w Polsce można zobaczyć chyba tylko "Heroine". Jest na Netflixie.

Ostatnio trochę wkręciłem się w krótkometrażowki, sam jestem trochę zdziwiony. Widziałem wiele takich, z którymi te nominowane w tym roku nie mają prawa się równać. Jednym z nich jest "More", które polecał nasz były kolega @wilczek. Na mnie największe wrażenie zrobiły dwie:
- Dom z małych kostek - całe życie zawarte w 12 minutach...




- Ojciec i córka




Filmy aktorskie krótkometrażowe to zupełnie inna rzecz. W Polsce kręci się ich całe mnóstwo, jednak zazwyczaj robią to amatorzy np. w ramach szkoły filmowej. Na kanale poniżej można znalezć kilka przykładów. Nie widziałem jeszcze wszystkich, ale większość naprawdę może się podobać. Na mnie wrażenie zrobił film "Czułość", gdyby zainwestować w ten pomysł większe pieniądze, mógłby powstać ciekawy długi metraż.
https://www.youtube.com/channel/UChHGCz9...F1j59mxRhQ

Fajne wrażenie zrobił na mnie krótki metraż z 1966 roku z niezapomnianym Zdzisławem Maklakiewiczem w roli głównej.




Film poniżej nie zbiera akurat zbyt wysokich ocen, ale mnie się w sumie podobał, mimo całej swojej głupoty.
https://www.youtube.com/watch?v=0PGk07q1Pvs

Krótkie metraże robią też najbardziej znani reżyserzy, często nawet od nich zaczynają swoje kariery. Zachowały się dwa takie filmy Christophera Nolana. Tutaj jeden z nich, ten, moim zdaniem, ciekawszy.




Tutaj można zobaczyć eksperymentalny krótki metraż genialnego Inarritu, ale nie polecam, mnie się zupełnie nie spodobał:




Kolejnym przykładem jest Andriej Zwiagincew, którego ostatnio strasznie męczę, bo to nietuzinkowy reżyser.
- Tajemnica (jedyna wersja z polskimi napisami)




- Apocrypha




Oba naprawdę warto zobaczyć, ten drugi to jak dla mnie emocjonalna bomba. Mały minus, że nie ma wersji po polsku, a ciężko zrozumieć poezję po angielsku, ale każdy kto będzie chciał znajdzie bez problemu cytowany wiersz w wersji polskiej i zrozumie ten film Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2018, 10:10 AM
Post: #10
RE: Filmy krótkometrażowe
Dzięki za filmy Smile zapiszę sobie link i wieczorem obejrzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości