Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypadek na treningu
29-02-2016, 11:33 AM
Post: #1
Wypadek na treningu
Witajcie,

niestety parę tygodni temu nabawiłem się nie fajnej kontuzji. I chciałbym się dowiedzieć skąd ściągacie odszkodowanie za takie typu wypadki. Do czego mam prawo się ubiegać ? Wyczytałem gdzie nie gdzie, że za takie wypadki można się ubiegać o większe sumy i o coś takiego jak zadośćuczynienie ? Co o tym sądzicie ?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2016, 07:06 PM
Post: #2
RE: Wypadek na treningu
Sądzę, że musisz obejść się smakiem. Jeżeli trenowałeś w jakimś klubie, to podpadasz pod tak zwane "ryzyko sportowe", w związku z którym odszkodowanie nie przysługuje. Chyba że jesteś trenerem zatrudnionym na umowę o pracę, wtedy możesz uderzyć do ZUS-u, który zbada stopień uszczerbku na zdrowiu i przydzieli symboliczne pięć stów. Jak dobrze pójdzie. Jeśli nie miałeś wykupionej odrębnej polisy, obejmującej takie zdarzenia, to możesz liczyć jedynie na figę z makiem. Albo ZUS-owską rentę inwalidzką, przy założeniu, że urwało ci nogę. Albo rękę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2016, 07:35 PM
Post: #3
RE: Wypadek na treningu
Za złamanie obojczyka i chodzenie przez miesiąc w zbroi z gipsu dostaje się mniej niż 200 zł, więc jeżeli nie masz jakiegoś mega dodatkowego ubezpieczenia to szkoda czasu. W podstawowym ubezpieczniu to chyba nawet ubezpieczenie na życie opiewa na 9 tysięcy, więc nie wiem o jaką większą sumę Ty chcesz się ubiegać z jakąś kontuzją.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości