Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broń - dyskusja ogólna
07-12-2016, 02:05 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2016 02:13 AM przez Joker.)
Post: #21
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
http://www.uwazamrze.pl/artykul/1037899/...la-kazdego

Litwa jaka roznica jak będę chciał kogoś zabić to mu zajęte sikiera w głowę.Nie wiem o co ten strach,srodowiska lewicowe (lewackie kurwy-przyp red.)ss najbardziej przeciwne wolnemu dostępowi do broni za to są za wpuszczenie tysięcy sztuk bydła które nie legalnie spokojnie da radę załatwić sobie broń palna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 02:31 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2016 02:34 AM przez Wietnam.)
Post: #22
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(07-12-2016 01:57 AM)Metzger napisał(a):  
(07-12-2016 01:35 AM)Wietnam napisał(a):  Broń w ręce cywila psychopaty też zmniejsza przestępczość ?
Psychopata nie powinien dostać pozwolenia.

(07-12-2016 01:35 AM)Wietnam napisał(a):  Broń uczy odpowiedzialności .. a nie odpowiedzialności to przypadkiem nie uczy ?
Niby dlaczego?

Tak psychopata nie powinien dostać pozwolenia na broń zgadza się,
lecz świrem można się stać zawsze , jestem mocherowym beretem
słucham radia Maryja, dostaje broń, lecz trzy dni później dostaje
od czegoś pierdolca. i idę sobie postrzelać dajmy na to w te radio Wink ...

Z bronią można być odpowiedzialnym, a co się dzieje jak używa się tej broni
do czegoś innego niż ochrona, czy to nie jest nie odpowiedzialność?
chcesz sobie postrzelać do puszki po piwie z lidla, a trafiasz w psa
czy człowieka.

..Zaprawdę pisze wam,! nie jest odważny człowiek uzbrojony lecz
ten który tego uzbrojenia nie pośiada...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 10:12 AM
Post: #23
Bug RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(07-12-2016 02:31 AM)Wietnam napisał(a):  Tak psychopata nie powinien dostać pozwolenia na broń zgadza się,
lecz świrem można się stać zawsze , jestem mocherowym beretem
słucham radia Maryja, dostaje broń, lecz trzy dni później dostaje
od czegoś pierdolca. i idę sobie postrzelać dajmy na to w te radio Wink ...
Psycholem nie staje się z dnia na dzień. Środowisko powinno takie coś zauważyć i zawiadomić odpowiednie służby. Poza tym ile jest tych psycholi w Europie?

(07-12-2016 02:31 AM)Wietnam napisał(a):  Z bronią można być odpowiedzialnym, a co się dzieje jak używa się tej broni
do czegoś innego niż ochrona, czy to nie jest nie odpowiedzialność?
chcesz sobie postrzelać do puszki po piwie z lidla, a trafiasz w psa
czy człowieka.
Takie rzeczy należy robić w przeznaczonych do tego miejscach pod rygorem mandatu i/lub zabrania/zawieszenia pozwolenia.

Z drugiej strony ludzie, którzy nie mają broni, ale wiedzą, że ma ją ktoś obok, też zwykle zaczynają zachowywać się bardziej odpowiedzialnie.

(07-12-2016 02:31 AM)Wietnam napisał(a):  ..Zaprawdę pisze wam,! nie jest odważny człowiek uzbrojony lecz
ten który tego uzbrojenia nie pośiada...
Ale ja nie chcę być odważny. Ja chce być spokojny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 02:53 PM
Post: #24
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(07-12-2016 02:31 AM)Wietnam napisał(a):  ..Zaprawdę pisze wam,! nie jest odważny człowiek uzbrojony lecz
ten który tego uzbrojenia nie pośiada...

Dokładnie tak jest. Poczucie bezpieczeństwa bądź brak tego poczucia bezpieczeństwa wynosi się z domu. Jeżeli człowiek nie ma wewnątrz siebie spokoju to nic mu nie pomoże, choćby nosił przy sobie cały arsenał broni. Wink Wtedy bardziej potrzebna jest jakaś terapia połączona z relaksacją niż broń, której i tak w przypadku zagrożenia większość z ludzi nie będzie w stanie użyć. Ponieważ ludzie, o ile nie są skrajną patologią to mają problemy z zabijaniem innych. Przykład z wojny secesyjnej gdzie ludzie stojąc naprzeciw siebie, strzelali w niebo zamiast w wroga. Dlatego w zawodowym wojsku uczy się zabijania poprzez strzelanie tarcz w kształcie ludzi, aby wyeliminować ten naturalny ludzki odruch i uczynić z nich skutecznych zabójców.

Zdaję sobie również sprawę, że tu żadne argumenty nie pomogą, gdy komuś brak poczucia bezpieczeństwa a do tego bardzo często "myśli emocjami".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 03:32 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2016 03:36 PM przez Metzger.)
Post: #25
Bug RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
Sęk w tym, że samo poczucie bezpieczeństwa, to za mało. Potrzebne jest jeszcze realne bezpieczeństwo. A im więcej broni w społeczeństwie, tym mniej potrzeb jej użycia.

Inna rzecz, że kwestie bezpieczeństwa to tylko jeden z argumentów. Ważniejszym moim zdaniem jest elementarna wolność wyboru. Zwłaszcza w czasach kiedy władze próbują kontrolować totalnie wszystko, kiedy każdy aspekt życia poddawany jest prawnej regulacji. W takim świecie broń stanowiłaby pewne minimum, które zmusiłoby władze do liczenia się ze społeczeństwem. Polacy dali sobie wmówić, że nie potrzebują broni, a nawet że nie zasługują na nią. Co pozwolą sobie wmówić w dalszej kolejności?

PS Polska obiektywnie należy do najbezpieczniejszych państw Europy. Ja się czuję bardzo bezpiecznie. Ale nie chcę liberalizacji dostępu do broni po to, by ludzie nosili ją przy sobie, tylko po to, aby Polacy przestali być tępymi cielętami (jakimi w większości są).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 03:41 PM
Post: #26
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
To czy ktoś się będzie z kimś liczył to jest to kwestia wychowania. Nie znam kraju w którym ludzie wymusiliby na władzy posłuszeństwo przy pomocy broni. Co najwyżej mogłoby dojść do obalenia jednej i zastąpienia jej drugą ale jak ktoś zna historię to wie, że patologia nie jest w stanie rządzić lepiej niż ci, którzy stworzyli taką patologię.

Moim zdaniem lepiej od dzieciństwa zaszczepiać ludziom miłość i szacunek do siebie nawzajem niż od maleńkości zakodowywać w nich darwinizm społeczny, że liczą się tylko argumenty siłowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 04:34 PM
Post: #27
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
[Obrazek: e6da78554c21f751b76a781e82b01f055df0e92c...a2e0_1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 08:45 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2016 08:52 PM przez RSC-2.)
Post: #28
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
Ja nie nie czuję się obrażony i nie zauważyłem ,aby mnie ktokolwiek obrażał.
Interwencja Gogoliusa jest tu zbyteczna.
Po poza tym.
Jak to ja nie odnoszę się do Twoich wpisów?
Ja właśnie odniosłem się do tego co Ty napisałeś.
Natomiast Wietnam zadaje pytanie w czym ta broń miałaby nam pomóc.
Ręce opadają jeżeli ktoś zadaje takie pytanie.
A ja zadaje w takim razie inne pytanie.
Ile pokoleń musi w Polsce wymrzeć ,aby lewackie poglądy z okresu PRL wyssane z mlekiem matki przez następne pokolenia ,zanikły i przestały być w Polsce postrzegane jako obowiązujący standard.
Jeżeli ktoś nie wie jakie korzyści wynikają z powszechnego dostępu do broni palnej to nic tylko „palnąć sobie w łeb”
Lewackie poglądy zrobiły takie spustoszenie w polskich głowach .że można nimi manipulować wciskając im lewacką propagandę do woli.
Po niektórych wpisach powyżej widać ,że osobniki są nie do odratowania.

@Gogolius
Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę przesłać Ci ten tekst na priv.

Tutaj mógłbym go zamieścić tylko wtedy gdyby ktoś dokonywał po mnie krótkich wpisów bo musiałbym ten tekst podzielić na części.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 09:38 PM
Post: #29
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
Rsc2
Wiem kolego,Tobie ktoś by zrobił obarzana na czole a Ty byś się nie przejął,w końcu to Internet.Ja mogę coś skrobnąć po każdej części,tylko pytanie kiedy to będziesz wrzucal?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2016, 10:00 PM
Post: #30
Bug RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(07-12-2016 03:41 PM)Wilczekstepowy napisał(a):  Nie znam kraju w którym ludzie wymusiliby na władzy posłuszeństwo przy pomocy broni.
Bo wcale nie o to chodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości