Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
31-03-2012, 08:59 AM
Post: #1
Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
Z ukraińskiej wersji Wikipedii oraz kilku innych ukraińskich i rosyjskich źródeł zaczerpnąłem garść informacji dotyczących braci Kliczko, które nie są znane szerokiemu ogółowi kibiców boksu, a zapewne zainteresują użytkowników forum.

1. Ukraińskie brzmienie imion i nazwisk znakomitych bokserów to Witalij i Wołodymyr Kłyczko. Kłyczkowie to stary kozacki ród z Kijowszczyzny. A więc do braci dosłownie pasują słowa refrenu ukraińskiego hymnu "I pokażem, szczo my bratja kozaćkogo rodu".

2. Pseudonimy ringowe braci to po ukraińsku "Doktor Zaliznyj Kułak" i "Doktor Stalewyj Mołot".

3. Babcia ze strony ojca Tamara z domu Etinzon była pochodzenia żydowskiego. Cała jej rodzina zginęła z rąk hitlerowców. Ją samą mąż Rodion Kłyczko przechował cały okres niemieckiej okupacji w piwnicy.

4. Niedawno zmarły ojciec braci Władimir Rodionowicz Kliczko był zawodowym wojskowym, który w ZSRR dosłużył się stopnia pułkownika, a już za niepodległej Ukrainy - generała. Był attache wojskowym Ukrainy w Niemczech i w siedzibie NATO.

5. W związku ze służbą wojskową ojca rodzina Kliczków często zmieniała miejsce zamieszkania. Dlatego Witalij urodził się w Kirgistanie, a Władimir w Kazachstanie. Przez kilka lat rodzina Kliczków mieszkała na terenie Czechosłowacji.

6. Kliczkowie mają jeszcze trzeciego brata o imieniu Gennadij. Nie udało mi się jednak odnaleźć żadnych informacji na jego temat.

7. Witalij Kliczko jako bokser nigdy nie był znokautowany, ani liczony po ciosie. Jako kickbokser przegrał jeden raz przez nokaut po ciosie nogą otrzymanym od Anglika Pele Reida.

8. W 1996 roku bracia otrzymali propozycję zmiany obywatelstwa na niemieckie i występowania pod zmienionymi nazwiskami jako Willy Klitschmann (Witalij) i Walter Klitschmann (Władimir). Propozycja nie została przez nich przyjęta.

9. Bracia Kliczko władają językami: rosyjskim (pierwszy język wyniesiony z domu rodzinnego, co świadczy o zrusyfikowaniu rodziny), ukraińskim (nauczony w późniejszym czasie), niemieckim i angielskim. Oprócz tego Witalij deklaruje znajomość języka polskiego.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 10:00 AM
Post: #2
RE: Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
Czytam, czytam, nuda, nuda, wszystko wiem a tu nagle TRZECI BRAT !!! Nigdy, przenigdy o tym nie wiedziałem, nie słyszałem i nie przypuszczałbym tego faktu. Czy to na 100% prawdziwa informacja??!!

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 10:14 AM
Post: #3
RE: Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
@Jerome

Ostatnia na ringpolska albo bokser.org był news, w którym bracia wypowiadali się, że mają trzeciego brata, ale go ukrywają.

PS. Co do 9 punktu to Witalij tylko rozumie po Polsku, ale z mówieniem już gorzej. Ponoć Władimir biegle włada językiem polskim....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 10:32 AM
Post: #4
RE: Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
Informacja o trzecim bracie Gennadiju pochodzi z rosyjskojęzycznej Wikipedii - hasło "Bracia Kliczko". Można się tam dostać w następujący sposób: wejść na polską Wikipedię - Witalij Kliczko, przejść na to samo hasło w języku rosyjskim, na dole jest link do hasła : Bracia Kliczko.

Żadne inne źródła (np. ukraińska Wikipedia ) o trzecim bracie nie wspominają.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 11:11 AM
Post: #5
RE: Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
Wybaczcie, że daje link do konkurencji, ale na bokser.org takiej informacji nie znalazłem. http://www.ringpolska.pl/boks-na-swiecie...o-ukrywamy

Brzmi to jak ironia, ale jak widać była to szczera prawda. Być może trzeci brat został stworzony w jakimś laboratorium połączony z komórek Witalija i Władimira. Tak powstanie bokser doskonały. Era braci Kliczko nie skończy się po odejściu Witalija i Władimira. A tak na poważnie to na prawdę wielka ciekawostka. Kim jest trzeci brat? dlaczego go ukrywają ?? w filmie ''Klitschko'' nie było mowy o trzecim bracie. Na prawdę fascynujące.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 11:40 AM
Post: #6
RE: Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
Siłą rzeczy nasuwają się następujące przypuszczenia:

a) trzeci brat jest bratem przyrodnim pochodzącym z pozamałżeńskiego związku ojca lub matki
b) trzeci brat dopuścił się poważnego przestępstwa i odsiaduje wieloletni wyrok w więzieniu
c) trzeci brat jest mocno upośledzony fizycznie lub psychicznie. Taka wersja (nie przyznawanie się do brata kaleki) stawiałaby jednak Witalija i Władimira w bardzo złym świetle.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 11:50 AM
Post: #7
RE: Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
@Hugo

A może rzeczywiście został stworzony z połączenia komórek Witalija i Władimira? punkt b raczej odpada skoro ma 1,5 m wzrostu nie jest jeszcze pełnoletni. Punkt c także mało prawdopodobny tak jak napisałeś. Chyba najbardziej prawdopodobną wersją jest wersja a choć i ta nie jest zbyt pewna. Zastanawia mnie cały czas dlaczego w filmie ''Klitschko'' nie było nawet wzmianki o trzecim bracie? może ten ''trzeci'' brat nie jest osobą fizyczną. Wielka zagadka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 12:33 PM
Post: #8
RE: Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
A może "trzeci brat", Giennadij to owoc związku ojca Kliczków z inną kobietą, z Kazachstanu, noszący jej nazwisko (Gołowkin) i posiadający równie wielki talent do boksu, jak przyrodni bracia?Wink To by wiele tłumaczyło...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 12:52 PM
Post: #9
RE: Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
@Maynard

Gołowkin też przyszedł mi do głowy, zwłaszcza, że jego miejsce urodzenia (Karaganda) leży niedaleko miejsca urodzenia Władimira (Semipałatyńsk). Tylko, czy np. Witalij ma wielki talent do boksu? On jest po prostu siłaczem o wspaniałych warunkach fizycznych i myślę, że mógłby być championem w wielu sportach indywidualnych (wszystkie sporty walki, rzut dyskiem, pchnięcie kulą) i zespołowych (piłka ręczna, piłka wodna, rugby).

Swoją drogą, wczoraj, kiedy czytałem o Kliczkach bardziej zaciekawiły mnie ich kozacko-żydowskie korzenie, niż kwestia trzeciego brata.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2012, 01:03 PM
Post: #10
RE: Bracia Kliczko - kilka ciekawostek
Gołowkin odpada, ma 178 cm wzrostu. Witalij powiedział, że ich trzeci brat ma 150 cm.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości