Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muhammad Ali - Doug Jones (1963-03-13)
30-07-2013, 06:38 PM
Post: #7
RE: Muhammad Ali - Doug Jones (1963-03-13)
Ciekawi mnie to jak Ali zrobił taki progres do pojedynku z Listonem od walk z Cooperem, czy Jonesem? Zupełnie nie dziwi mnie też podejście dziennikarzy z tamtych czasów, którzy stawiali na zdecydowane zwycięstwo Sonnyego. Przecież to był potwór, który potrafił rzucić na deski lewym prostym. On był przecież o wiele groźniejszy niż Jones, czy Cooper. W tamtych walkach Ali nie wyglądał super, a jego szczęka wydawała się podejrzana.

Ciekawą kwestia jest kontuzja Listona, w której rundzie i czy w ogóle jej dozna (Bert Sugar podważał tę tezę)? Jak bardzo go ograniczała, itp, itd.

Tak poza tematem, to ilość mitów odnośnie drugiej walki Aliego z Listonem jest porażająca. Jakieś 3 lata temu na ESPN leciał cykl o Alim i jednego dnia pokazywano eksperta z tamtych lat, który mówił:
"Rozmawiałem z Listonem przed jego drugą walką z Alim, zapewniał mnie że jest w super formie, bardzo zmotywowany i wreszcie pokaże miejsce w szeregu temu głupkowi".
Na drugi dzień, w tym samym programie wypowiedział się inny ekspert z tamtych czasów na ten sam temat:
"Rozmawiałem z Listonem przed jego drugą walką z Alim. Powiedział mi, że wychodzi po wypłatę i nie obchodzi go wynik tej walki. Liston podłożył się".
Ten temat jest dosyć zawiły i niejasny, słyszałem nawet o legendach, które mówiły, że Sonny podłożył się, bo jacyś ludzie z ruchu czarnych muzułmanów grozili mu z trybun bronią. Nie wspominając już o historiach z ustawieniem walki przez mafię, itp, itd.

W każdym razie Liston był jednym z najbardziej zaszczutych mistrzów w historii. Jego niewielu szanowało (społeczeństwo idiotów). Nie zdziwiłbym się, gdyby po prostu odpuścił, bo miał dosyć nagonki na własną osobę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muhammad Ali - Doug Jones (1963-03-13) - redd - 30-07-2013 06:38 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości