Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyróżnienia miesięczne – Marzec
07-04-2012, 06:39 AM
Post: #5
RE: Wyróżnienia miesięczne – Marzec
@redd

Z tym Linaresem to jest zagadkowa historia. Ja sądzę, że mamy tu do czynienia bardziej z rozbiciem psychicznym, niż fizycznym. On walczył wspaniale przeciwko DeMarco i pechowo przegrał wygraną walkę w wyniku czego kompletnie siadła mu psychika. Szukałem jakiejś analogii i znalazłem dwie świeże w wadze ciężkiej. Jedna to Lachowicz, który bardzo dobrze powalczył z Heleniusem, ale ostatecznie przegrał przez dość ciężki nokaut. W kolejnej walce z Jenningsem był cieniem samego siebie. Jeszcze bardziej drastyczny jest przypadek angielskiego prospekta Toma Dallasa. Po porażce przez nokaut z Price'em miał bardzo długa przerwę, a potem przegrał z weteranem Skeltonem w kompromitujący sposób.

Jeszcze bardziej intrygujące są przypadki, kiedy gwałtowny spadek formy następuje bezpośrednio po efektownym zwycięstwie, czyli tak, jak u Proksy w pojedynku z Hope'em lub Maidany z Alexandrem. Chyba tylko psycholog potrafiłby to rozgryźć. Moja hipoteza jest taka, że jest to efekt zderzenia w ringu nadmiernego optymizmu i pewności siebie z zaskakująco dobrze walczącym rywalem, w wyniku czego do psychiki wkrada się zwątpienie paraliżujące wolę i umiejętności.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wyróżnienia miesięczne – Marzec - Hugo - 07-04-2012 06:39 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości