Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leo Santa Cruz vs Carl Frampton
22-07-2016, 10:45 AM
Post: #5
RE: Leo Santa Cruz vs Carl Frampton
Spodziewałem się, że będę odosobniony w swoich prognozach i nie dziwi mnie przeciwna opinia 3 znających się na boksie osób. Ja pozostanę jednak przy swoim i przytoczę jeszcze parę argumentów na rzecz Framptona.
1. Pozornie doświadczenie powinno zadziałać na korzyść Santa Cruza, który stoczył więcej walk. Jednak boksował prawie wyłącznie z Latynosami. Stephane Jamoye i schyłkowy Kiko Martinez, których pokonał, to klasyczni swarmerzy, a więc nietypowi przedstawiciele europejskiego boksu. Natomiast Frampton miał kilkakrotnie do czynienia z niezłej klasy Meksykanami (Hirales, Cazares, Avalos, Gonzalez Jr) i dobrze poznał ich sposób boksowania. To będzie dla niego handicap.
2. Jak słusznie zauważył Terminator Framptonowi najbliżej do boxera. Jest jednak nietypowym boxerem ze względu na kiepskie warunki fizyczne, które nadrabia szybkością i ruchliwością (podobnie, jak niegdyś Eddie Chambers w HW, a obecnie np. Felix Diaz w WW). W każdym razie element motoryki jest na pewno na korzyść Framptona. Czy zrównoważy to przewagę warunków fizycznych Santa Cruza, tego nie wiem.
3. Santa Cruz to boxer "meksykański", który wbrew warunkom fizycznym "lubi się pobić" w półdystansie, jak wszyscy zgodnie i słusznie podkreślacie. To zresztą naturalne, że boksując prawie wyłącznie ze swarmerami, wyrobił sobie taki nawyk . W tym właśnie widzę szansę dla Framptona, który potrafi doskonale przestawić się na styl sluggera polującego na silny cios. Nie wierzę, żeby Meksykanin zachował dyscyplinę taktyczną i boksował 12 rund na dystans (dla niego raczej korzystny). Prędzej, czy później pójdzie "na wojnę" i oberwie, bo Frampton bije mocniej.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Leo Santa Cruz vs Carl Frampton - Hugo - 21-07-2016, 03:12 PM
RE: Leo Santa Cruz vs Carl Frampton - Hugo - 22-07-2016 10:45 AM
RE: Leo Santa Cruz vs Carl Frampton - redd - 22-07-2016, 02:42 PM
RE: Leo Santa Cruz vs Carl Frampton - Wit - 28-07-2016, 07:28 PM
RE: Leo Santa Cruz vs Carl Frampton - Hugo - 31-07-2016, 04:54 AM
RE: Leo Santa Cruz vs Carl Frampton - Hugo - 31-07-2016, 10:35 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości