Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gala w Tampie 11.07.2015
12-07-2015, 12:23 PM
Post: #4
RE: Gala w Tampie 11.07.2015
Walka Thurmana z Collazo jest najlepszym przykładem, dlaczego boks (w ogóle sport) najlepiej smakuje na żywo. Piąta i szósta runda były naprawdę znakomite w wykonaniu Luisa, który trafiał bardzo mocnymi ciosami w korpus i widać było, że porządnie odczuwa te uderzenia Keith. Na żywo pewnie emocje byłyby wielkie i ta nutka niepewności jak to wytrzyma faworyt. Na powtórce jednak, znając wynik, zabawy nie ma. Co z tego, że fajnie walczy Luis, jeśli kibic na świadomość, że po następnej rundzie się podda Wink Thurman pokazał moim zdaniem sporą klasę i choć uważałem, że ta walka jest mu do niczego nie potrzebna, to okazała się fajnym wyzwaniem i jedną z trudniejszych potyczek Amerykanina, jakie widziałem. Collazo pokazał kawałek charakteru i fajnego boksu, może dawać jeszcze dobre pojedynki z czołówką półśredniej. Chyba wrócił do gry po deklasacji i klęsce z rąk Amira Khana. Dużo lepsze widowisko niż się spodziewałem

Bardziej niż na walkę wieczoru czekałem na starcie Harrisona z Nelsonem i się nie zawiodłem. Taki boks lubię najbardziej, bez wielkich fajerwerków, spokojny i bardzo taktyczny. Willie pokazał wielką klasę, dał się wyszumieć faworytowi i z biegiem czasu przejmował coraz to większą inicjatywę. Ja go spokojnie zaliczam do czołówki tej kategorii wagowej, udowadniał wiele razy swój kunszt, a dziś spokój i pewność z jaką wykończyć Harrisona były doprawdy wspaniałe. Młody Amerykanin niczym nie zachwycił, ale wyszło walczenie ciągłych walki dwu czy trzyrundowych. Zabrakło paliwa, kondycji, a kiedy wysiadła głowa, wkradł się niepokój, doszło zmęczenie, nokaut wisiał w powietrzu. Na mojej karcie wygrywał Nelson, więc cieszę się, że zadał ten nokautujący cios, bo, znając boks, inaczej zwycięzcą ogłoszony zostałby Harrison.

Co do Patryka to czekam na lepszych rywali. Nokaut w pierwszej rundzie cieszy, ale taki Harrison ładował lepszych rywali w trzy rundy i z czołowym zawodnikiem swojej kategorii sobie zupełnie nie poradził. Trzeba większych wyzwań, nawet nie chodzi o jakieś nadprzyrodzone umiejętności, ale ludzi, którzy mają papiery na przeboksowanie pełnego dystansu,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Gala w Tampie 11.07.2015 - Hugo - 07-07-2015, 11:24 AM
RE: Gala w Tampie 11.07.2015 - Hugo - 12-07-2015, 07:21 AM
RE: Gala w Tampie 11.07.2015 - Gogolius - 12-07-2015, 09:38 AM
RE: Gala w Tampie 11.07.2015 - kubala1122331 - 12-07-2015 12:23 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości