Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezkrólewie i zamieszanie w wadze lekkiej
08-10-2015, 07:59 PM
Post: #4
RE: Bezkrólewie i zamieszanie w wadze lekkiej
Lekka na przestrzeni lat uległa strasznemu osłabieniu. Właściwie kryzys tej dywizji jest zdaje się największy od wielu lat. Jeszcze w 2010/11 roku można było obserwować w tej dywizji kilku bardzo ciekawych zawodników jak JM Marquez, Robert Guerrero,oraz całą rzeszę będących w prime, albo wschodzących zawodników jak Katsidis, Burns, Rios, Soto, Vazquez, DeMarco, Abril, Linares, czy Lundy. Można było wtedy zorganizować wiele kapitalnych walk. Ale to już zamierzchłe czasy...

Jak dla mnie "liderem" obecnej lekkiej jest Linares. To bardzo fajny zawodnik, świetny technicznie, ale... ciągle mam przed oczyma jego walki z DeMarco, Thompsonem, czy nawet tę porażkę sprzed 6 lat z Salgado. Wenezuelczyk owszem, mógł powojować z Mitchellem, który nie słynie z twardości, ale jeśli znowu na jego drodze pojawi się ktoś twardy i walczący cios za cios, to moim zdaniem Linares polegnie.

Poza efektownym Zlaticaninem (z wielką chęcią obejrzałbym jego potyczkę z Linaresem, moim zdaniem mógłby rozbić Jorge), oraz świetnym, ale "undergroundowym" Barthelemym (choć nie wiem, czy kwalifikować go jeszcze jako zawodnika kategorii lekkiej) reszta pięściarzy z lekkiej niezbyt mnie interesuje. Crolla, Perez, Flanagan, czy Magdaleno to solidni wyrobnicy, których boksem trudno się emocjonować.

Trzeba czekać na jakąś nową "miotłę", która zamiecie to towarzystwo. Barthelemy niestety chyba nie ma przebicia, choć potencjał ma wielki... Prędzej wspomniany Verdejo. Jak na razie Portorykańczyk błyszczy i ma za sobą spore zaplecze.

Z ciekawszych zawodników, którzy mogą jeszcze namieszać wymieniłbym jeszcze Sharifa Bogere, który naprawdę sporo potrafi i efektownie boksuje, jednak po porażce z Abrilem znajduje się na marginesie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Bezkrólewie i zamieszanie w wadze lekkiej - redd - 08-10-2015 07:59 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości