Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
21-05-2016, 12:57 PM
Post: #6
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
(20-05-2016 09:18 PM)redd napisał(a):  Europa Universalis IV - symulator państwa w latach 1399-1819. W tę część nie grałem jeszcze, ale z tego co czytałem, to Paradox Interactive odwaliło kawał dobrej roboty w tej części i jeszcze ulepszyła mechanizm rozgrywki. Z serii EU sporo grałem i ciągle pogrywam w II i III część. Tyle, że dla kogoś, kto nie grał w to wcześniej, pierwsze zetknięcie z mechanizmem rozgrywki może być takie sobie. Sama dwójka jest całkiem skomplikowana, a w trójce doszło sporo dodatkowych opcji, nie wspominając o czwórce. Pamiętam swoje pierwsze zetknięcie z tą grą, gdy miałem 18 lat Big Grin Parę razy zbankrutowałem, inflacja szalała, a obce państwa podbijały moje prowincje. Niemniej, po odpracowaniu frycowego, sama gra wciąga i daje satysfakcję.

W czwórce zrobiłem z Rzeczypospolitej Obojga Narodów prawdziwe imperium - od Peloponezu po dzisiejszy St Peterburg i od Krymu prawie po Holandię i Bawarię Smile

Dwójka była łatwiejsza, przeciwnicy mieli mniej sztucznej inteligencji, a w czwórce kilka wojen z sojuszem rosyjsko-austriackim musiałem stoczyć naprawdę na najwyższym skupieniu. No i bardzo opłacił mi się sojusz z Francją, z którą dokonałem podziału terytoriów niemieckojęzycznychWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie? - Maynard - 21-05-2016 12:57 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości