Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początkujący - brak szybkości i dynamiki.
20-06-2017, 11:46 AM
Post: #5
RE: Początkujący - brak szybkości i dynamiki.
(18-06-2017 10:40 PM)tasmai77 napisał(a):  https://www.youtube.com/watch?v=XI223oqHQKk - z dzisiaj

Nie mam na siłowni opony zamiast tego na razie uderzam piłką lekarską o ziemię (o ścianę nie mogę, bo są za cienkie)
O matko. No dobra, widzę że nie namówię cię do zaprzestania zużywania worka i nadal będziesz to robić, bo chyba najwyraźniej to lubisz Smile Jeżeli więc koniecznie musisz ten worek obijać, to na początek poćwicz sam prosty i gardę. Czyli ruszasz się jak chcesz ale bijesz tylko przednią ręką. Drugą rękę razem z rękawicą... nie wiem, przywiąż sobie do głowy, tak żeby ciągle mieć rękawicę pomiędzy łukiem brwiowym a kością policzkową, pamiętając o tym, że łokieć powinien w miarę możliwości osłaniać korpus i splot słoneczny.

Następnie obejrzyj sobie parę walk bokserskich i zaobserwuj, jak się bije proste ze skrętem bioder. To, co robisz teraz to jakieś pykania samą ręką, gdyby worek miał gębę, zostałbyś wyśmiany. Staraj się uderzać jak najszybciej a po uderzeniu jak najszybciej zabierać przednią rękę z powrotem do szczęki/łuku brwiowego, ustawiając bark w taki sposób, żeby krył szczękę. Powrót ręki ma się odbywać pod tym samym kątem, co cios. Na razie wracasz wolno jak ślimak i po takim łuku, że 50 kilogramowy "minimum-weight" wsadziłby w tym czasie z 5 do sześciu ciosów, przy czym ostatnie otrzymywałbyś już w locie do krainy snu.

Jak już będziesz trzymał gardę, to możesz zacząć włączać tylną rękę. W takim wypadku znów patrzysz, jak się bije z biodra i tak bijesz. A w międzyczasie zastanawiasz się, jak chcesz walczyć. Czy zza podwójnej gardy, czy tak jak Floyd, opuszczając rękę i pozwalając, żeby ciosy wchodziły na bark...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Początkujący - brak szybkości i dynamiki. - fext - 20-06-2017 11:46 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości