Ankieta: Kto wygra walkę wieczoru?
Ankieta jest zamknięta.
Golovkin przed czasem 12.50% 1 12.50%
Golovkin na punkty 12.50% 1 12.50%
Alvarez przed czasem 0% 0 0%
Alvarez na punkty 75.00% 6 75.00%
Będzie remis 0% 0 0%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
10-09-2018, 01:01 PM
Post: #13
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018)
Walka już za pięć dni, a emocje wydają się sporo mniejsze niż przed pierwszym pojedynkiem obu panów.
Przyznam, że choć galę obejrzę obowiązkowo to jednak mam mniejsze oczekiwania do tej walki niż wcześniej. Wcześniej mimo wszystko była spora niewiadoma, a teraz już ten pojedynek widzieliśmy i wiemy czego się spodziewać.
Chyba, że któryś obóz nas zaskoczy.

Golovkin stoczył jedną walkę w przeciągu tego roku, ale bardzo szybko skończył temat więc tak naprawdę niewiele wiemy. Obecnie oczywiście zapowiada, że jest w fenomenalnej formie i zrobi w ringu show, ale dla mnie niech po prostu zaboksuje jak z Lemieux.

Canelo w ogóle nie walczył przez rok co jest jego najdłuższą przerwą w karierze, do tego wizerunek skażony wpadką dopingową. Czy meksykańskie steki odpowiadają za choćby część sukcesów Alvareza we wcześniejszych walkach? Czy po odłożeniu clenbuterolu Meksykanin zaliczy regres formy jak Povietkin po odstawieniu meldonium?
A może Alvarez będzie tak samo dobry?

Cholera wie.

Na moje oko obaj wniosą podobną formę i dyspozycję z pierwszej pojedynki co z jednej strony znamionuje nam powtórkę poprzedniej walki (co cieszy), a z drugiej sprowadza zwycięstwo do lepszej kminy, inteligencji i realizacji planu (co też cieszy).
Wg mnie znów możemy odłożyć na dalszy plan rozstrzygnięcie przed czasem: to co przewidywano przed pierwszym pojedynkiem potwierdziło się i myślę, że tu się wiele nie zmieni. Alvarez jest w stanie ustać ciosy GGG, tak jak GGG ustoi Alvareza.

Kto więc wygra na punkty?

Jest duże przeświadczenie, że jeśli ktoś ma coś zmienić to będzie to Alvarez. A ja na przekór się z tym nie zgodzę. Dlaczego?

Uważam, że GGG boksujący mniej na urwanie głowy w pierwszej walce może jeszcze mocniej przejść w stronę spokojniejszego i metodycznego rozwalania Alvareza w drugiej potyczce (a więc odejście od schematu z Brooka i Jacobsa). Nadzieję na to daje fakt, że GGG w wypowiedziach przed walką wraca pamięcią do walki ze Stevensem, gdzie też rozgryzł temat w bardzo dobry sposób.

Natomiast Alvarez niewiele musi zmieniać, nie musi wynajdywać koła na nowo i uczyć się nowych rzeczy. Dlaczego? Bo wg mnie pierwszą walkę zaboksował bardzo dobrze, w sposób który zneutralizował wiele atutów Kazacha, a jedyne do czego można się przyczepić (i do czego czepia się sam Alvarez) to zbyt mała aktywność w ofensywie. Jeżeli to poprawi, zachowując pracę nóg i świetną obronę szczególnie przed prawą ręką na głowę (co bardzo dobrze mu wychodziło w pierwszej walce) to powinno wystarczyć.

Będę kibicował GGG, którego bardzo lubię. Jednocześnie Alvareza nie trawię (choć po walce rok temu mocno go doceniłem). Sam wypunktowałem zwycięstwo Alvareza w pierwszym pojedynku. I myślę, że Alvarez to ogarnie na punkty.
Będzie równo, może ludzie będą pisać o kontrowersjach, prawidłowa punktacja pewnie nie wyjdzie poza 116-112, ale skończy się minimalnym zwycięstwem Meksykanina.

Alvarezowi łatwiej będzie spełnić wymagania, które doprowadzą go do zwycięstwa - zrobić to samo co w pierwszej walce dokładając aktywność.
Golovkin musi cofnąć się do podstaw, postawić na cierpliwość i spróbować zdominować Meksykanina, co przy pracy nóg i bloku tego drugiego może być bardzo trudne.

Oczywiście, jeżeli GGG faktycznie zrobi formę życia, a Alvarezowi roczny rozbrat z ringiem w połączeniu ze sprawą dopingu zaszkodzą to sytuacja mocno się zmieni - ale o tym przekonamy się najwcześniej w 2-3 rundzie pojedynku.
Do ważenia myślę, że typu nie zmienię - obaj powinni zrobić limit bez problemu pokazując fajne rzeźby bez zbędnego odwodnienia (zresztą na tydzień przed walką obaj są niecałe 2 kg nad limitem więc to pryszcz).

Typ: Alvarez na punkty
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Golovkin - Alvarez II (15.09.2018) - Gogolius - 10-09-2018 01:01 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości