Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyróżnienia miesięczne - Czerwiec
06-07-2012, 03:46 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2012 03:46 PM przez Mastrangelo.)
Post: #11
RE: Wyróżnienia miesięczne - Czerwiec
@ Szakal
To prawda. Dodatkowo wielu ludzi automatycznie klasyfikuje niejednogłośną decyzję na korzyść gospodarza jako rabunek, stąd są mity np. że Jose Navarro oszukali przeciwko Katsushige Kawashimie, no bo przecież jeśli jeden sędzia dał tą walkę przyjezdnemu 109:120, to musi coś nie grać. Podobna sytuacja z walkami Erdei - Mendoza, czy Zbik Della Rosa.
@redd
Kiedyś, na forum sweetboxing mieliśmy w sekcji historycznej serię "Liga punktacji walk". Generalnie pomysł polegał na tym, że raz na tydzień, czy dwa ktoś wybierał jakąś walkę którą chciał z towarzystwem omówić, wszyscy punktowali z małym opisem i wyjaśnieniem i można było dyskutować. To było ciekawe, ale nie wiem czy chciałbym się tym zajmować i czy byliby ludzie do tego chętni.
@Hugo
Nie wydaje mi się, żeby była zasada jako taka, że punktowanie rund remisowych jest zabronione. Z tego co wiem sędziowie są po prostu namawiani do ich unikania. Dla pewności przeleciałem po ostatnich punktacjach walk mistrzowskich i w walce o każdy z pasów zdarzały się okazjonalne rundy remisowe:
WBC:
Kazuto Ioka - Akira Yaegashi
WBA:
Alexander Povetkin - Marco Huck
IBF:
Sebastian Sylvester - Daniel Geale
WBO:
Lamont Peterson - Timothy Bradley
Tak więc wydaje mi się, że jest to bardziej niepisana zasada.
Co do rund remisowych - system który jest używany to 10 point must system, czyli któryś z zawodników musi otrzymać 10 punktów. Dlatego rundę remisową punktujemy 10:10. Runda 9:9 pojawić się może tylko wtedy, gdy zawodnikowi, któremu przyznamy w rundzie zwycięstwo 10:9 odebrany zostanie punkt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wyróżnienia miesięczne - Czerwiec - Mastrangelo - 06-07-2012 03:46 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości