Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Offtop (moderacyjny)
14-04-2020, 04:59 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2020 05:00 PM przez Gogolius.)
Post: #16
RE: [oddzielony] Offtop (moderacyjny)
To o czym piszesz RSC-2
Cytat:Forum na którym dyskusje prowadzone są tylko merytorycznie ,a osoby biorące w niej udział są "pod krawatem" nie ma szans na istnienie.
dobrze odzwierciedla też to co na przykład dzieje się w boksie czy w innych sztukach walki. Gdzie freak fight są lepiej oglądane od pojedynków stricte sportowych.

Ale tak było zawsze, że więcej ludzi komentujących znajdziemy pod pojedynkiem Szpilka-Radczenko niż Inoue-Donaire.

Podział między główną a forum istnieje od bardzo dawna, nie tyle przed moją moderacją co nawet przed moim debiutem na forum (2012/2013). I od samego początku wizja była taka, że redaktorzy za bardzo się nie wtrącają. Główna działa na zasadzie newsowym jak większość portali, czyli jest to taki hyde park, gdzie można komentować co popadnie w tonie jakim popadnie. Rolą forum jest właśnie "być takim forum pod krawatem".

W zasadzie podzielam to co na poprzedniej stronie napisali Redd i Fext - forum zawsze było odzwierciedleniem ogólnej kondycji zainteresowania boksem.
Kiedyś newsy na głównej z walk bokserskich miały po setki komentarzy, a tutaj było kilkanaście tematów. Później zainteresowanie malało, i proprocjonalnie malała ilość postów na forum.

I doskonale też widać co napędzało zainteresowanie, bo to też widać po tematach na forum: Szpilka, Adamek, waga ciężka, Mayweather. Artur był polską nadzieją wagi ciężkiej, wcześniej Adamek. Tematy o tych dwóch Polakach, czy przykładowo o walce Szpilka-Jennings pękały w szwach zarówno na forum jak i na głównej (temat "na żywo" miał ponad 2000 komentarzy).

Niemniej w Polsce takie czasy się skończyły. Nie ma Adamka, Szpilka się kończy, Włodarczyk i Głowacki nie mają pasów, nie widać następców. Najlepsi polscy bokserzy obecnie to nazwiska, z którymi nie każdy się identyfikuje bo to Kownacki i Czerkaszyn.

To samo widać choćby na facebooku, gdzie np. dyskusje o walce Łomaczenko-Lopez komentują 4 osoby (mówię o profilu bokser.org) a o hipotetycznej walce Szpilka-Adamek 2 wypowiada się kilkadziesiąt osób. Fury-Wilder 2 to był prawdziwy bum, ale inne posty spoza kręgu "HW, Szpilka, Kownacki" wypadają naprawdę blado.

Zainteresowanie mas spada i jak na 50 niedzielnych fanów którzy obejrzą galę raz na miesiąc przypada jedna osoba która siedzi w boksie głębiej, potrafi zarwać nockę itd. tak proporcjonalnie spada liczba piszących. Jak słusznie zauważono, to nie jest tak że tylko nasze forum ma mniejszy ruch, gdyż dzieje się to w każdym zakątku polskieog boks-netu (o ile jeszcze takowy zakątek istnieje).


Cytat:Jak dla mnie Gogolius spieprzył trochę sprawę
Dajesz jakiś konkret, śmiało ; )

Cytat:Jakąś małą winą mogę obarczyć Gogoliusa ,ale nie za zamordyzm tylko za to ,że preferował politykę wąskiego grona dyskutantów i tylko na temat ściśle powiązane z boksem i na temat zawarty w wątku, bez odstępstwa na wpisy nie powiązane z tematem.
Wybacz, ale taka właśnie jest moja rola tutaj, bo taka jest rola moderatora. Nie jestem ani administratorem, ani animatorem, ale moderatorem. Co do polityki wąskiego grona dyskutantów, to nigdy takowej nie było. Jedyny okres w którym banowałem konta, to wysyp chińskich botów we wrześniu 2018 roku. Nie wiem czy dałem ze trzy warny "normalnym" użytkownikom. Co do "odstępstw na wpisy nie powiązane z tematem" to od tego jest cały dział offtop, poza tym jeżeli dyskusja się wytworzyła w jakimś konkretnym przykładzie rzadko kiedy była kasowana. Albo ją przenosiłem, albo zostawiałem (np. przy pierwszej walce GGG-Alvarez, ostatnie strony to już spore odbiegnięcie od tematu, więc mówimy tu o działaniach sprzed dwóch lat).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[oddzielony] Offtop (moderacyjny) - RSC-2 - 12-01-2020, 01:32 PM
RE: [oddzielony] Offtop (moderacyjny) - Gogolius - 14-04-2020 04:59 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości