Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mateusz Masternak - Youri Kayembre Kalenga (2014-06-21)
02-07-2014, 06:47 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2014 07:36 PM przez saliman1.)
Post: #9
RE: Mateusz Masternak - Youri Kayembre Kalenga (2014-06-21)
Ja tam wątpię, że komuś poza Mastrangelo może wyjść taka punktacja jak moja, ale zobaczymy Smile

Walka w najlepszej jakości jaką znalazłem, do ściągnięcia: http://adf.ly/pr736

Wiedziałem, że ta punktacja wzbudzi gigantyczne kontrowersje, ale postaram się wybronić Smile Sam napisałem, że na początku miałem podobny wynik do was, ale moje preferencje w punktowaniu cały czas ulegają "doskonaleniu" i punktuję obecnie wg. reguły, że 99% punktacji to clean punching. Te rundy nie były wygrywane przez Mastera do wiwatu, ale według mnie w większości był jednak lepszy. Ciosy Kalengi w 90 % nie mieściły sie w tzw. scoring zone, były zbierane na gardę, częściowo blokowane, obcierki itp. Dużo szukałem informacji nt. zasad punktowania i znalazłem dużo ciekawych informacji np. w tym poradniku
http://www.abcboxing.com/documents/abcbo...rogram.htm

Jest tam napisane np. że "nawet jeden celny jab może zdecydować o punktacji rundy". Czyli powinno się skrupulatnie zwracać uwagę na te celne ciosy. To nie to samo, co dawna punktacja w amatorce, bo liczy się liczba vs siła tych uderzeń, ale Kalenga (poza 8 rundą) wcale jakiś potwornie czystych bomb nie wsadzał. Zadawał, ale bardzo rzadko trafiał. Nie powinno się punktować w stylu "Na oko celne ciosy na remis, to dam rundę temu, który atakuje." Wszyscy jesteśmy amatorami, nie mam pojęcia jak na dzień dzisiejszy wyglądają szkolenia sędziów punktowych, ale ja staram się punktować najbliżej wzorom, jakie są do znalezienia na w miarę miarodajnych stronach w internecie.

Podobna sytuacja na tym forum była np. w przypadku walki Solis-Thompson, gdzie cały świat widział pewne zwycięstwo Amerykanina, a dwóch użytkowników dało walkę wyraźnie Kubańczykowi. Tak samo nikt na tym forum nie wypunktował Fonfara-Johnson dla Polaka, mimo że na ŻADNEJ innej stronie nie znalazłem opinii mówiących o dużym wale na Jamajczyku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Mateusz Masternak - Youri Kayembre Kalenga (2014-06-21) - saliman1 - 02-07-2014 06:47 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości