Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzęt domowy
20-09-2016, 10:04 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2016 10:06 PM przez fext.)
Post: #2
RE: Sprzęt domowy
A gdzie to pytanie? Chyba że chodzi ci o to, czy warto "owijać twardym i ciężkim materiałem" taki filar. Moim zdaniem jeżeli trenujesz sam boks, to nie warto. Urok worka polega na tym, że to ruchomy przeciwnik. Coś jak Mariusz Wach Wink Po uderzeniu odsuwa się, zmienia pozycję, potem wraca, trzeba się przy nim namęczyć. Słup to słup. Można w niego bić, ale będzie to tylko bicie dla samego bicia, w ostateczności trenowania siły ciosu. Tyle że to nudne. Jak już tak bardzo nie możesz wytrzymać, to kup sobie gruszkę na kiju i ćwicz szybkość i refleks. Nie jest to takie spektakularne i satysfakcjonujące, jak napieprzanie w owinięty pianką słup, ale bardziej owocne z punktu widzenia treningu.

Chyba że chcesz się wyżyć albo trenujesz też coś kopanego. Wtedy słup się sprawdzi, do low-kicków idealny, bo nawet podczas walki nogi przeciwnika zazwyczaj nie zachowują się tak jak worek, tylko są bardziej statyczne. Poza tym powinieneś też zwrócić uwagę na konstrukcję tego filaru. Nie wiem, jakich jesteś gabarytów i kondycji, ale ja w zwykły worek potrafię bić półtorej godziny a ręce mam ciężkie. Z kolei filar jak to filar, jest konstrukcją sztywną i nieruchomą. Więc jeśli byłby to mój słup, to bym nie owijał. Dlatego należy zastanowić się, czy po pół roku treningów sufit nie spadnie ci na głowę z powodu zmęczenia materiału i ogólnego nadwyrężenia konstrukcji nośnej Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Sprzęt domowy - Filipowski98 - 18-09-2016, 07:31 PM
RE: Sprzęt domowy - fext - 20-09-2016 10:04 PM
RE: Sprzęt domowy - szocik22 - 27-06-2018, 11:19 AM
RE: Sprzęt domowy - KOXBOX - 06-07-2018, 11:59 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości